LG 42PC1RR plazma TV

LG 42PC1RR plazma TV
plazma ayakları plazma tv ayakları
LG 42PC1RR plazma TV, zaman makinesi gibi çalışan büyük ekran televizyonlar ailesine katılan son ürünlerden biri. DVR (dijital video kayıt) kayıt özelliğine sahip olan ürünün, zaman makinesi sınıfında değerlendirilmesinin sebebi hem analog hem de dijital yayınları, tümleşik 80 GB sabit diskine yazarak istenen zamanda seyir imkanı tanıması. 20 saat HD veya 33 saat standart kalitede kayıda imkan veren dahili disk, kaydı yapılan programları uygun bir zamanda göstermesi için programlanabiliyor. TV yayınları dışında kompozit, komponent video ve S-video gibi harici kaynaklardan da kayıt yapılabiliyor.

Siyah ve pürüzsüz dış yüzeye sahip olan LG 42PC1RR bulunduğu ortamda gıpta dolu bakışlara karşı nazar boncuğunu hakedecek kadar şık bir dış görünüme sahip. Ürün, 10 000:1 kontrast oranı ile rahat algılamayı sağlayarak nazar boncuğuna gerek bırakmadan boş bakışları da engelliyor.

LG'ye ait XD Engine teknolojisi kullanılarak görüntüler çeşitli aşamalardan geçilerek düşük çözünürlüklü analog işaretler, HD (yüksek tanımlılık) kalitesine yakın görüntüler haline dönüştürülüyor. XD Engine, görüntüleri bu kadar kaliteli düzeye parlaklıklığı, kontrastı, detayları artırarak; renkleri güçlendirerek ve gelen işaretleri azaltarak ulaşıyor. 3D gürültü azaltma ve renk kontrol seçenekleri de seyir keyfi yüksek görüntüler elde etme de kullanılan diğer özellikler.

LG tarafından HD'ye hazır olarak sunulan ürünün 1024X768 çözünürlükle XGA özellliği taşıdığını bunun da yatay çözünürlükte 720p standardındaki 1280x720'lik çözünürlükten 256 piksel eksik kaldığını belirtmek gerek. Bunun yanında sadece bir tane HDMI (yüksek tanımlılıklı multimedya arayüzü) girişinin bulunması aynı anda birden fazla HDMI cihazının ürüne bağlanmasını engelliyor. Birçok özelliğin aynı cihazda bulunması bir açıdan rahatlık ve konfor getirirken diğer açıdan da bir işlevin bozulmasının diğer işlevi de aksatma olasılığını doğurması, durumu iki ucu keskin kılıç haline getiriyor. Kayıt cihazının bozulmasının TV'nin genel işleyişini etkilemesi gibi.

TV'de sevdiği programları zaman uyuşmamasından dolayı seyredemeyenlere 80 GB tümleşik kayıt alanı sunan LG 42PC1RR, TV'yi ve kayıt cihazını bir arada isteyenlere göre.
 
Üst