lütfen bilgisi olan yardım etsin...

emeltan

Yeni Üye
Üye
lütfen bilgisi olan yardım etsin...
3-4 gündür sabahları ağzımı çalkaladığımda resmen kan tükürüyorum.diş etlerim kanıyor.köpek dişimin diş etinde küçük iltihap gibi birşey oluştu. ağrı yok ama sabahları kan geliyor ve haliyle ağız kokusu.bulunduğum yerde diş hekimi yok.gitsemde hamilelik şüphesi var ilaç kullanamam. lütfen bu konuda bilgisi olan yardım etsin....

Gebelik döneminde b tür diş eti kanamaları görüneblir canım belki hamileleiğin kesindir ve bu yüzden oluyodur.

Gebelik sırasında vücuttaki diğer “mukoz membranlar” gibi dişetlerinde kanlanma artışına bağlı “hipertrofi’ler (doku büyümesi)” oluşmaktadır. Bunun sonucu olarak dişetleri şişer ve her fırçalamada kanamaya eğilim artar. Genelde ağrı ve kızarıklık gelişmediği sürece endişelenecek herhangi bir durum yoktur.

Normal dönemde olduğu gibi gebelik sırasında da diş bakımı önemlidir. Diş fırçalama (günde en az iki kez) işlemi yumuşak uçlu diş fırçaları ile ve dişetine fazla baskı uygulamadan yapılmalıdır.

Ayrıca diş aralarını temizleme ve düzenli diş muayeneleri önemlidir. Dişlerin temizlenmesi plak oluşumunu engeller. Dişlerin temizlenmemesi kanamayı daha da şiddetlendirebilir.

canım çok sağol cevap verdiğin için daha 1 hafta var reglime.korunmadığımız için hamilelik şüphesi var dedim.... hamilelikten dolayı diş eti kanamaları olduğunu duymuştum ama ne zaman ortaya çıkıyor bunu bilmiyorum. bu kadar erken belirti verebilirmi????????????????? umarım hamilelikten dolayıdır.

sonuç ne oldu?
umarım hamilelikten dolayıdır :)
geçer zamanla eğer değilse en kısa zamanda bir diş doktoruna görünmelisin.

Geri