Mercimek Sevdalıları Gebelik Bekleyenler Hamile Kalmak isteyenler buraya

Lara74

Daimi Üye
Üye
evet hayırlısı canım bu gün aşılamam gerçekleşti inşallah Rabbim yüzümü güldürür 2012 bana meleğimi getirir :bebeğim:
canım Rabbim herkesi farklı bir sınavdan geçiriyor, bize de bu düştü inşallah bizleri daha fazla sınamaz canım dayanacak gücü kalmayan şu kullarının yüzünü tez zamanda güldürür inşallahh!! bence de bu yılın son hamişleri olacağız canım inancım çooook büyük :bebeğim:

Sılam nisa, Şimal... inş güzel haberlerinizi alıcaz. Dualarım sizinle.
Sılam ayrıca teşekkür ettim tatlım. ;)
Bana evlilik yıl dönümü hediyesi yollayan Rabbim size de yeni yıl hediyesi yollasın. Amin.
2012 hepinize güzellik getirsin.
Kızlar biliyor musunuz, kayınvalidem geçen yıl 2011 için böyle demişti. Bende bir karamsarlık... İçimden demiştim ki bende şans ne gezer hiçbir şeyin geldiği yok... Ama getirdi. Umutsuzluğa kapılmamak lazım. İnşallah oluverir de bütüün sıkıntılarınızı unutur, çnünüze bakarsınız.[/QUOTcanım inşallah mutluluğumuzu paylaşırız sizin gibi güzel arkadaşlarla inşallah hediyemiz gelir :bebeğim:
Insallah yilin son hamisi olmak nasib olur silam.Asilamalarin hep persembe cuma gibi hayirli günlere denk geliyor,Rabbim yüzüne bakar insallah gülüm:dilektut:

Lara74

Daimi Üye
Üye
Evet evet ya valla hatırladım Ecrin. Hatta resmini de kısa bir süre yayınladım sonra kaldırdım demiştin ben görememiştim. Adıyla yaşasın inşallah. Canım hiç utanma. Ben İç Anadolu nun küçük bir şehrinde yaşıyorum. Bizim buralarda diş bulguru derler. Diş buğdayı... Aynı şey. Elbette tam buğday kaynatılıyor, çabuk pişmesi için düdüklü kullanıyorlar. Akrabaların, ahbapların çağrılıyor. Onlara da üstüne toz şeker, dövülmüş ceviz serpip ikram edebilirsin. Bebeği diş buğdayını döktüğün siniye oturturlar. Yanına kalem, makas, altın gibi şeyler koyarlar bizde. Haha işin eğlencesi... Başka bir şey değil. Kalem alırsa okuyacak. Makas alırsa eline terzi olacak, altın alırsa kuyumcu olacak gibi komik çıkarımlarda bulunuruz. Benim yeğenim önce kalem, sonra makas aldı biz de doktor olacak okuyup, ameliyat makası kullanacak, ameliyat yapacak dedik. Ya tatlı bir anı maksat... Burda Maraşlı bir komşum var. O şekerli, çikolatalı leblebilerle bile süslemiş. Yaş pasta, kuru pasta ikram etmiş misafirlerine. Bana da getirmişti. Ben de tabağına para koydum. Almaz... Bak burda bile yöreden yöreye değişiyor adetler. Ya al kızına bir şey alırsın bizde böyledir dedim hazırlığın varsa hediye verilir. Yoksa tabağına para atılır... Yok bizde para konmaz almam sen o zaman ufak bir şey al dedi. :))) Sonra hediyesini alıp bir ara verdim. Neyse uzun yazdım. :sobe:
O zaman bugünde resmimizi Berrakmavi teyzemiz icin yayinlariz:)Kizim icin iyi dileklerin ve dis bulguru aciklaman icin cok tesekkürler gülüm.
Senin bebisin erkek sanirim.Alkim sanirim erkek ismi,daha önce hic duymamistim,cok degisik ve güzel.Senin meleginde saglikla gelip adiyla yasasin tatlim.Öptük sizi...:kiss:

