Melekler ve şeytanlar

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Vizyondaki filmlerden birtaneside melekler ve şeytanlar filmi.

Orjinal adı Angels&Demons olan filmin tanıtımına gelince

Yapım : 2009, ABD / Fransa
Tür : Dram / Gerilim / Gizem / Macera / Suç
Yönetmen : Ron Howard
Senaryo : Akiva Goldsman, Dan Brown (Kitap), David Koepp
Oyuncular : Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Hanks, Stellan Skarsgård, Armin Mueller-Stahl, Carmen Argenziano, Cosimo Fusco, Nikolaj Lie Kaas, Norbert Weisser, Ursula Brooks, Ayelet Zurer, Gino Conforti, Masasa Moyo, Pierfrancesco Favino, David Pasquesi, Brett Hunt, Thure Lindhardt, Elya Baskin, James Tumminia, Curt Lowens, Arlo Hemphill, Victor Alfieri, Stephen Sepher, Aaron Denius Garcia, Kieron Elliott, Aaron Haedt, Skoti Collins, Bryan Friday, Pascal Petardi, Michael Arturo, Jon Lucero, Jeffrey Boehm, Luca Costa, Bacha Chilaia, Anthony Bonaventura
Yapımcı : Ron Howard, Dan Brown, Brian Grazer, John Calley
Görüntü Yönetmeni : Salvatore Totino
Müzik : Hans ZimmerFilmin Özeti:
Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.
 
S

su.ay

Yeni Üye
Üye
ben bu tür filmlere bayılrım.paylaşım için teşekkürler.
 

Benzer Konular


Üst