lütfen yardım edın çözemıyorum

karamelek

Yeni Üye
Üye
lütfen yardım edın çözemıyorum
slm söze nasıl başlayım bilmiyorum
çok erken yaşta yapılan evlılığımımı anlatsam
eşimle şuan yaşadığım sorunlarımımı anlatsam
eşimin ailesinden yaşadığım hakaretlerımı yazsam bilmiyorum
mutlu başlıyan evlılıgımın buşekılde bıtme noktasına nasıl geldı bilmiyorum .....eşimle severek evlendık yanlız ailesı benı hıç istemedı eşim yuksek okul bitirmiş va işi çok iyi yerde olan biri aile benı uygun görmedı..
o okuyordu tanıştığımızda ben herşekılde fedakarlık ettım ailesiye sorunluydu ben ise onun için okulu bırakıp çalıştım onun için onun okuması için okul bıttıkten sonra ailesıye
arasını düzelti... ailesi ona kol kanat gerdı bizimkide yapılan herşeyı unuttu
tabıkı ailesi ama geçmşı çabuk unutması benm yaptığım bu kadar emegı hıçe sayması aklımın ucuna gelmezdı aile benı istemedı oğullarına layık değilmişim
belkıde vefa borcundan benmle evlendı bılemem
ama en acısıbiz evlenırken aile tek bir yardım etmedı ben yıne gece gunduz çalıştımkimsem yok bu hayatta onu okadar sevıyordumki o benm hayatımdı başkası yok kimse yok onun için herşeyı yapmak istıyordum şimdi kafamı duvarlara vursam yerrii
evlendık aile benı hiç sevmedi eşim başlarda benı tesellı edıyordu ama zamanla oda onlarla bir oldu..

ççaresızdım sığınacak kapım yoktu ve çocuğumuz olmuyordu bunu bahane edıyorlardı şimdide doktor gayet sağlıklı olduğumuzu söyledı ama olmuyordu işte daha sonra bukadar inişli çıkışlı hayattan sonra 3 sene kadr devam ettım çalışmaya eşimin işlerı tam yerıne oturana kadar vee hamıle olduğumu öğrendım işi bıraktım hayatta yuzum gulecektı anne olacaktım ama annelığide çok göruduler bebeğe alışverış için çıktığım gun 5 aylık hamıleydım eve geç kalınca eşimin annesı evde eşimle beni beklerken buldum daha elimdeki eşyaları göstermeye fırsat vermeden eşimin yumrugunu yuzumde hissettım konuşamıyordum anlatamıyordum derdımı sadece dedığım bebek bebek başka kelıme çıkmyordu ağzımdan o gece vucudumda saglam tek bıryer kalmamıştı

yedığım dayaktan çok eşımden bunu yaşamak bana acı vermıştı gece kanamm geldı eşime söyledım bana yat saçmalama kendını acındırmak için yapıyorsun diye bağırdı anlatamıdım dinletemedım sabah baygın bırşekılde gözumu hastanede açtım sabah uyanmadığımı fark edınce annesını çağırmış ve benı hastane ye kaldırmışlardı
doktorun o sözüü halen kulağımda bebeğinizi kaybettınızzzzzzz

olmamalıydı olamazdı yalan diyedüşündüm ayaga kalkıp bagırmak etrafı yıkmak küfretmek geldı içimden ama yıne sustum eşim merdıvenden düştüğümü söylemiş doktora benm gözlerime bakıyorlardı doğruyu söylememiçin kaynanam saçımı okşayıp kızım diye ağlıyor timsah gözyaşları tabiki
bende vet doğru dedım... çaresızdım umutsuzdum eşımı sevıyorudm
ece geldık sonra bir süre eşim eskı o benı seven insan oldu bana sözler yemınler özürler ama olan benm o bebeğime oldu............
affetmek istıyordum ama kalbım çok buyuk öfkeyle doluydu bu şekılde 2 sene geçtıı
çalışmıyordum artık eşimim durumu oldukça iyiydı bırgun bana çok yakın bir okul arkadaşının eve yemeğe gelecgını söyledı nişanlı çift
hersey hazırlandı eşimde arkadaşının nışanlısı tanımıyor tanışma yemeği olacaktıben ikisinide tanımıyordum çunkı eşım arkadaşlarını bnmle asla tanıştırmazdı ...