Berrakmavi

Yeni Üye
Üye
O zaman bugünde resmimizi Berrakmavi teyzemiz icin yayinlariz:)Kizim icin iyi dileklerin ve dis bulguru aciklaman icin cok tesekkürler gülüm.
Senin bebisin erkek sanirim.Alkim sanirim erkek ismi,daha önce hic duymamistim,cok degisik ve güzel.Senin meleginde saglikla gelip adiyla yasasin tatlim.Öptük sizi...:kiss:
Maşallah yaa çok tatlı. Teşekkür ederim. Benim bebiş kesinleşmedi ama kız gibi. Yok canım Alkım kız ismi. Anlamı da gökkuşağı demek.
Birkaç gün sonra doktora gidicem o zaman kesinleşecek. Erkek olursa çok büyük süpriz olur ama kız dedik gitti bilmem. Ben sabırsızlanıp erkenden öyle yazmıştım. Erkek olursa Kayra koymayı düşünüyorum. Ben de öptüm...

Lara74

Daimi Üye
Üye
Maşallah yaa çok tatlı. Teşekkür ederim. Benim bebiş kesinleşmedi ama kız gibi. Yok canım Alkım kız ismi. Anlamı da gökkuşağı demek.
Birkaç gün sonra doktora gidicem o zaman kesinleşecek. Erkek olursa çok büyük süpriz olur ama kız dedik gitti bilmem. Ben sabırsızlanıp erkenden öyle yazmıştım. Erkek olursa Kayra koymayı düşünüyorum. Ben de öptüm...
Evet öyledir teyzesi kuzum coook tatlidir:)Hatta hamileyken sekerimi bile yükseltti tatliligindan:)Bisey degil gülüm,kizimi herkeslere göstermek icin bahane ariyorum zaten:ehi:.Dr dan gelince haber et,gerci belki yinede kesinlesmis olmaz ama...Dedigim gibi Alkim ismini daha önce hic duymamistim ve erkek diye tahmin ettim o yüzden.Anlamida hosmus. Kayra da güzel...

Berrakmavi

Yeni Üye
Üye
Kızlar, Lara bebeğimin cinsiyeti kesinleşti. Kız. Minik prensesim... Daha çok küçük ama 150 grammıış. :) İnşallah sağlıkla gelişir. Kavuşmamız güzel olur. Ekim ayı annelerinin hep kızı mı oluyor acaba? Şimdilik yolundaymış bebeğin gelişimi. Üçlü testin sonucunu bekliycez. Bende magnezyum eksikliği varmış. Magnitol diye bir ilaç verdi doktor. Elim uyuşuyor gece, uyutmadı pek. Karnımda kasılma tespit edildi. Bir de kuyruk sokumum ağrıyor böyle biraz yüklenince, iş yapınca. Belirtileri bunlarmış. Kasılma çok olursa erken doğum riski olurmuş. Allahım inş sorunsuz geçer hamileliğim. Benden dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Sevgiler...

Lara74

Daimi Üye
Üye
Kızlar, Lara bebeğimin cinsiyeti kesinleşti. Kız. Minik prensesim... Daha çok küçük ama 150 grammıış. :) İnşallah sağlıkla gelişir. Kavuşmamız güzel olur. Ekim ayı annelerinin hep kızı mı oluyor acaba? Şimdilik yolundaymış bebeğin gelişimi. Üçlü testin sonucunu bekliycez. Bende magnezyum eksikliği varmış. Magnitol diye bir ilaç verdi doktor. Elim uyuşuyor gece, uyutmadı pek. Karnımda kasılma tespit edildi. Bir de kuyruk sokumum ağrıyor böyle biraz yüklenince, iş yapınca. Belirtileri bunlarmış. Kasılma çok olursa erken doğum riski olurmuş. Allahım inş sorunsuz geçer hamileliğim. Benden dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Sevgiler...
Demekki gercekten Alkim geliyormus:)Cok sevindim gülüm,insallah saglikla gelisir melegin ve dedigin gibi kavusmaniz güzel olur.Daha minicikmis,teyzesi kiyamaz ona.
Insallah üclü testin temiz cikar,magnezyum etkisini gösterir ve tüm riskler ortadan kalkar canim.
Gelismelerden haberdar et bizi,öpüyoruz sizi:kiss:

