lazer epilasyon uygulamaları

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
lazer epilasyon uygulamaları
Bayanların, hatta son yıllarda beylerin de kozmetik anlamda kendilerine bakma ihtiyacı, modern ve sağlıklı yaşamın gereği olarak, artmış ve bunun sonucu olarak istenmeyen tüylerin yok edilmesi son yıllarda en popüler kozmetik uygulamalardan biri durumuna gelmiştir. Uygulamalar geleneksel metotlardan yüksek teknolojinin kullanımına uzanan geniş bir yelpaze oluşturmaktadır. Yelpazenin en gelişmiş ucunda günümüzde lazer epilasyonlar yer almaktadır.

Lazer nedir ve tüylere nasıl etki eder?
” Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation” ın baş harflerinden oluşan İngilizce LASER kelimesinin Türkçe kullanımı “lazer” dir. Lazerler bir yönde ilerleyen yoğun ışık üretir. Lazer ışığı renkli olduğu gibi renksiz olup görülmeye de bilir. Görünürlük dalgaboyu ile ilgilidir. Dalgaboyu ve gücü lazerlerin tıbbi kullanım alanlarını belirler. Farklı lazerler tıpta değişik amaçlarla kullanılabilir: Epilasyon, leke tedavisi, cilt bakımı, göz operasyonları, ağrı tedavisi, damar tedavileri ve daha pek çoğu.

Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler ruby, alexandrite,diod, nd.yag olarak incelenebilir. Ruby lazerde dalgaboyu 694nm'dir. Alexandrite lazerde dalgaboyu 755nm'dir. Diod lazerde dalgaboyu 800-900nm, Nd.YAG lazerlerde ise 1064 nm'dir.

Epilasyon amaçlı lazer cihazlarının teknolojisi ilerledikçe dalgaboylarının arttığını görüyoruz çünkü dalgaboyu vücutta ışığın etkileyebileceği alanlarda önem kazanmaktadır. 600nm altındakini hemoglobin ve protein absorbe ederken 1100nm nin üzeri ise dokudaki su tarafından tutulur. Cilt 600-1100nm arasına geçirgendir.

Epilasyon sırasında lazer ışığı kıl köküne ulaşana kadar cildi aşmak zorundadır. Cildimizde bulunan ve rengini veren melanin düşük dalgaboyundaki ışığı tutar cilt etkilenebilir. Dalgaboyu arttıkça melanin içeren cildin etkilenme ihtimali azalır. Dolayısı ile yüksek dalgaboyu daha derine ilerlemeyi sağlarken hem yoğun melanin içeren kıl köküne rahat ulaşılır hem de ciltte tutulmadığı için cildin etkilenme ihtimali ortadan kalkar. Cilt rengi koyu olanlarda dalga boyu en yüksek ışığı üreten lazerin kullanımı yan etki ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Yan etkilerin ciltte oluşmaması ve en iyi sonuca ulaşılabilmesi için lazerlerde dalgaboylarının haricinde dinlenme süresi, atım aralığı, soğutma vb. özelliklerde gün geçtikçe geliştirilmektedir.

Lazer, kıl kökünde yüksek ısı etkisi yaparak kökün yok olmasını sağlar. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttukları için lazer ile tedavileri daha başarılıdır. Tüy rengi cilt renginden koyu olanlar en kısa sürede en az yan etki ile sonuca ulaşabilirler.

Tedaviyi yakından etkileyen diğer bir konu da tüylerin evreleridir: Anajen, katagen, telojen. Aktif büyüme evresi anajendir. Bu evrenin süresi tüy uzunluğunu belirler. Örneğin saç tellerimiz 3 yıla kadar bu evrede kalabilir. Saçlarımızın ortalama %85 i bu evrededir. Katajen ise gerileme evresidir. Birkaç hafta sürer. Telojen ise duraklama-dinlenme evresidir. Aktif büyüyen yeni tüylere bağlı aylarca sürebilir. Örneğin kafa derisi tüylerinin bu safhası göğüs tüylerinden daha kısadır. Anajen safhadaki tüylerin lazer epilasyona en iyi cevabı verdiği gösterilmiştir.

