Lisede Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınıyor?

6 zayıfla sorumlu geçilebilir mi ? :(

ya arkadaşlar benim 3 tane 1 im var ama karne otalamam yüksek bütünlemeye kalırmıyım
yani karne ortalaması 55 in üstünde olanlar bütünlemeye kalmıyor doğru mu ?

asdasd

benim 3 tane zayıfım var kredi70 kalıyomuyum yoksa sorunlu olarakmı geçiyorum

Lise 1.Sınıf Not Ortalaması hesaplama
Karne Not Ortalaması nasıl Hesaplanır

Merhaba arkadaşlar, sizlere lisede not ortalamanızı hesap etmeniz ve sınıfta kalıp kalmıyacağınızı anlamanız için aşağıda bilgiler sunuyor ve ilgili linki paylaşıyoruz.

Ortalama nasıl hesaplanır..??

- Dersleri alt alt yazıp sıralayınız, karşılarına haftalık ders saatlerini yazınız.

- Her dersin 5 üzerinden karneye düşen 1. ve 2. dönem notlarını toplayıp ve 2'ye bölerek yılsonu ortalamasını bulunuz.

- Her ders için haftalık ders saati ile yılsonu ortalamalarını çarpıp o dersin size getirdiği krediyi hesaplayınız.

-Sonra bu kredileri toplayıp ve sonucu haftalık ders saatine (rehberlik ders saatini düştükten sonra) bölünüz.

Çıkan sonuç 0.00 ile 5.00 arasında bir sonuç çıkmalı.

Eğer 2,50'nin üzerinde ise,

Dil ve Anlatım dersi dışında zayıf düşen derslerinizden ORTALAMA İLE GEÇERsiniz,
Şayet Dil ve Anlatım dersiniz de zayıf gelirse o dersten SORUMLU GEÇERsiniz

Örnek;

Ortalamanız 2,50'nin üzerinde ve Matematik, Türk Edebiyatı ile Dil ve Anlatım derslerinden başarısızsınız.
Bu 3 dersten Matematik ve Türk Edebiyatı'ndan ORTALAMA İLE GEÇERsiniz, Dil ve Anlatım baraj dersin olduğu için bir üst sınıfa SORUMLU GEÇERsiniz...

Eğer 2,50'nin üzerinde değil ise,

9.Sınıflar için yılsonunda karneye Dil ve Anlatım dersi dahil en fazla 3 dersin zayıf gelmesi gerekir.
4 ders ve üstünde karnede SINIF TEKRARI yazacaktır.
3 ders ve altında zayıfınız gelirse, bu derslerden bir üst sınıfa SORUMLU GEÇERsiniz.

Sorumlu derslerinizden de en az GEÇER not (2-iki) alana kadar başarılı sayılmazsınız.
Bu notu alana kadar her yılın HAZİRAN ve ŞUBAT aylarında sınavlara girmeniz gerekir.

yada aşağıdaki bağlantıya notlarınızı girerek durumunuza bakabilirsiniz.

Not Ortalamanızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

yha ben 9 sınıfta yeniyim 3 zayıfım var geçebiliyormuyum
ACİL CEVAP YAZARSANIZ İYİ OLUR....

ben 10.sınıfım 2 dönem toplam 4 zayıfım var ama ortala ile 1 tanei 2 oluyo deir 3ü 1 geçermiyim

abıler 10.sınıftayım anadolu lısesı 3 zayıfım wr ama notlarımın ortalaması 60 kalırmıyım yoksa

Ben 9. sınıfa gidiyorum 1. senem 4. tane zayıfım var ama ortalamam 53 direk geçer miyim yoksa sorumluluğa kalıyor muyum ?

arkadaşlar bnm 9.sınıfta 2 tane 10. sınıfta 1 tane 11. sınıfta ise 2 tane yani toplamda 5 tane sorumlu dersim var sınıfı geçermiyi çok acil ya

9.sınıf öğrencisiyim 5 tane zayıfım var2. sini verdim 3 tane sınıfı gecebilir miyim

Geri