Kusmak i̇çin ne yapabilirim ? kusmak için yapmanız gerekenler burada!

Uzman SühaN

Administrator
Kusmak i̇çin ne yapabilirim ? kusmak için yapmanız gerekenler burada!
Kusmanın tıbbi olarak vücuda zararlı şeyleri atma amacına hizmet ettiği bilinmektedir. Kusma, midenin içeriğini ağızdan veya hatta burundan bile istemeden dışarı atma anlamına gelir. Vücudumuzdaki bu doğal sistem sindirim sistemimizi ve midemizi potansiyel olarak zararlı maddelerden kurtarmaya yardımcı olur. Kimse kusmaktan hoşlanmaz, ama bazen kaçınılmazdır. Örneğin, toksik bir şey yemişseniz veya çok fazla alkollü içki içmişseniz kusmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, vücudunuz otomatik olarak kusmayı sağlayabilir ancak mide bulantınız varsa ve kusamıyorsanız bu sizi oldukça rahatsız edebilir. Peki bu gibi durumlarda kusmak için ne yapmalı ? Kusmak için kesin çözüm sunan öneriler makalemizin devamın da . Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

kusmak için ne yapılır.jpg

Hazımsızlık, veya yiyecek zehirlenmesi durumunda, kusma bir zorunluluk haline gelir. Bir kişi çok fazla alkol veya çok fazla hap içmişse, mideyi temizlemek için kusmaya ihtiyaç duyar. Tabi bu gibi durumlarda hekime görünmek en doğru yaklaşım olacaktır. Yediklerimi kusmak istiyorum çünkü kilo verme hedefime bu şekilde ulaşabilirim sizce doğrumu yapıyorum ? Hayır doğru yapmıyorsunuz. Kilo verme amacıyla kusan insanlar var. Ancak, bunu önermiyoruz. Bu bir tür yeme bozukluğudur ve uzun vadede sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bunu yapmak, bulimia gibi ağır yetersiz beslenmeye neden olan, dişlerinize zarar verebilecek ve hayatınızı tehlikeye atabilecek yeme bozukluklarına yol açabilir .

kusmak için kesin çözüm.jpg

Çok fazla alkol aldım nasıl istifra edebilirim ? Kusmanın en hızlı yolu parmaklarınızı boğazınıza doğru yerleştirmektir. Bunu yaparken ellerinizi yıkayın ve boğazınızı çizmemeye özen gösterin. Bulantı hissediyor ancak kusamıyorsanız, bir kez daha deneyin.Kustuktan sonra ellerinizi yıkayın.Ağzınızı çalkalayın ve kalan mide asidini ağzınızdan ve boğazınızdan çıkarmak için sade suyla gargara yapın. Mide bulantısını tetiklemenin bir başka hızlı yolu, diğer insanların kusmalarını izlemektir. Bu da kusmak için güçlü bir dürtü olabilir. Kusma videolarını izleyebilirsiniz. Kusmak için dua var mı ? Kusmak için dua yok ama kusmayı önleyen dua var. Kusmayı durdurmak için 7 kere Hud suresi 44. ayeti okunabilir. Kusmak için kullanılan ilaçlar kusmayı önler mi ? Evet önler ancak hekiminiz reçetelemedikçe herhangi bir ilacı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

nasıl istifra edebilirim.jpg

Kusmak için karbonat etkilimidir ? Kusmayı başlatmak için kabartma tozu etkilidir. Çok fazla sodyum bikarbonat tüketmenin yan etkilerinden biri mide bulantısı ve kusmadır. Kusmaya neden olmak için 2-3 çay kaşığı tuzla karıştırılmış bir bardak ılık su içilebilir. Midenizdeki aşırı sodyum klorür kusmaya neden olur. Mide içeriğinin çoğundan kurtulmanın çok etkili bir yoludur.Tuz, çok fazla miktarda vücudunuzun doğal elektrolit dengesinde bir kaymaya neden olabilecek şekilde sodyum içerir ve bu sayede suyu dışarı atmanıza neden olur. Coca-Cola içmek sizi kusturabilir özellikle gereğinden fazla tükettiyseniz. Tek yapmanız gereken kusmayı tetiklemek için Coca-Cola içtikten sonra takip olarak su içmek. Coca-Cola'nın şeker içeriği yüksektir ve vücudunuz buna dayanamaz.

Diş fırçası kusmanıza neden olabilir. Parmağınızı kullanmak yerine diş fırçasını dilinizin arkasına sürün. Kulağa garip geliyor ama kusmayı düşünmek kusmanıza yardımcı olabilir.Zihninizi, sizi hasta eden manzaralara, kokulara ve seslere odakladığınızda, mide bulantısını tetikler ve kusmaya neden olur. Kusmanıza yardımcı olacak halk ilaçları her zaman etkili veya güvenli değildir. Denemeden önce göz önünde bulundurmanız gereken yan etkileri olabilir. Önceleri , bu çareler insanların kolayca kusmasına yardımcı oldu, ancak güvenliklerini destekleyecek bilimsel bir kanıt yok.

