Kötü Kokan Elektrik Süpürgesine Çözüm"

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kötü Kokan Elektrik Süpürgesine Çözüm"
pratik temizlik önerileri kötü kokan elektrikli süpürge, elektrikli süpürgenn kötü kokusuna çözüm

Hepimiz evimiz de elektrikli süpürge kullanırız. Toz torbalı elektrikli süpürgelerden zamanla kötü kokular yayıldığını farkeder ve bu durum hiç hoşumuza gitmez. Sizlere elektrikli süpürgelerinizin kötü kokmaması için pratik önerileri paylaşıyoruz.
supurge kokusu.jpg

Bir pazar sabahı güneş ışıklarını göstermeye başladı ve siz temizlik yapmaya hazırsınız. Elektrikli süpürgenizi çalıştırdınız ve evinize bazı kötü kokular yayılmaya başladı. Ne kötü! İşte sizlere elektrikli süpürgenin kokmamasını sağlayacak bazı ipuçları. Öncelikle gıda maddelerini elektrikli süpürge ile temizlememelisiniz. Süpürgenizle çekeceğiniz yiyecek maddeleri kuru tahıl dahi olsa kötü kokulara yol açabilir. Gıda maddeleri eninde sonunda çürür ve makinenizin içinde koku oluşturur. Siz süpürgenizi çalıştırdığınızda ise bu kötü kokular serbest kalır. Elektrikli süpürgenizin torbasını sık sık boşaltın. Her kullanımdan sonra boşaltmanız daha iyi olacaktır. Bu sadece bir dakikanızı alır. Torbanın en fazla yarısına kadar dolmasına izin verin. Eğer torba tamamen dolmadan boşaltmıyorsanız kötü kokular haricinde süpürgenizin çalışmasını da zorlaştırıyorsunuz demektir. Nemli veya ıslak pislikleri süpürgenize çekmeyin. Nemli veya ıslak şeyler süpürgenin içine yapışarak çamurlu ve kirli bir tabaka oluşturur. Ayrıca bu kirler makinenizin içinde uzun süre kalarak küf gelişimini teşvik eder. Bu da kötü koku oluşturur. Kullanım sırasında süpürgenizin fırçaları için dezenfekte sprey kullanın. Bu bakterileri öldürerek koku oluşumunu engeller. Bir önceki maddeyi hatırlayarak fırçayı bir sonraki kullanım için kuru şekilde muhafaza edin.

Dip Not: Benim de kendimin uyguladığı ve işe yaradığını söyleyebileceğim bir yöntem daha var. Torbayı ilk taktığınız da yere bir avuç kadar toz deterjan döküp bunu elektrikli süpürge ile çekin. Süpürgenizi her çalıştırdığınız da etrafa deterjanın o mis gibi kokusu yayılıyor ve etraf da temizlik havası esiyor;)

....
Dip Not: Benim de kendimin uyguladığı ve işe yaradığını söyleyebileceğim bir yöntem daha var. Torbayı ilk taktığınız da yere bir avuç kadar toz deterjan döküp bunu elektrikli süpürge ile çekin. Süpürgenizi her çalıştırdığınız da etrafa deterjanın o mis gibi kokusu yayılıyor ve etraf da temizlik havası esiyor;)

Mawim bu öneri için teşekkürler mutlaka deneyeceğim. Islak süpürgem var tozu suya çeken ama onu her zaman açmıyorum. Toz torbalılar için bu fikir çok iyi geldi ;)

Ben öyle yapıyorum cnm zamanla çekilen toz yemek kırıntıları vs elektrik süpürgesinin torbasın da kötü kokular bırakıyor toz torbasını yeni taktığın zaman dediğim gibi yere bir avuç kadar kullandığın toz deterjandan biraz at ve sonrada çek inan bana her açtığın da mis gibi kokular gelecek makineden;)

pratik temizlik önerileri kötü kokan elektrikli süpürge, elektrikli süpürgenn kötü kokusuna çözüm

Hepimiz evimiz de elektrikli süpürge kullanırız. Toz torbalı elektrikli süpürgelerden zamanla kötü kokular yayıldığını farkeder ve bu durum hiç hoşumuza gitmez. Sizlere elektrikli süpürgelerinizin kötü kokmaması için pratik önerileri paylaşıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 17451
Valla bende torbayı bosaltica vanilya dokuyorum misss

Evet vanilyada değişik ve güzel bir fikir vanilya kokusu sevenlerin mutlaka deneyeceğini düşünüyorum. Ben de çok fazla temizlik ürünü kokularını seviyorum ayrıca çok ağır olmayan çiçek kokularını tercih ederim. Evim de farklı köşelerde değişik kokular kullanıyorum özellikle bambu çubuklu kokular ve kokulu taşları sık tercih ederim. Ama süpürgemin toz torbası dolduğun da vanilyayı mutlaka denemeyi düşünüyorum eminim ki makine çalıştığın da etrafa mis gibi vanilya kokusu yayılacaktır öneri için teşekkürler;)

Geri