Mefkuremin melekleri zayıfliyor ( Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım )

Nanekekik

Üye
Üye
Mefkuremin melekleri zayıfliyor ( Zayıflamak İstiyorum Ne Yapmalıyım )
Sultanlar zayıflıyor
adım adım yola koyulduk biz bu işe gönül verdik işte kurallarimiz ailemize hoşgeldin sevgili kaderdaşım
Burada ruhumuzdaki ve bedenimizdeki fazlalıklardan kurtulup hayallerimizdeki bedene kavuşmak için dostluk kardeşlik havasında el ele verip birbirimize destek oluyoruz

Kilo vermek ve yarışmada olduğumuz için, takımımızın başarılı olması adına bazı kurallarımız var
TAKIM KURALLARI DESEKTE SUZ BİR AĞACIN DALLARI GİBİ DÜŞÜNÜN :ohh:

zayifliyoruz.jpg

1-) Bizim için en önemli şeylerden biri buradaki sağladığımız devamlılık ,katılım , birbirimize verdiğimiz destek ve bu yüzden; günlük min.5 mesaj zorunluluğumuz var ( kaptanın bilgilendirildiği ekstrem durumlar hariç )
Mazeretsiz takıma uğramama durumunda üye uyarılır, bu durumun devam etmesi halinde diskalifiye edilir
2-) Kilo vermemizde diğer bir faktör iseyediklerimiz içtiklerimizdir ve bu yüzden ;Her gün menü paylaşımı yapmak vemenülere yorum yapmak mecburidir( o gün kaçamak yaptım ben yorum yapmaya yüzüm yok , yeni geldim yorum yapmak ne haddime gibi bahanelerimizolmayacak .)
Öğünlerimiz her akşam saatleriyle birlikte liste halinde yazılmak zorunda
Mazeretsiz 2 gün üst üste menü yazmayan sarı kart alır
3 sarı kart alan kırmızı kartla takım kurallarına uymadığı için diskalifiye edilir
ÖRNEK MENÜ(saatler farazidir , herkes kendine göre bir saat düzeni oluşturabilir, herkes 3 ana , 3 ara öğün yapmak zorunda değil)
sabah(09:00)
öğle(13:00)
ara(15:00)
akşam(18:00)
içilen su:2lt.
yapılan spor dakikası:60 dk

3-) kilo vermek için SU olmazsa olmazımız.kişinin SU ihtiyacı kilo*0.33 ml dir. Emzirme, spor durumlarında bu oran artar
4-) Sağlıklı kilo vermek, kas kaybetmek istemiyorsak hafta da 3-4 kez min.45 dkSPOR yapılmalı 
5-) En can alıcı bir noktada kaçamaklar,Elimizden geldiği kadar kaçamak yapmamaya çalışıyoruz. Her yapılan kaçamak bizi geriye götürür, emeklerimizi çöpe atar.
Ayrıca takım sorumluluğunu bilen biri takım arkadaşlarının emeklerini zayi etmek istemez.
Kaçamaklı menülerle devam eden yeni üyelerin deneme süreleri uzar
6-)-Menüler deki faydalı karbonhidratlar sabah ve öğlen tüketilmeli çarşamba ve Perşembe günleri ise minimum karbonhidrat alınmalıdır. Perşembe günü Mümkün olduğunca akşam öğünü erken saate çekilmelidir. Sıvı tüketimi yatmadan 1-2 saat önce kesilirse iyi olur
7-) KİLO BİLDİRİMİ!!!
Yarışma için kilo bildirimi CUMA GÜNÜ EN GEÇ 12.00 YE KADAR YAPILMALIDIR. Mazeretsiz ve bilgi vermeden 2 defa kilo bildiriminde bulunmayan üyeler DİSKALİFİYE edilecektir
AYRICA PAZARTESİ ARA KONTROLÜ OLARAK TAKIM İÇİ KİLO BİLDİRİMİ YAPILMALIDIR.
ÖRNEKTİR
kilo bildirimim
geçen hafta :
bu hafta :
aradaki fark :
Yüzde :

