Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
La uçlukalemden başkasını kulanmam

kurşun kalemin icadı kurşun kalemi kim buldu kalemi kim icat etti
Bu yazı: Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı içerik kısaca.. Kurşun kalem ne zaman bulundu, Kurşun kalemi ilk kim buldu, Kurşun kalem hakkında bilgi içermektedir.

Daha önce kurşun kalemi ilk kim, hangi tarihte keşfetti diye merak ettiniz mi Melek'lerim? Ben ettim ve eminim ki sizinde merakınızı uyandırdım :D:D ee madem merakınızı uyandırdım, o zaman gidereyimde değil mi Melek'ler :A:A

84d749d0b39d9b.jpg

Kurşun kalem ne zaman bulundu, Kurşun kalemi ilk kim buldu, Kurşun kalem hakkında bilgi

1795 yılında, birbirlerinden habersiz olarak Fransız Nicholas Jacques Conte ve Avusturyalı Josef Hardtmuth tarafından yapıldı. Her iki mucit de, kalemlerini grafiti balçıkla karıştırdıktan sonra yumuşak bir tahtanın içine yerleştirdiler. Tahtanın kolaylıkla yontulabilmesi, grafite istenilen kıvamın verilmesiyle değişik sertliklerde kurşunkalem yapılabilmesi mümkün oldu. Bu kalemle rahatça yazı yazmak ve resim yapmak, istendiğinde bunların kolayca silinebilmesi, kurşunkalemi günümüzün vazgeçilemez araçlarından biri haline getirdi.
Ya adamlar kafalarında ne yaşıyo acaba da bunları yapıyo ndnfdsjk :kedi: güzel olmuş ellerinize sağlık

Yararlı bir ürün yaratmanın ilk adımı beyin fırtınası yapmaktır. Mucitlerin hepsi ilgisini çeken şeylere odaklandığın dan fikrini düşüncesini hayata geçiriyor . Birazda ilhamla ilgili bir durum

:clapping::D:D böle icat yaparken ne düşünüpte yaptılar acaba ben çok merak ediyorum. ölesine mi yani can sıkıntısına mı icat ettiler yoksa ihtiyaç duydulardamı icat ettiler bu konuda beni aydınlatınn yaff :D:D galiba ben çok meraklıyım :hhh: ama seviyorum bu icatçıları ne ka güzel şeler icat ediyolar yafff :D:D tebrikk ediyorum rahmetlileri:clapping:
Ona mucit denir

:clapping::D:D böle icat yaparken ne düşünüpte yaptılar acaba ben çok merak ediyorum. ölesine mi yani can sıkıntısına mı icat ettiler yoksa ihtiyaç duydulardamı icat ettiler bu konuda beni aydınlatınn yaff :D:D galiba ben çok meraklıyım :hhh: ama seviyorum bu icatçıları ne ka güzel şeler icat ediyolar yafff :D:D tebrikk ediyorum rahmetlileri:clapping:

Benzer Diğer Konularımız !

Geri