Lazer epilasyon uygulamasında cilt tipinize (Fitzpatrick cilt foto tipleri) göre güç seçimi yapılır. Bu sayede kıl köklerine etki edecek ancak ciltte olumsuzluk gözlenmeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır. Ancak herkesin vücut yapısı ve hormonsal seviyeleri, cilt tipi farklı olduğu için sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişebilir. Seanslar tüyleri anajen (büyüme) safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır. Her seans uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır . Ancak uygulama çok pratik olduğu için seansları en kısa süren epilasyon yöntemidir.

Lazer uygulamalarının kanunlar gereği doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bu yasal zorunluluk tedavinin yan etki gözlenmeden tamamlanması ve uygulama yapılmaması gerekenlerin kesin belirlenebilmesi içindir.

bu yazım aslında hiçbiriniz haketmiyosunuz ama ben insanlığımı yapayım. biz halk olarak başkasının iyiliğini hiç istemiyoruz başkası benden daha iyi olmasın mantığı var. yahu epilasyon salonları har har müşteri kaydı yapıyo seanslara dahi sıra bulamıyosunuz bu kadar yoğun çalışan bi sektörden aldınız hizmeti neden kimse internetten yayınlamıyor. Epilasyonu internette araştırdığımda aynı sizler gibi epilasyon için bilgi almaya çalışanlar dışında kimse yok epilasyo yaptıranlar asla 2 satır yazı yazmıyor yazsada görülmüyor. 3 yıl önce yine aynı sizlere kimse doğru söylemediği gibi banada söylemediler bakın 11 seans diot ve alex epilasyon yaptırdım 3 güzellik salonuna gittim 8.000 tl para harcadım. LÜTFEN İYİYİDE KÖTÜYÜDE İNTERNETTEN YAZIN. Allah rızası için bencil olmayın.

6 seans Alexandra yaptırdım : çok yoğun olan kıllarım inceldi bazıları sarımsı tarzında oldu eskiden kıl yumağı gibiydim şimdi tüy yumağı gibi oldum var olan kıl asla tamamen bitmez 1 yıl sonra ince şeklinde çıkar ama yinede çıkar. tüm alex cihazlarıda aynıdır değişmez. pazılarda ve elmacıkta kıl tüy yoktu alex olmayan kılı resmen tetikledi. kalın kıllar en azından abes kaçmıyodu şimdi öyle bişey olduki bacağımı açamaz oldum.

Güzellik salonlarında uzman dedikleri kişiler 1-2 haftalık epilasyon kursu ile uzman ilan ediyolar. Sonuç bacağın bi tarafı çok kıl diğer tarafı az kıl. Kolun üstü yuvarlak şekilde ince uzun kolun altı üçgen şeklinde ince kısa oldu. Her kıl aynı boyuttada olmuyor. Bunlar ne uzmanı olacak hepsi senin benim gibi insanlar.

Diota gelince asıl yalan onda. FDA onaylı diye size yutturuyorlar sizde bunu bişeymiş gibi aa bak fda yazıyo diyodunuz amerikadan onaylı olunca herşey tamammı olacak. Bi ürünü pazarlerken herkez biyerden onay çıkartıyo ki zaten. FDA nedir yahu TC SAGLIK BAKANLIGI ONAYI VARMI bu ürünün. FDA değerlendirme şirketidir bu şirket gıda ve diyet ile ilgili araç gereçleri az da olsa bi bilimsel kılıf bulup onay verirler. Siz biliyomusunz fda denen bu şirketin zayıflama haplarına verdiği onay sonucunda 50.000 insanın vahşice öldüğüne, açın bakın internete hekimce.com yazın. Parayla her türlü onayın alındığı çok belli. İnce tüyü yok eden bir sistem yok. Eee o zaman birsürü otçular bakanlık onayı var dedi tütüne son ilacı sattı kutunun arkasını çevir tarım bakanlığı yazar. Kardeşler SAGLIK BAKANLIGI OLMAYAN NE İLAÇ NE DE CİHAZ NE DE KURUMA GÜVENİN. Diyot alex o kadar bilimseldide niye sağlık bakanlığı onayı yok,

