küçük bebeğinizi nasıl oyalıyorsunuz ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
küçük bebeğinizi nasıl oyalıyorsunuz ?
Merhaba.Benim 3 aylık bir oğlum var ve tam bir kucak kuşu oldu.Ne zaman pusetine bıraksam hemen ağlamaya başlıyor, hem de ne ağlama :S Kucakta gezmek istiyor sürekli ve artık benim halim kalmıyor. Siz nasıl oyalıyorsunuz bebeklerinizi tecrübeli anneler yardım:S

Ben çocuk yetiştirirken biraz katı olmak gerektiğini savunanlardanım.Eğer biraz katı olmazsanız bebekler de çocuklar da sizi parmağınıza takar bir güzel oynatır. Tabi bu katılığı sevgi göstermemek olarak algılamayın sakın. Sevginizi sonuna kadar gösterin ama biraz ağlaması da sorun olmasın, hemen yelkenleri indirmeyin. Biraz ağlamamasının inanın zararı olmaz. Her ağlamasında onu okşayın, pışpışlayın, yumuşak bir şekilde konuşun, bebeğiniz sarmalanmaktan hoşlanır, anne karnındaki gibi. Onu yatırırken ince bir pikeyle sarmalayın, yan yatırın ve sırtına da yastık koyun, kendini kucağınızda hissetsin. Ama hemen kucağınıza almayın. Bu şekilde birkaç gün sonra ağlamaları azalacak, bir süre sonra da kesilecektir. Kolay gelsin :)

bebeğimle iletişimi asla bırakmadım ten teması mutlaka oldu ama o senin kokuna bir alıştı mı asla bırakmaz beşine koyup renkli özellikle kırmızılı ses çıkaran oyuncaklar takarsanız onlara dalacaktır ama oyuncakları eline çekip almamasına dikkat etmelisin birde ben kızıma KURAN-I KERİM dinletiyordum çok faydasını göreceksin

Geri