Kul Hakkına girdim kasadan para çaldım ne yapacağım ?

Y

youngcrew64

Forum Okuru
Kul Hakkına girdim kasadan para çaldım ne yapacağım ?
Çalıştığım iş yerinin kasasından zaman zaman para çalmışlığım oldu fakat kul hakkından dolayı pişman oldum geri ödemek istiyorum ve de miktarın ne kadar olduğunu bilmiyorum , bunu patrona söylemeden nasıl ödeyebilirim?

Merhabalar değerli misafirimiz.

Bunu görüyor olmanız ve kul hakkına girdim demeniz işin başlangıcı öncelikle sizi bu dürüstlüğünüzden dolayı tebrik ediyorum. Yani patrona söylersiniz ödersiniz de ortalama bir şekilde anlaşırsınız fakat işten çıkarılma riskiniz de var. İslami olarak doğru bildiğinizin arkasından yürümeniz ve en çok dikkat edilen kul hakkını ödemeniz icap ediyor. Ölümden öte köy yok ne olacak ki. Öncelikle karşı taraf anlayışlı mı anlayışsız mı nasıl bir insan bilemiyorum fakat bu mübarek ayda karşısına oturup tek tek anlatın ve pişmanlığınızı dile getirin. Beni isterseniz işten çıkartın ama ben bu vebal ile yaşamak istemiyor, sizinle helalleşmek istiyorum deyin.

İnsan ise mutlaka insani şekilde yaklaşacaktır. Fakat yerinizde olsam bunu oturur konuşur ödeyeceğim miktarı öder ve o işyerinde bir saniye bile durmam. Çünkü artık o kişinin sizi affetmesinin yanın sıra, onun içine bir kuşku koyuyorsunuz. Acaba bir kez daha çalacak mı çaldı mı diye düşünecektir. Lütfen bunları da düşünerek hareket edin.

Tekrar tebrikler !

Valla kardeşim bence git direk hellalik iste . Geçmişte yanlış yapsan da doğru yolu bulmuşsun. Patronun da bu dürüstlüğün den dolayı hellalik verecektir. Yok söylemem diyorsanız yani aşağı yukarı ne kadar (ç)aldığınızla ilgili bir fikriniz vardır.5 bin (ç)aldığınızı düşünüyorsanız 6 bin koyun

Geri