gayet şık iki kişi geldı kadın çok guzel ve havalı eşim kadından gözlerını alamıyordu o gece fark ettım ama kendımede kızıyordum çok kuşkucuyum diye ama bu görüşmeler sıklaştı hemen hemen haftada 3 gun bır aradaydık tabı onlar sohpet edıyorlar bense
hizmet neyse bu şekılde muhabbet 6 ay geçmiştiki eşim birgün banyodayken tlfn
mesaj geldı hıç adetım değil ama içime kurt düştü okudum ....

nerde kaldın senı beklıyorum dıye ... ve o bayanın ismıı şok oldum o an eşim çıktı elimden tlf aldı bana nıye kurcalıyorsun dedı ben mesajı sordum an suratıma tokat ve elı boğazımda saçmalama sen hastasın böyle bırsey yok sakın tek bır söz etmededii.. arkadaşının kulağına gıtmesınden korktu şimdiii ben bılıyorumkı yanlış değil o mesaj
ama ne yapacağımı şaşırdım ben bu adamdan nasıl boşanırım bilmiyorum ve bunun hukuken haklarımı nasıl alırım ama artık çekemıyorum lütfen akıl verın çok çıkmazdayım

Ce: lütfen yardım edın çözemıyorum

Okurken tüylerim diken diken oldu ve zaman zaman okuduklarıma inanamadım canım...

Öncelikle bu kadar sabırlı ve dayanıklı olmana şaşırdığımı açık yüreklilikle söylemek istiyorum...

Ve açık yürekli olmaya devam edeceğim. Sana bunları yapan bir adama karşı hala sevgi gibi kutsal duygulardan bahsetme konusunda emin misin?

Senin kadınlık gururunu hiçe sayması, seni aldatması, kötü davranması... bunların hepsini bir kalemde unutabilir bazen insan. Hataydı diyebilir, oldu bir kere diyebilir. Karşındaki kişi hatasını anlar ve düzeltir o zaman sorun olmaz.

Sevmişsin canım benim, sevgini ve hayatını teslim etmişsin bir ömür geçirmek istediğin erkeğe. Seni çok iyi anlıyorum. Burada kimse çıkıp seni eleştiremez, hiçbirimiz senin yaşadığın o şartları yakından görmedik. En iyi yine sen biliyorsun.

Ancak burda herkes birbirinin mutluluğunu istiyor emin ol. Seni hiç tanımasam da eşine ve onun ailesine sana yaptıkları kötülükler yüzünden müthiş bir nefret duyuyorum şu anda.

Nasıl katlanabildin bu kadarına bilmiyorum. Herşeyi bir kenara bırak, yavruna yaptıkları bence cinayet. Hukuksal açıdan 5 aylık bir bebeğin fetüs olarak adlandırılması benim umrumda değil... Senin bebeğinin başına gelenler o insanlar yüzünden!!

O insanlardan uzak bir hayata başlamak ve tertemiz bir sayfa açmak zorundasın. Kimse senden daha değerli değil, kimse senin değerini, kadınlığını, onurunu, anne olma hakkını elinden alamaz.

Hukuksal yolları araştırırız hepimiz, bakarız, avukat arkadaşlarım var, onlarla da konuşurum. Elbette bir yolu var herşeyin.

Ancak hala inanamıyorum. Bu insanların yaptıklarına hala inanamıyorum, dehşete düşmüş bir haldeyim.

Şu anda nerdesin? Nerede kalıyorsun?

