meleklerden dogum hikayelerii :)

• Konbuyu başlatan *ESMERİM*
  • Başlangıç tarihi
E

*ESMERİM*

Forum Okuru
meleklerden dogum hikayelerii :)
eveeet dogum yapan melekler dogum hikayelerinizi yazında geride dogum için bekleyen meleklerimize moral olsunn :))

2 normal 1 sezeryan :)
Bundan neredeyse iki buçuk sene kadar önce bir Mayıs sabahı sancılandım. Heyecanla beklediğim bir sancı olduğundan özellikle ilk dakikalarda kendisini çok sevdim! Eşim erkenden işe gittiğinden evde yalnızdım, ama olsundu, bu sahneyi kafamda defalarca canlandırmıştım, panik yapmaya gerek yoktu- en azından şimdilik...

Az bir zaman sonra suyum geldiğinde artık eşimi ve doktorumu arama zamanıdır diyerek telefonu çevirdim. Dünyanın en şahane doktoru her zamanki sakinliğiyle yavaştan gelsen iyi olur dedi. O sırada gelen annem ve babam ile günler öncesinden hazır olan çantamı da alarak yola koyulduğumuzda sancılarımda giderek sıklaşmaya başlamıştı. Hastaneye vardığımızda doktorumun asistanı orada hazır ve nazır bir biçimde bizi bekliyordu. Ters trafiğe takılmış eşim ise o sıralarda köprüyü geçmekle meşguldü! Muayene edip tam 5 cm açılma olduğunu söylediğinde adeta sevinçte havalara uçtum. 5'i gitmiş 5'i kalmıştı ve ben o giden beşi gayet güle oynaya göndermiştim, kısaca yaşasındı!!!

Kalan beş santimin açılması da epidural eşliğinde güle oynaya gerçekleşti aslına bakarsanız. Kendimi ıkın, ıkııınnnnn diye bağıran doktorumun karşısında bulana dek pek bir şey anlamadım ben bu doğum işinden. Tabi bu kadar güzellik aksiliksiz kalmadı. Benim canım oğlum kordona takıldığından ben ıkındıkça iki kere gelir gibi olup ne yazık ki beceremedi. Apar topar sezeryana alındım ve ne yazık ki o çok istediğim doğum anını kaçırdım- hem de bu kadar yaklaşmışken! Şimdi bana her sorana nasıl doğum yaptın diye, cevabım 2 normal, 1 sezeryan oluyor haliyle :)

Bu arada geçen gün karşıma çıkan ve yine doğum hikayemi paylaştığım bir siteyi herkese tavsiye ederim.

CicimiCici.com Ödüllü Çocuk Fotoğrafları Yarışmaları Bebek Resimleri Yarışmaları

Bu ayın konusu doğum hikayeleriydi, ben yazıp gönderdim. site esas çocuk fotoğraf yarışma sitesi, çok güzel hediyeler var. siz de kendi hikayelerinizi paylaşıp, yarışmalara daha çok fotoğrafla katılma şansı elde edebiliyorsunuz. ben çok keyif aldım, paylaşayım istedim...

herkese sevgiler...

Ahh canim yaaa bebis kordona dolanmasaymis cok rahat bi dogum olcakmis ama olsun bebisi saglikla kucagina aldin ya en onemlisi en guzeli bu ins bende kolay bi dogum yapip hikayemi paylasirimm :)

Carsamba gunu doktor kontrolum vardi gunum doldugu gun gittim sanci var ama aciklik falan yok diyip gonderdi benmde. cok moralim bozuldu hazirlikli gitmisti gunum dlldugu icin doguma alir belki diye eve geldim agladim ne zaman dogcak diye o gece saat 2,5 ta araliklarla sanci gelmeye basladi sanci aralagi 10 dk yi bulmuyodu uc dakikada bir bes dakikada bir geliyodu ama her sanci cok canimi yakiyodu sabah 8,5 gibi hastaneye gittik nst de duzenli gelen sancilarim vardi cati muayenesine girdim 4 cm acikligim vardi doktorum yatis verdi saat 12 ye dogru sancilarim dayanilmaz ve araliksiz gelmeye basladi ebe tekrar cati muayenesi yapti acikligim 9 cm olmustu tekrar bakacagi sirada suyum patladi avazim ciktigi kadar bagiriyodum ikinma hissi gelmeye basladi dogumhaneye aldilar ikindikca korkuyodum doguramicam diye ebe epizyotomi uyguladi 5-6 ikinmada kizim balik gibi kaydi cikti icimden cok rahatlamistim kizimi temizliyolardi gozum kizimdan baska hic biseyi gormuyodu ebe temizledikten sonra kucagima verdi pamuk gibi yumusacikti elbiselerinin ustune cisini yapti :) benim dikis islemim bitince tekrar odama geldim kizimin muayeneleri yapildi saglikli bi bebis cok sukur bi gece hastanede kaldiktan sonra evimize geldikk simdi yanimda misil misil uyuyo allah herkese sagliklica normal dogum yapmayi nasip etsin :)

ayyy ne gzğel bi duygu bütün acılara değen i varlığı kucağına alıpp koklamak rabbim güle güle büyütmeyi nasip etsin :) ayyy bende yaşıyacakmıyım o duygualrı

öncelikle tebrik ederim esmer bende daha yeni hamişim normal doğum yapmak istiyorum ama korkuyorum bi yandanda inş bende dogum hikayemi yazarım buraya ALLAH nasip ederse

öncelikle tebrik ederim esmer bende daha yeni hamişim normal doğum yapmak istiyorum ama korkuyorum bi yandanda inş bende dogum hikayemi yazarım buraya ALLAH nasip ederse
korkmana hiç gerek yok canım bende korkuyodum ama korkunun ecele faydası yok sonunu dusun inan bana sonu gercekten muhtesem ilk sesini duydugun an mukemmel bi duygu inşallah sizde kolay dogum yaparsınız :)

Geri