:cool:Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.
9-)3 HAFTA ARKA ARKAYA KİLOVERMEYEN KİŞİ LİSTEDEN ÇIKARILIR ...(elinden geleni yapmadığı takdirde)
10-) yeni üyenin deneme süresi min. 2haftadır,yeterli paylaşım ve takımauyumu,diyetine sadık olması, kilo veriminin yeterli düzeyde olmasıdurumunda 3.cuma bildiriminde listeye dahil edilir.
Kaptanın gerek duyduğu durumlarda deneme süresi uzayabilir
11-)Üyeler kilolarını verirken sağlıklı beslenmeye dikkat ederler. Şok diyetler yapamazlar.Gerektiğinde en fazla 3 günlük detoks yapılabilir
12-)her üye ayda minumum %3 kilo vermelidir (aldım verdim olayını engellemek için) zaten cüzü bir miktar 100kg biri için bile ayda 3 kg eder 70kg biri için 2,1 gayet verilebilecek bir miktar. iki kere yuzdenin altında kalan kişi liste dışı kalıp selbest yarışır

YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞIKİLONUN YÜZDE HESABI NASILYAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82
Takım kurallarını okuyup kabul eden yeni arkadaşlar
Aşağıdaki formu kopyalayıp doldurarak giriş yaparsanız ailemize dahil olmuş olursunuz
Teşekkür ediyor ve hoşgeldinizdiyorum...
Kilo ve boy bilgilerinizi profilinizinaltına yazarsanız memnun oluruz :)
KATILIM FORMU
Adı:
Yaşı:
Evli/bekar:
Çocuk/yaşları:
Emziriyormusun:
Meslek:
Şu anda çalışıyomusun:
Boy:
Kilo:
Hedef:
Daha önce başka takımda yarıştımı :
Kilo alma nedeniniz :
Bize kısaca kendini anlatırmısın:

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün ki menüm
Sabah
2 avuc mutluluk
1 kibrit kutusu kadar huzur
Ve yanında çay

Öğle
1 avuç paylaşmak
1 avuç içi kadar dostluk
4 parmak kadar sevgi
Ve yanında çay

Akşam
1 avuç erdem
1 avuç saygı
1 avuç güven
Ve yanında çay

Çay kalabalıkla kahve iki kişi ile içilir demişler nede güzel demişler hadi herkese benden çay hoşgeldiniz dostlar :tilili:

Bugün ki menüm
Sabah
2 avuc mutluluk
Ve yanında çay

Öğle
1 avuç paylaşmak
1 avuç içi kadar dostluk
4 parmak kadar sevgi
Ve yanında çay

Akşam
1 avuç erdem
1 avuç saygı
1 avuç güven
Ve yanında çay

Çay kalabalıkla kahve iki kişi ile içilir demişler nede güzel demişler hadi herkese benden çay hoşgeldiniz dostlar :tilili:
Menu ne guzelmis :))

Bugün ki menüm
Sabah
2 avuc mutluluk
Ve yanında çay

Öğle
1 avuç paylaşmak
1 avuç içi kadar dostluk
4 parmak kadar sevgi
Ve yanında çay

Akşam
1 avuç erdem
1 avuç saygı
1 avuç güven
Ve yanında çay

Ben bi bardak çay alırım canım, kafam ayılsın:). Herifim işe giderken kapıyı sert kapattı uyandım:). Yarım saattir dönüyorum uyuyamadım kız:))

Bugün ki menüm
Sabah
2 avuc mutluluk
Ve yanında çay

Öğle
1 avuç paylaşmak
1 avuç içi kadar dostluk
4 parmak kadar sevgi
Ve yanında çay

Akşam
1 avuç erdem
1 avuç saygı
1 avuç güven
Ve yanında çay

Nasıl da iyi geldi bu çay bana ;)
Hoşbulduk canım, hepimize hayırlı olsun bacim

Geri