Lahmacun Harcı Tarifi

Uzman SühaN

Administrator
Lahmacun Harcı Tarifi
lahmacun harcı nasıl yapılır,evde lahmacun,ev yapımı lahmacun,kolay lahmacun,lahmacun tarifi

lahmacun harç tarifi

Merhaba melekler ,lahmacun severler.Bu gün yoğun bir koşuşturmanın ortasında canım lahmacun çekti. Dışarıdan sipariş vermeyi sevmediğimden (hazır lahmacunlar da aşırı kuyruk yağı olduğundan) kendi harcımı kendim hazırlıyayım dedim. Mis gibi bir lahmacun harcı hazırladım. Ellerime sağlık vallahi çok leziz olmuştu:D:D
P220912_18.53-c9.jpg

P220912_18.54-31c.jpg

Lahmacun harcı tarifi

2 adet kuru soğan
2 adet domates
3 adet sivri yeşil biber
2 adet kırmızı sivri biber
yarım kilo yağsız kıyma
yarım demet maydanoz
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı domates salçası
1 çay bardağından az sıvı yağ
yarım tatlı kaşığı karabiber
yarım çay kaşığı 5 türlü
1 tatlı kaşığıda tuz.Tüm harcı iyice harmanladıktan sonra yarım saat dinlendiriyoruz .Sonra da mahalle fırıncısına yolluyoruz :)afiyet olsun

ayy alalhım acıktımmmm canım çekti gecenin körüüü çok güzeller yaa urfanınkine benziyorr canım elelrine sağlıkk ama ben 2 dişte sarımsak koyarım içine

Siz topraksiniz da bizim canimiz yok mu ? :hıh: Biz de antep ve urfa mutfagini begeniriz. Lahmacun, kahvaltida katmer, kuru patlican dolmasi, kuyu kebabi, kaburga dolmasi, biber salcasi... Daha sayayim mi ? :hıh:
Canım bu arada lahmacunlar fena gorunuyor, ellerine saglik :D:D:

1-bu lahmacun nasıl bu kadar kırmızı
2-Yeşillik diye gördüğümüz şey roka mı
3-Orda gördüğüm üzerine sumak dökülmüş beyaz şey soğan mı :)

4- Bu vijdan mı insanlık mı töremi :D:D düşman yapmaz yaptığını :puha:

1-bu lahmacun nasıl bu kadar kırmızı
2-Yeşillik diye gördüğümüz şey roka mı
3-Orda gördüğüm üzerine sumak dökülmüş beyaz şey soğan mı :)

4- Bu vijdan mı insanlık mı töremi :D:D düşman yapmaz yaptığını :puha:

aynen katılıyorumm düşmanmısın bizee cannn bide gece gece gösterdin banaa pöff oldum hahaha
o roka değil maydanozz sadminim maydanozudamı bilmin lo hahaha

lahmacun harç tarifi

Merhaba melekler ,lahmacun severler.Bu gün yoğun bir koşuşturma ortasında canım lahmacun çekti.Dışardan sipariş vermeyi sevmediğimden (aşırı kuyruk yağı olduğundan) kendi harcımı kendim hazırlıyayım dedim.Mis gibi bir lahmacun harcı hazırladım.Ellerime sağlık vallahi çok leziz olmuştu:D:D Beyaz Melek adminimle msn üzerinden yemek konusu açıldı lahmacun yiyicez dedim ,adminimizin de canı çekti :D:D yediğim içtiğim benim olsun görüntüsüde can yoldaşım Beyaz Meleğin olsun diyerek lahmacunumun resmini ve tarifini sizlerle paylaşıyorum:)

P220912_18.53-c9.jpg

P220912_18.54-31c.jpg

Lahmacun harcımın tarifi

2 adet kuru soğan
2 adet domates
3 adet sivri yeşil biber
2 adet kırmızı sivri biber
yarım kilo yağsız kıyma
yarım demet maydanoz
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı domates salçası
1 çay bardağından az sıvı yağ
yarım tatlı kaşığı karabiber
yarım çay kaşığı 5 türlü
1 tatlı kaşığıda tuz.Tüm harcı iyice harmanladıktan sonra yarım saat dinlendiriyoruz .Sonra da mahalle fırıncısına yolluyoruz :)afiyet olsun
[/QUOTE]

Bende ev yapımı lahmacuna bayılırım. Dışardakiler çok yağlı . Ayrıca kullanılan ete güvenmiyorum. Kasabımdan etimi güvenle seçip kıyma yaptırıyorum. Lahmacun harcını kendim hazırlayıp fırına götürüyorum. Hem nefis oluyor hemde ne yediğimi biliyorum.

Yemede yanında yat. Lahmacun harcı tarifi çok güzel. Sarımsaklı güzel olmuyor. Bol soğanlı daha güzel. Bu arada lahmacunun rengi de 10 numara olmuş.

Geri