Lisede Kaç Zayıfla Sınıfta Kalınıyor?

ya abi benimde 6 zayıf var 3ü sıfır gerisini düzeltcem ama bu üçü kesin gibi.
sorumlulukta bu sınavlardan 55 mi almak zorundayım ?
yoksa üç sıfırla kalıyomuyum bilen varsa bilgi versin Allah için

benim 9dan 3 10dan 2 zayıfım var ve 5 dersten sorumluyum şu an 11e gidiyorum 3 zayıfım var ama ortalamam 2,50 gecer miyim.

4 zayıfım var ama ortalamam 2.50 geçermiyim

ben 11. sınıf öğrencisiyim alttan dersim yok fakat bu sene 4 zayıfım var geçmek için kaçını vermeliyim?

geçemiyosun malesef.ama sorumluya kalıyorsun.eğer 90 olsaydı ortalaman 2.50 olurdu

ya bnm 3 tane 1 var 2 tane 0 böle sınf gçlr mi ama ortakama notu 2. 54 lütfen açl cevp vrin

kalmak

benım 3 zayıfım var aralarında dıl ve anlatım var kredı tutuyor meslek lısesı 10 sınıf gecıyormuyum

Lütfen Cevap Verinn

lise 2 deyim ve 3 zayıfım(geometri fizik coğrafya) var ve ortalamam 2.6 geçebiliyor muyum lütfen cevap verinn

Arkadaşlar,

a) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinde 3.50,

b)Anadolu türü liseler ile önünde yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan liselerde 3.00,

c) Genel liseler, güzel sanatlar ve spor liseleri ile mesleki ve teknik liselerde 2.50 olan öğrenciler ortalama ile sınıflarını geçer.

Ayrıca,

Doğrudan veya yıl sonu başarı notu ile sınıfını geçemeyen öğrencilerden; 9 uncu sınıfta en fazla 3, 10 uncu ve 11 inci sınıflarda ise en fazla 2 dersten başarısız olanlar sorumlu olarak bir üst sınıfa devam ederler. Ancak, alt sınıflar da dâhil toplam 5 den fazla sorumlu dersi bulunanlar başarısız sayılır. Alan değişikliğinden dolayı sorumlu olunan dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.

Hazırlık sınıfından sorumlu olarak 9 uncu sınıfa geçilmez.

Geri