Meme Küçültme Estetiği olanlar neler yaşadınız deneyimleriniz neler

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Meme Küçültme Estetiği olanlar neler yaşadınız deneyimleriniz neler
meme küçültme ,meme ufaltma,meme küçültme estetiği hakkında tüm bilgiler,meme küçültmek isteyenler,meme küçültme estetiği nasıl yapılır,meme küçültme estetiği ile ilgili merak edilenler
indir (2).jpg

İri göğüsler geçmişte sağlığın ve doğurganlığın simgesi idi. Dolgun olmalıydı ki sütü bol olsun, çocuklarını emzirsin, bu da o kadının sağlıklı olduğu anlamına gelirdi. Oysa modern tıpta ve günümüzde bu kavramların yeri yoktur. Göğüslerin büyük olması belli bir ölçüye kadar kabul edilebilir. Bu ölçü sizin vücut ölçülerinizle de orantılıdır. Genel olarak D cup sutyen giyiyorsanız büyük bir memeden söz edilebilir. Geçmişte her ne kadar sağlıkla ilişkilendirilmiş olsa da aslında tam tersine birçok tıbbi soruna zemin hazırlar. Boyun ağrısı, bel ağrısı, omuzlarda sutyen askısına bağlı izler, yaz aylarında memenin altında mantar oluşumu ve memelerin arasında pişik oluşumu son derece tatsız durumlardır. Elbette vücut oranlarınıza göre büyük bir memenin olması estetik anlamda da bir çok sıkıntıya neden olur.

Sonuçta meme büyüklüğü nedeni ile başvuran hastalarda karşımızda hem estetik hem de tıbbi bir problem vardır.

Memeler bazen aşırı kiloya bağlı olarak, bazen gebelik, bazen de genetik yatkınlık sonucu yapısal olarak büyük olabilir. Cerrahi dışında da bir çözümü yoktur. Meme, deri, deri altı yağ dokusu, ve süt bezlerinden oluşur genel olarak. Meme küçültme (yada göğüs küçültme) ameliyatında hedeflenen küçültme oranına göre bu dokuların her birinden bir miktar doku atılması gerekir. Deriden bir miktar atmak demek bir kesi olacağı ve bu kesiye bağlı bir ameliyat izinin kalacağı anlamına gelir. Atılacak doku miktarına göre yapılacak kesi ve bu kesinin izi değişiklik göstermektedir, buna doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz. Çok farklı tekniklerle bu işlem yapılabilmektedir. Süt bezlerinden bir miktar atmak ise ileride çocuk doğurmak düşünülüyor ise süt verme kapasitesinde azalma olacağı anlamına gelir. Sütünüzün ne kadar azalacağı da çıkarılacak süt bezi miktarı ile ilişkilidir. Tamamen süt kesilmeyecektir. Meme küçültme sırasında meme ucu genellikle korunur ve olması gereken ideal yerine yükseltilerek aynı zamanda meme dikleştirilmesi de yapılır.

Bir çok göğüs küçültme tekniği mevcuttur, sizin için ideal olanının hangisi olduğu muayeneniz yapıldıktan sonra karar verilebilir. Tabi ki sizin ne oranda bir küçülme beklediğiniz de meme küçültme yönteminin seçiminde önemli olacaktır. Göğüs küçültme ameliyatı da aynen göğüs dikleştirme ameliyatında olduğu gibi sadece göğüs çevresinden yapılan bir kesi ile yapılabildiği gibi, ters “T” şeklinde bir iz kalacak şekilde de yapılabilmektedir. Hedeflenen küçülme arttıkça iz miktarı artıyor gibi düşünülebilir. Oluşan izler tam olarak asla yok olmaz fakat biraz da kişinin iyileşme özellikleriyle de ilişkili olarak yıllar içerisinde fark edilebilirliği azalmaktadır.

Meme küçültme vakaları aynı zamanda ciddi fiziksel sıkıntıları olan hastalardır ve bu ameliyattan sonra ağız birliği yapmışçasına aynı şeyi söylerler: “yeniden doğdum”.

Ameliyatlarda genellikle genel anesteziyi tercih ediyorum, hastanede bir gece kalmakta fayda vardır. Bir gün sonra pansumanınız değiştirilir ve elastik bir sutyen giydirilerek taburcu edilirsiniz. Eriyebilen ipler kullanılır ve dikiş alınmaz. Teorik olarak ikinci gün banyo yapabilirsiniz. Ama ben işi garanti altına almak için özel bir su geçirmez pansuman uyguladıktan sonra izin veriyorum yada bir hafta erteliyorum. Meme küçültme ameliyatı ağrılı değildir, kullanacağınız basit ağrı kesiciler fazlasıyla yeterli olacaktır. Birkaç gün içerisinde günlük yaşantınıza rahatlıkla dönebilirsiniz

meme büyütme estetiği düşünüyorum biraz tedirginim daha önce yaptıran varsa paylaşımda bulunabilir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende meme estetiği ile tecrübesi olan birisinin sözlerinin merak ediyorum paylaşırsa sevinirim

EDIT BY BEYZA BAŞKA SİTEYE YÖNLENDİREN REKLAM LİNKİ BIRAKMAYIN.REKLAM VERMEK İSTİYORSANIZ İLETİŞİME GEÇİN. ameliyatından sonra sarkma olasılığı oluyor mu ?

Ben meme dikleştirme ameliyatı olurken aynı zamanda küçültmede yaptırdım. Bu sayede bel ağrılarım azaldı. Çok ideal bir ölçüye şimdi sahibim. İstediğim her sütyeni kullanabiliyorum. Gögüs küçültme ameliyatında fazla sarkan deri alınıyor ve gögüs daha estetik bir görünüme sahip oluyor. Ameliyatım 3 saat sürdü ama bence bu mükemmel sonuç için değer.

benim göğüslerde aksine küçük silikonlu sütyen kullanıyorum bunun için ameliyat olup silikon taktırmak için hiç cesaretim yok meme küçültme ameliyatı olanlar da eminimki büyük gösgüslerinden şikayet ediyordur sonuçta bildiğim kadarı ile özellikle sırt ve bel ağrısı yapıyormuş büyük göğüsler

Geri