Güzellik salonları sağlıkla ilgili biryer olsa SAGLIK BAKANLIGI denetlerdi yahu buraları belediye denetliyor belediye anladınızmı. Burası ticarethanedir. Siz bayanlar özellikle böyle konularda 2 gram güzel olayım diye çok çabuk aldanıyosunuz resmen gözünüz kör oluveriyor. Ben hiçbir kuruma ve şahsa ithamda bulunmuyorum sadece 3 yıllık tecrübem ve internet araştırmalarımı paylaştım. Canınız istiyosa gidin para harcayın hobi niyetine takılın. 2 seans epilasyona giden oooo çok iyi süper diyo epilasyon bitsin 3 ay geçsin kıllara bak sonra yazın ayıptır günah bu insanlar 3 kuruş para alıyo bu insanlara kaptırıyor. 8.000 tl bi insanın 7 aylık maaşı bu parayı garibanlar 2 yılda biriktiremez. Kimseye umut tacirliği yakışmıyor

Güzellik salonları neden hep diyot çalırda alex yoktur biliyomusunuz. Alex cihazı aylık masrafı var diotta yok. Güzellik salonları masraf bile etmiyor günlük 100 tl gideri varsa 2.000 geliri var. Bide 50 tl indirim bile yapmıyorlar. Yahu ülkenin geldiği hale bak yazık ki ne yazık.

Bide sayfalarda çokça diotun faydası alex kesin çözüm gibi bu şekilde müşteri kılıgındada internetten satış yapanlarda çokça var. Hatta geneli böyle.

Dün deneme amacıyla biyerle konuştum allah belamı versin yemin ederim internet adresinde ilk seansta %50 dökülme garantisi var dediler bunu onlara belirtmeden dedimki 4 seans gelmek istiyorum dediği cevap şu 4 seansta fazla çözüm alamazsın dedi 8 seans ( para için ) veriyoruz müşterimize dedi. Yahu yarısı gitcek dedim hepsine gerek yok dedim. Yalanı anladınızmı ilk seansta %50 garanti diyordu şimdi 4 seansta fazla çözüm yok oldu. Bu diod cihazlarıyla sadece kıl için de kulanmıyolar kremi sür üstüne yalandan diod dokundurt ver 100 lira.

Size tavsiyem erkek gibi kıllarınız varsa biraz inceltim derseniz Alexandra cihaza gidin çok ağrılıdır sakın yüze dokundurtmasın kızlar ama erkekler sakala çizgi yapabilir ( yüz bölgesi çok şiddetli ağrısı vardır) ama elmacık yapmasın kıllar çoğalır. Diot ndyag ıpl zaten kimse gitmesin etkisi çok zayıf.

Güzellik merkezleri yok cilt gençleştirme yok leke bilmem ne yapma diye yan geliri çoğaltmak için uydurduğu dümenleri yazmaya halim kalmadı. Diod cihazı bunlar için mucize resmen kılcal damar tedavisi leke tedavisi cilt gençleştirme herşeyi bu cihazla yapıyolar LAN NE MÜBAREK Bİ CİHAZ Dİ Mİ ARKADAŞLAR. Kremi sür üstüne ışıklı bi cihaz gezdir al sana Adria lima oldun. O krem heryerde satılıyo. Yüz bu kadar kolay güzelleşik gerginleşseydi estetik amaliyatı neden olsun bu kadar insan yazık degilmi bu AJDA PEKKANA kremin icadından haberimi yok. Güzellik salonlarına Bi sorun arkadaşlar bu işlemleri bak hemen hitap değişir.

Ama çok fazla üstlerine gitmemek gerekir bu güzellik salonlarının sonuçta herkez yapıyo böyle şeyleri dimi arkadaşlar. Özel hastaneye git onlar sağlık bakanlığı onaylı ticarethanelerdir. 2 köklü diş çekmek 150 tl ama bunu 2 defa ayrı ayrı günlerde çektirirse kök başına 100 bide muayene ücreti anladınızmı HERKEZE ALLAH KOLAYLIK VERSİN BU MEMLEKETTE

Geri