Berrakmavi

Yeni Üye
Üye
Sılam üzülme canım. İnşallah olur, olacak. Biliyorum çok büyük umut seriliyor bu yola ama sen yine de moralini iyi tut. Allahıma sığın.
İnan beterin beteri oluyor. Benim burada komşumun kardeşinde sorun varmış. Doğru dürüst sperm yok. Tüp bebek bile tutmuyor. Daha ileriki tetkik için testiste sperm arama denen bir yöntem var ya onu uygulayacaklarmış. Ama yine de umutsuz konuşmuş doktor. Yani kötü örnekle seni teselli etmek istemem ama bak sarılacağın umudun var. Bir şekilde aşılama vs bir yöntemle olacaktır senin. Bundan sonrasını düşün önüne bak olur mu? Senin hamiş kalmanı ben de çok istiyorum. İnş burayı o zaman bayram yerine çeviricez. ;)

Berrakmavi

Yeni Üye
Üye
Demekki gercekten Alkim geliyormus:)Cok sevindim gülüm,insallah saglikla gelisir melegin ve dedigin gibi kavusmaniz güzel olur.Daha minicikmis,teyzesi kiyamaz ona.
Insallah üclü testin temiz cikar,magnezyum etkisini gösterir ve tüm riskler ortadan kalkar canim.
Gelismelerden haberdar et bizi,öpüyoruz sizi:kiss:
Evet... kızım. Zaten bu fikre alıştırmıştık kendimizi. İnşallah. Ama ben çok fena hasta oldum. Kızıma da kendime de kocama da bakamıyorum bu ara. :( Çok fazla ateş... Serum yedik. İlaç da kullanamayınca işte iyileşmek zor oluyor. Öksürük var. Akıntı var. Boğazlar şiş. Ağzım dilim yara oldu. Yutkunamıyorum. Naapcaz bilmem. İnş bu günleri de atlatırız da... Önümüze bakarız.
Haber veririm elbet. Bana dua et tatlım olur mu? Ekimdaşım... :)

Lara74

Daimi Üye
Üye
Evet... kızım. Zaten bu fikre alıştırmıştık kendimizi. İnşallah. Ama ben çok fena hasta oldum. Kızıma da kendime de kocama da bakamıyorum bu ara. :( Çok fazla ateş... Serum yedik. İlaç da kullanamayınca işte iyileşmek zor oluyor. Öksürük var. Akıntı var. Boğazlar şiş. Ağzım dilim yara oldu. Yutkunamıyorum. Naapcaz bilmem. İnş bu günleri de atlatırız da... Önümüze bakarız.
Haber veririm elbet. Bana dua et tatlım olur mu? Ekimdaşım... :)
Ayyy bitanem yaa cok gecmis olsun,Allah acil sifalar versin insallah.Ilac alamasanda Dr un belki bitkisel biseyler önerir.Kiyamam yaa.
Dua ederim tatlim,etmemmi hic.Ekimdasim:)Bu cok hosuma gitti:)

P

pozitif baby

Forum Okuru
Selam Melekler bugün doktora gidicem artık iğneye başlıycaz.Olur mu bilmiyorum hep korkuyorum.Buraya herzaman giremiyorum malum işyeri..ama siz hep aklımdasınız.bi sılamla ben kaldım heralde burda anne olmayı bekleyen ..Allah yardımcımız olsun..Bi söz gördüm internette geçenlerde..
''Kendini fazla zorlama..En güzel şeyler onları en az beklediğinizde olur''
Ne kadar doğru..Onları okadar çok istiyoruz ki kendimizi çok fazla strese sokuyoruz çoğu kişidende duydum :bu ay düşünmiycem dedim o ay oldu diye....Ama bu mümkün olmuyor işte herzaman.sılam ve ben sizden dua bekliyoruz hepinizi öpüyorum