Mahidevran Sultan kimdir ?

inanmıyorum ne şaşırtıcı bir olay bu tarih ne imiş böyle...

sadece hürrem mi kötü yada osmanlıyı yöenttı sanıyorsunuz

kösem sultanı, safiye sultanı, nurbanu sultanı da inceleyın hürremden 5 dikiş fazladırlar. hürrem zemzemle yıkanmış kalır:)

Hürrem Sultan söylentilere göre Kanuni'ye ölürken ondan nefret ettiğini söylemiş. Ama ben pek inanamadım. Onların aşkı herşeyden güçlüymüş.

osmanlı padişahlarının yabancı kadınlarla evlenmesi yıldırım beyazıt ve timur arasında geçen savaş sonrası gelenek haline gelmiştir. çünkü timur savaşta galip gelince esir olarak yıldırım beyazıtın eşini almış ve içkili ortamında erkeklere sakilik yaptırmış. yani namusunu kirletmiş bu olay üzerine de bir daha hiç bir padişah Türk bir hatunla evlenmemiş ki Türk kadınlarının ve ulusun namusu korunmuş olmuş. nasıl mantık acaba.

hürrem akıllı mahi devranı şahsen ben fazla sevmiyorum

bence hürrem akıllı ama bir o kadarda inatçı hırslı ve vicdansız ama mahi devran da aklını kullanamamış

Mahidevran ım rahat yat! <3

Bakn Ben Hürrem olsam bende yaparım sizde yaparsınız.Sultan mı yoksa Bir hatun mu olmak istersiniz? . hürremi savınmıyorum ama kim olsa yapar ve hürrem ona çok aşık olmuşş.Aşkındn kndini kaybetmş.Mahidevran çook acı çekmiş ölümü inanılmaz derecede acı verici. Tek başına ,soğuk ve aç :(:(:(:( Ama kim olsa Hürrem gibi oğlunu tahta çıkarmak padişah olmasını ister.Ama zaten valide sultan olup oglunun tahta cıkmasını gorememıs önemli olan bu zaten. Mahidevranım mekanın Cennet Olsun <3 İçin sızlamasın sakın!!! Artık rahatça yat toprağında rahatça...Biz varken Hürrem H si bile yok , olamazda zaten sen rahat yaat Aşkm <3

hürremden nefret ediyorum

Bencede hürrem padisahi sevmemistir o sadece padisahin sirtindan insanlara hukmetmek istedi oysaki mahidevran gercekten sevmis mahidevran icin cok uzuldum zaten bir tane oglu varmis hem oglundan hem sevdigi erkekten olmus hurreme sinir oluyorum seytanin tekiymis

Geri