Ve birşeyi bilmek istiyorum, bu insanla yaşamaya devam etmek istiyor musun?

Bir de şeyi soracağım, şu anda çalışıyor musun?
Allah'ım hala inanamıyorum!

yaa canımmm offffff şu an öyle bir kitlendimki inanamazsın :tape2:aslında okadar çok söylemek istediğim şey varki ama inan bana donmuş bir şekildeyim.güzelim yaa sen nasıl dayanabildin bunca acıyaaa..yani herşeye çok üzüldüm ama biliyormusun yaranı eşmiş gibi olmayayım ama ençokta bebeğine...çünkü ben bir anneyim nekadarda olsa duygularını anlıyorum senin...ama inan bana sana bu eziyeti yapanların ne bu dünyada nede ahirette yeri olacaktır ...evet biz kadınlar herzaman için daha çok fedakarlık gösteririz ama genellikle bu pek anlaşılmaz karşı taraftan ve neyazıkki bir kadını üzen genelliklede hemcinsi başka bir kadındır..böylelerinden nefret ediyorum nasıl bir yuvaya göz dikebilirler yada erkekler nasıl böyle bir adilik yapabiliyorlar anlamıyorum....derdin büyük ve inanıyorumki bu kadar şeyin üstesinden gelmişsin ve bununda geleceksin.ben senin güçlü bir yapın olduğuna inanıyorum hatta eminim bunu gördüm sende..bence daha fazla bu eziyeti çekme derim ve yine söylüyorumki artık seninde mutlu olmaya hakkın var ve bunuda yine kendin kaldığın yerden yani okulunu bitirerek başlayabilirsin ayaklarının üstünde duracaksın kimseye muhtaç olmadan..daha fazla eziyet çekme hakaretlere maruz kalma mutluluk seninde hakkın...dilerim herşey gönlüne göre olur ve geçte olsa mutluluğu doya doya bulup yaşarsın canım...

canım gerçekten çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum ama bence susma ve artık çekmede eşinin arkadaşıyla konuş olayı anlat takip edin yakalayın ve dava aç çok affedersin ayağındaki çamaşırına kadar al bence dünyaya bi daha gelmicez kendi ayaklarının üstünde durabileceğine inanıyorum eşin seni gözden çıkarmış en önemlisi bebeğini kaybetmene sebep olmuş böyle bi insan için uğraşmaya değmez sana tavsiyem en kıa sürede boşa şahsen ben öyle yapardım Allah yardımcın olsun canım

ewet kötü bir durum sölenecek söz kalmamışş arkadaşlarıma katılıyorum 1 dk bile durma kurtul o hayattannnnnnn!!!!!

ay allahımmmmm olamaz böle bişe nasıl insan bunlar nasıl bi sevgi nasıl bi nankörlük nasıl bi sabır sendeki melek bence hiç zaman kaybetme ayrıl seni aşaıyan sani horlayan döven birinin yanında durma bence bebeğini kaybetmişin onun yüzünden ay hala inanamıyom sinir oldum bu ne yaaaaaaa

cnm çok büyük geçmiş olsun ama neden dayanıyorsun anlamış değilim haklarını bilmiyorsan
sana yardımcı oluruz ama kendını sidirme ve ayakta dur güçlü ol savaşmak için boşanmak kolay bır mesele değil ama akıılı davran senın yanındayız geçmiş olsun

