Manikürü uzun süre kullanmanın yolları

Uzman SühaN

Administrator
Manikürü uzun süre kullanmanın yolları
Bayanlar için tırnaklarının güzel gözükmesi son derece önemlidir. Bunun için tırnaklarına manikür yaptırırlar. Uzun uğraşlar sonucu gerçekleşen bu işlemin amacı tırnaklara bakım yapmanın dışında güzel görünmelerini sağlayabilmektir. Manikür işleminden maksimum verim alabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu makalemizde yaptırdığınız manikürü uzun süre nasıl kullanabileceğinize dair ipuçlarını bulabilirsiniz.

Ellerinizi çok fazla suyun içerisinde bekletmeyin: Ellerinizi gün içerisinde birçok kere yıkasanız da bunun süresini minimuma indirmeniz önemlidir. Çünkü tırnaklar yoğun miktarda su emerler ve buda çeşitli şekil değişikliklerine neden olur.

3.jpg

Manikür ile yaptırmış olduğunuz tırnaklar suyun içerisinde çok fazla kaldığı zaman eski haline dönerek tekrardan bakım yaptırma ihtiyacı meydana getirirler. Eğer manikürle birlikte tırnağınıza cila yaptırmış iseniz zamanla su ile temas ettikçe tırnaklardan bu cilada çıkabilmektedir.

Manikürün kurumasına dikkat edin: Tırnaklar üzerinde gözle görülemeyen vücudun salgılamış olduğu bir takım maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin içerisinde yağda yer almaktadır. Tırnaklar üzerinde bulunan bu yağ sürülen ilk katın tırnak yüzeyine tam olarak oturmamasına neden olur. Bu yüzden maniküre başlamadan önce tırnaklarınızı yıkayıp ardından iyice aseton ile ovalamanız önemlidir. İşlemi tamamladıktan sonra tırnaklarınızın tamamen kuruduğundan emin olun ve manikürünüze o şekilde başlayın.

Cila seçimine özen gösterin: Kişiler, daha ucuz olduğu için baz ve ikinci kata sürecekleri cilayı ayırt etmezler fakat bu konuda farklı cila türlerini seçmek önemlidir. Baz katına sürülen cila ile ikinci kata sürülen cilanın farklı işlevleri bulunmaktadır. Tırnağınıza sürdüğünüz baz katındaki cila renk vermesi amacıyla daha yoğun olmalıdır, ikinci kata süreceğiniz cila ise bir nevi koruyucu görev göreceğinden yoğun olmasına gerek yoktur.

Ciladan sonra acele etmeyin: Manikür işleminde cilanın tam olarak kuruması için yarım saat bekleyin ve üzerinden iki saat geçtikten sonra bir kat daha sürerek cilanın korunmasını sağlayın.

Bakımlı olmayı çok seven ve bu konuda fazlasıyla titiz bir kadın olduğum için tepeden tırnağa her yerin bakımlı olması benim için çok önemli. Ellerime ayda bir defa manikür yaptırıyorum. Gittiğim salonda çok titiz çalıştıkları için, herhangi bir kanama veya başka bir sorun ile karşılaşmadım. Tek sıkıntı bu bakımın kısa sürmesi.

Aynı zamanda evimde de mutfak işleriyle ilgilendiğim için sorun yaşamamak adına eldiven kullanmayı asla ihmal etmiyorum. Ellerimi sürekli nemli olmasını sağlamak için sık sık krem sürüyorum. Fazla uğraşmamaya çalışarak bakım süresinin uzamasını sağlıyorum. Manikür yapılırken kullanılan malzemelerin de doğru şekilde kullanılmasının önemli olduğunu bana anlatıp bilinçlendirenler olduğundan, dikkat etmeye başladım.

Ben manikr yapmayı sevmiyorum.Bir kaç defa yaptım etlerim uzadı çok çirkin görüntü oluyor. Ve manikür esnasında canım acıyor. Banyodayken yumuşayan etlerimi tırnak yardımıyla geriye itiyorum.Manikür yapmaktan daha kolay ve etkili .El güzelliğim içinde mutlaka ev işi yaparken eldiven kullanıyorum.

Geri