Birçok insan yumurtanın tadını kokusunu sevmez. Çiğ yumurta beyazlarının kokusu ve tadı oldukça kötü. Yumurta akıyla gargara yapmak kusmanıza yardımcı olabilir.Bu yöntem geçmişte bile zehir alımı için ilk yardım olarak kusturmayı sağlamak için kullanılmıştır. Kusmak isteyenelr için önerilerde bulunduk peki kumak istemeyenler için kusmaya ne iyi gelir ? Bitkisel çaylar sindirim ve sindirim sistemini korumak için mükemmeldir. Zencefil çayının mide bulantısı için çok etkili olduğunu belirtelim. Ayrıca nane limon çayı içmekte kusmayı önler. Kusmamak için ne yapılır ? Özellikle sağlıklı beslenmeniz bu konuda önemldir. Tükettiğiniz besinleri iyi yıkamak, pişirmek çiğnemek bir çok olası sindirim sorunlarını önler. Yiyecekleri dikkatli, tutarlı ve orantılı bir şekilde yiyin.

Kusmak vücudunuza zarar verebilir. Vücudunuz kusmaya yatkın hale gelebilir.Susuz kalma ve elektrolit kaybı gelişebilir. Mide asidiniz dişlerinizi ve ağzınızı aşındırabilir.Asit reflüleri veya hatta ülserlere maruz kalabilirsiniz. Bulimia adında bir yeme bozukluğu da geliştirebilirsiniz . Kusmak ne zaman iyidir? Hazımsızlık veya gıda zehirlenmesi durumlarında kusmak faydalı olabilir. Tabi bu gibi durumlarda önceliğiniz hekime görünmek olmallıdır. Kusmak ne zaman güvenli değildir? Bir alışkanlık haline getirdiğinizde kusmak sağlığınıza zarar verir. Kusmanın bir kısmı solunum yollarına ve ciğerlerine ulaşarak aspirasyon pnömonisine neden olabilir . Aspirasyon solunum yollarında şişlik ve enfeksiyonlara neden olabilir. Kusarken vücudunuz önemli miktarda su kaybeder. Mide asidi, yemek borunuzda iltihaplanma, şişme ve yanmalara neden olabilir. Buna özofajit denir.

Vücudunuzun ve sindirim sisteminin kusma etkilerinden kurtulmasına yardımcı olunması önemlidir. Kustuktan sonra ağzınızı bol su ile çalkalayın. Bu, diş minesini koruyacaktır. Vücudunuzu su kaybından korumak için su tüketin. Çok fazla su içmek sizi kusmaya yönlendirebilir. Bu nedenle az miktarda su tüketmeye çalışın. Kustuktan sonra yoğurt yada tuzlu ayran tüketmek faydanıza olacaktır. Bitki çayı, sindirim sisteminizi iyileştirmek ve sindirim sisteminizi korumak için mükemmeldir. İstenmeyen kusmaları önlemek için zencefil, papatya, rezene, ve melissa çayı tüketin. Kusmak toksinleri ve yuttuğunuz zararlı maddeleri çıkarmak için iyi bir yöntem olabilir, ancak son çare olarak ve doktorunuza danıştıktan sonra yapılmalıdır. Zararlı yan etkilere neden olabileceğinden, tuzlu su, hardal suyu ve kan gibi halk ilaçlarından kaçının.

Migrenim tuttuğu zaman mide bulantısı yaşıyor ama kusamıyorum. Bende parmaklarımı boğazıma doğru iterek kusmaya çalışıyorum. En etkili kusma yöntemi. Yalnız işlemi gerçekleştirmeden önce ellerinizi iyice yıkayın ve tırnaklarınızın uzun olmamasına dikkat edin. Yoksa boğazınızı çizer enfeksiyona yakalanırsınız. Bu arada yumurta akıyla gargara yapmak kusmayı sağlıyor demişsiniz vallahi bunu düşünmek bile kafii hayatta yapamam iğğğğ

tuzlu suyla gargara yapıyorum hemen kusmam geliyor

Migrenim tuttuğu zaman mide bulantısı yaşıyor ama kusamıyorum. Bende parmaklarımı boğazıma doğru iterek kusmaya çalışıyorum. En etkili kusma yöntemi. Yalnız işlemi gerçekleştirmeden önce ellerinizi iyice yıkayın ve tırnaklarınızın uzun olmamasına dikkat edin. Yoksa boğazınızı çizer enfeksiyona yakalanırsınız. Bu arada yumurta akıyla gargara yapmak kusmayı sağlıyor demişsiniz vallahi bunu düşünmek bile kafii hayatta yapamam iğğğğ
evet benim de midemi üşüttüğüm zamanlar çok bulantım olur ama kendiliğimden kusamam bu yöntemi yapıyorum ben de çıkardıktan sonra rahatlıyorum yani :)

evet benim de midemi üşüttüğüm zamanlar çok bulantım olur ama kendiliğimden kusamam bu yöntemi yapıyorum ben de çıkardıktan sonra rahatlıyorum yani :)

boğaza parmak iteleme kusmada en etkili yöntem fakat işte bu işlemi yapmadan önce eller iyice yıkanmalı birde tırnaklar uzun olmamalı yoksa kaş yapayım derken göz çıkarırız

Geri