dünyanın neresinde olursa olsun hele ki biz TÜRK kadınları kültürümüzün seviyesi ne olursa olsun malesef ki böyle şeyler yaşadığımız yetmiyor gibi üsütüne üstelik birde susuyoruz.ben olayın aldatma kısmını ele almıyorum çünkü msjda nerdesin seni bekliyorum yazıyor bu tam anlamıyla aldatma olmaya bilir yani bu sadece bir iddia bana göre kesinleşmiş bişey yok.
sevgili karamelek sana şunu sormak istiyorum bebeğini yediğin dayakla kaybettikten sonra hayata hiçbişey olmamış gibi davranman büyük bir aptallık sen aptala yatarsan karşında ki insan azmanı sözde uyanık olan ve insan adı altında yaşayan o cani o ruhsuz mahlukat ve o ki bir ......... noktalı yerleri siz anlayın seni aldatma yada buna yeltenme ihtimali senin bebeğinin katili olmasından çok daha masumane sen bebeğinin katili olduğu gün ona tekmeyi basacaktın seni aldatmasını beklemiyecektin.sana akıl verilmesini bekleme bence hayat senin hayatın ve hayatında ki pisliği bir an önce temizle bunu nasıl yapacam diye korkma bunun çok yolu var bizler sana elimizden gelen bilgiyi sağlarız artı sosyal hizmetler kurumları ve kadın sığınma evleri var ve bu kurumlarda avukatlar var yani maddi açıdan korkma devletimiz kadınlarımıza imkanları sunuyor yeter ki kadınlarımız biraz daha mantıklı olsun duygusal ve ürkek olmasın.
Kadına kalkan eller kırılmakla kalmasın kopsun!!!

dipnot:sevgili karamelek yorumum biraz ağır oldu ama sinirlerim tepemde lütfen aklını başına al bizler sadece bir dinleyen olarak sinirlendik üzüldük ve sen bu kötü olayın başkahramanısın yaşayanısın onun için hayatına yön ver.
saygılar

SEvgili Karamelek inan ne diyeceğimi ne söyleyeceğimi,ne yazacağımı bilmiyorum ...

Evet böyle olaylar malesef tüm kadınlarımız yaşıyor bazıları mecbur kaldıklaı için aile şiddeti ve eşlerinden korktukraı için içlerine atıp benim kaderim bu deyip yaşamaya devam ediyorlar..

gerçekten inannamuyorum sana bunları yaşamana rağmen hala eşimi seviyorum diyebiliyorsun ..Ve eşin yüzünden biricik yavrunu kaybediyorsun ne kadar acı ..Ve iikide o bebeğin dünyaya gelmemiş gelmiş olsaydı bu şartlar altınde hem sen hemde yavrun çekecekti hergün kavga hergün tartışma ..Ve şunuda unutma çocuk olursa eşim değişir düşüncesini..sakın bunu aklına bile getirme..

Sen derhal eşinle konuşup boşanmak istiyorum de ve tepki yaparsa ailene söyle ..eşyalarını topla çık o evden ne kadar geniş bir insan bunları yaşamana rağmen hala o öküz adamın yanındasın (kusura bakma) ve oda senin sanırım zayıf noktanı biliyorki bunları yapmaya cesaret ediyor eğerki sen bu insanların hakkından gelen bir kadın olsaydın onun karşısında veya ailesinin karşısında dilini çıkarsaydın değil sana dayak atmaları evine bile gelemzlerdi ..(ailesi tabi) Burada tüm hata sende ..Kendine çeki düzen ver hayatını gözden geçir kararını ver bu senin için sadece senin için ..Çünkü seni senden başka anlayan olamaz ....Ve o adamdan kurtul bir an önce ....Senin sevgini haketmeyen seni aldatan gözü dışarda olan bir insan sana bu saatten sonra acı ve huzursuzluktan başka birşey veremez ..

Bizler buradayız istediğin zaman bizlere ulaşabirsin ..Ama kesin kararını ver ...Mutlu olman dileğiyle..

bu ne ya ağLadım ağLicam okurken yapmayın bunu bırak kaç uzakLaş bu adamdan geLde evLen işte erkek miLLeti dieLmi işte neLer çektirirLer iLk başta mükemmeL aşıkLar sonrasında yaLanLar ama yok onLar hep mükemmeL aşık roLündeLer dimi :(
bence en kısa zamanda kararını ver ALLAH yardımcın oLsun canım

Geri