Maydanozu uzun süre saklama yöntemi uzun süre nasıl dayanır

• Konbuyu başlatan LaViNYaM
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Maydanozu uzun süre saklama yöntemi maydanoz uzun süre nasıl saklanır ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

MAYDANOZU UZUN SÜRE TAZE SAKLAMAK MÜMKÜN MÜ?

Maydanoz yemeklerde salatalarımızda sıkça kullandığımız bir yeşilliktir. Çok kullandığımız için sık sık almak yerine maydanozun sararmadan ve çürümeden saklamanın kolay yöntemlerini açıklayacağım sizlere. Maydanoz aldığımız andan itibaren eğer koruma altına alınmaz ise hemen kısa süre içinde bozulan sararan bir yeşillik. Özellikle ben çok attığımı bilirim maydanozlar çürüdü diye çöpe. Çok faydalı ve aslında sık sık tüketmemiz gereken yemeklerimizde salatalarda güzel bir koku veren bir yeşillik. Pazardan aldığım maydanoz nane tüm yeşillikler en fazla birkaç gün dayanıyor sonrasında yaprakları sararıyor ve kararmakla birlikte çürümeye yüz tutuyordu. Ben de araştırdım dedim uzun süre nasıl yeşillikleri muhafaza edebilirim? Daha doğrusu ben maydanozları naneleri filan yıkayıp kurutup poşetlere atarak derin dondurucuda muhafaza ediyorum ama başka bir yöntem de öğrendim.

maydanozu-uzun-sure-nasil-saklarim-jpg.86678 Maydanozu uzun süre saklama yöntemi uzun süre nasıl dayanır Melekler Mekanı Forum

MAYDANOZU UZUN SÜRE TAZE TUTMAK İÇİN HANGİ YÖNTEM ETKİLİ

Maydanozu dediğim gibi derin dondurucuda da saklayabilirsiniz. Bu yöntem buzdolabı içerisinde maydanoz ve diğer yeşillikleri muhafaza edebileceğiniz bir yöntem. Öncelikle yeşilliklerinizi iyice yıkıyorsunuz. Özellikle biraz sirkeli suda bekletmek tamamen bakterilerden kirlerden arındıracaktır. İyice duruladıktan sonra kurutmaya çalışıyorsunuz. Tamamen suyundan arınan yeşillikleri saplarının uzun kısımlarını keserek uzun bir cam kavanoza yaprakları yukarı gelecek şekilde yerleştirin ve ağzını sıkıca kapatın ki hava almasın. Tabii dışarıda değil buzdolabınızın içinde muhafaza edebilirsiniz. Bu yöntemle de 15-20 güne kadar maydanozlarınız dayanacak ve sağlıkla tüketebileceksiniz. Maydanoz nane dere otu reyhan gibi yeşilliklerinizi bu şekilde kavanozlara yerleştirerek uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Aslında ben bu yöntemi hiç denemedim genelde fazla olan yeşilliklerimi derin dondurucuda saklarım ama çıkardığım zaman biraz tazeliğini yitirmiş oluyor. Ben her daim uzun süre taze kalsın istiyorum. Bu kavanozda saklama yöntemini deneyeceğim. Deneyenler olursa bizimle tecrübelerini yorumda paylaşabilirse seviniriz. Maydanoz gerçekten şifa dolu mucize bir yeşillik bu yazımızda limon ve maydanoz sayesinde nasıl yağ yakılır yazımızı da okumayı ihmal etmeyin.

maydanozu-uzun-sure-saklama-yontemi-jpg.86679 Maydanozu uzun süre saklama yöntemi uzun süre nasıl dayanır Melekler Mekanı Forum