Lutfenn yardim!!! hamilelikte mide bulantisi olanlar nasil bas etti bu durumla?

O

ozlmmmm

Forum Okuru
Lutfenn yardim!!! hamilelikte mide bulantisi olanlar nasil bas etti bu durumla?
Arkadaslar 7 haftalik hamileyim uc dort gundur bulantilarim basladi ve cok siddetli dun dr. Premesis die bir ilac verdi ama almadim kullanan varmi? Birde bu bulantilara ne yapmak.ne tuketmek lazim kraker yiyorum ama yok yani cok bi faydasi oldugunu soyleyemem sinirlerim bozuluo artik gercekten.. Yardim edin!

Merhaba ;
Sabahları yatağınızdan kalkmadan biraz bisküvi ve tuzlu kraker atıştırın,
Öğün sayınızı 6’ya çıkarın; az az ama sık sık yemek yiyin,
Sıvı tüketiminizi düşürmeyin. Özellikle su içmeye çalışın,
Çorba ve suyu öğün içinde içmek yerine öğünler arasında tüketin,
Midenizi hiçbir zaman boş bırakmayın; ama onu tıka basa da doldurmayın,
Kuru kayısı ve tarçın ;ıhlamur, papatya ve nane çayı size iyi gelebilir,
Yataktan kalkarken çok hızlı hareket etmeyin,
Dinlenmeye önem verin, kendinizi yormaktan çekinin,
Gebeliğin ilk döneminde aldığınız demir vitaminini şimdilik durdurmayı deneyin (Doktorunuza danışarak),
Asitli içeceklerden, sindirimi güç olan yağlı ve kızartmalık gıdalardan uzak durun,
Bulantınızı tetikleyen yiyecekleri tüketmeyin,
Mide bulantınız şiddetliyse ve geçmiyorsa doktorunuzdan yardım isteyin, uzmanınız mide bulantısını azaltan bir takım ilaçlar önerebilir..

Sabah kalktigimda tuzlu atistiriorum ama hicbir faydasini goremedim henuz vitamin hapi kullanmiorum. Ama cevizimi uzumumu bademimi yiyorum gunde 6 ogun yiyebilcgmi hic sanmiorum cunki sabah kahvaltiyi bile zorla yapiorum surekli sigara icmek istiorum biraktim hamile oldgmu ogrendigimde ama sigara icmek beni rahatlatckmis gibi gelio. Bilmiorumya ilk deneyimim hicbisey bilmiorum. Ama icinde bir canlibin buyumesi gercekten cok zormus.

Geri