Merhabalar.Transeksüel kadın kimliğimi saklamadan tanışmak,paylaşmak istiyorum.

NilayG

Üye
Üye
Merhabalar.Transeksüel kadın kimliğimi saklamadan tanışmak,paylaşmak istiyorum.
Merhabalar melek arkadaşlarım.

Konunun başlığını gören arkadaşların bazılarının hiç bakmayıp, hemen geçeceğini yada bir kısmının yönetime şikayet edip ( yönetimin tavrını bilmiyorum) engellenmemi siteyeceğini, bir kısmının ise olgunlukla karşılayacağını düşünüyorum.
İlk önce kendimi tanıtayım.17 yaşında hormonal tedaviye başlamış, 21 yaşının sonunda cerrahi müdahale ile kadın ****** ***ına sahip olmuş ( ki beni yeniden hayata döndüren müdahale) 24 yaşında bir transeksüel kadınım. Belki aklınıza geldmiştir ama hayatım boyunca asla hayat kadını olmadım.Benim gibi gururuna ve kendine sahip çıkan transeksüel kadınlar da var.Tabi çoğunun çaresizlikten o duruma düştüğünü biliyorum.Neyse.
Kendimi bildim bileli aslında kadın olan ben, bahsettiğim yaşlardaki müdahaleler ile sadece kendi vücudumdaki bence yanlış olan şeyleri düzelttim.Ben belki düşünüyorsunuzdur, asla erkeksi değilim.Çeşitli iletişim araçlarındaki görselleri lütfen kafanızdan atınız.Kendimi tasvir etmem gerekirse, 1.69 boyundayım.54 kiloyum.Kumralım ve normal hayatımda bir işte kendi yaşamını kazanan normal bir kadınım.Şansım yardım ettiği için dışardan durumum belli değildir.Çeşitli hukuksal prosedürleri aştığım için de pembe kimlik taşımaktayım.Yani analtmak istediğim sizlerden bir farkım yok.
Düşünsel olarak, feministim diyebilirim.Belli bazı kadın sivil toplum kuruluşlarına üyeyim ve son kadına şiddete hayır toplantılarında aktif yer aldım.Ve inanın toplumda kadın olmanın ve dahası açıkladığım vakitlerde transeksüel kadın olmanın zorluğu inanılmaz.Buna ek olarak benim şahsen gençliğimde yaşadığım içsel ve dışsal mücadeleyi katarsanız sevinirim.
Buraya üye olma sebebim elbette sizden farksızdır.Ama asıl bunları yazma sebebim, kadınlardan oluşmuş bir toplulukta kimliğimi açıkça ifade ettiğimde aceba nasıl bir tepki alacağımı merak etmemdir.Çünkü, kadının da kadına bence şiddeti var.Dahası çok üzülerek görüyorum ki, kadının transeksüel kadınlara daha çok şiddeti var.Evet iki yüzlü erkekler kada değil elbette.Ancak anlayamadığım sebepler yüzünden kimliğini açıkça ortaya koyan bazı arkadaşlarımın önceden çok iyi dost olduğu bazı transeksüel kadın arkadaşlarımdan soğuması, dahası sözlü şiddete kadar işi vardırmasını inannın anlayamıyorum.Neden bizler, erkekleri geçiyorum, kadınlar tarafından dışlanıyoruz? Oysa, bizler de sizler gibi aynı cinsiyette, aynı şiddete maruz kalıyoruz.Sizin gibi hissedip aşık oluyor, bazılarımız evini kuruyor hatta evleniyoruz.Aynı şeylere ilgi duyuyoruz.
benim başıma bir kere geldiği şekilde, 2 yıl boyunca çok iyi dost olduğum bir kadın arkadaşıma dostluğumun verdiği inanç ile ona asla yalan söylememek için içimde sakladığım kimliğimi açıkladım.2 yıl boyunca hem iş hayatımızda hem de dediğim üzere sivil toplumda çok iyi anlaşmıştık.Ama inanır mısınız, bir anda doğru düzgün açıklama yapmadan konuşmamızı kesti.Bu bir insanı kahreden bir durum.O yüzden bir süre kimliğimi sakladım.Ama artık saklamak istemiyorum çünkü ben neysem oyum.Sevdiğim, saydığım insanlara kendimi saklayarak bir tür yalan söylemek istemiyorum.
Bu nedenle bir iki açıklama yaparak asıl gayeme varmak istiyorum.Bizler bize ve dahası kadına olan şiddetin bir bütün olduğunu düşünüyoruz.Bizlere yani, transeksüellere yapılan şiddet de erkek egemen toplumun dışavurumundan ibarettir.Aynı şekilde, tüm kadınlara yapılan şiddet ve dışlamalar da ( iş yerinde kaale almamalar, nasıl olsa kadın anlayışları, ve dahası fiziksel şiddet) erkek egemen toplumun dışavurumudur.Bu yüzden, bizlerinde sizler gibi olduğumuzu unutmadan en azından kadınların biz transeksüel kadınlara dışlama ve şiddet uygulamamalarını istiyoruz.Sahip çıkmasını desteklemesini istiyoruz.Eğer erkekegemen toplumun bu şiddetini yenip kadın olmanın haklı gururunu istiyorsak hep beraber olmalıyız.Çünkü, erkek doğan bir kişinin kadın olmasının kötü görülmesinin tek nedeni, yine kadın cinsiyetinin ikincil planda görülmesidir.Buda erkek egemen toplumun bakış açısıdır.Tabiki başka sosyolojik nedenleri de olsada asıl büyük neden bu olduğu kanısındayız.
Sorularıma gelince, siz kadınların biz transeksüel kadınlara bakış açınız nas

hoşgeldiniz foruma öncelikle güzel vakit geçirmeniz dileğiyle :) özel olmazsa ben meraktan soracağım affınıza sığınarak ama,sizin durumunuz çift cinsiyetli doğmak gibimiydi,daha doğrusu fiziksel olarak erkek ama ruhsal olarak bayanmıydınız yani? ve ben sitenin size karşı önyargılı yaklaşacağını sanmıyorum bu her zaman karşılaşabilinecek bir durum,siz onurunuzla hayatınızı sürdürdüğünüz sürece kimseninde size birşey söylemeye hakkı yoktur bence :) tekrar hoşgeldiniz :)

Teşekkür ederim gerçekten.Bu tür mesajları hemcinslerimden almak içimi ısıtıyor.İstediğinizi sorabilirsiniz gerçekten.Bizim daha iyi tanınmamız hem sizin hem bizim yararımızadır ki kendimi böyle açıklamaktaki amacım da buydu aslında.Çift cinsiyetli diye aslında, ingilizce "hermaphrodit" diye tabir edilen kimselere deniyor.Onlarda bende affınıza sığınarak söylüyorum, iki ****** or*** birden bulunuyor.Ebeveynler bu durumda çocuğun gelişiminde hangi cinsiyete ruhen yakınsa ona göre seçim yapıp çocuğun hayatını kurtarıyor.Ben farklıyım.Doğumumda sağlıklı bir erkek çocuk olarak dünyaya geldim.Ancak ki buralar çok uzun hikayeler büyüme ile aslında erkek olmadığımı ruhen hissettim ve çok ama çok badireler atlattım.Ama sonudna yazımda da belirttiğim gibi ailemin kısmen desteği ile ( allah onlardan razı olsun) ruhi cinsiyetime bedeni cinsiyetimi uydurdum diyelim.O an benim için dünyanın en güzel anıydı.Şimdi ise, normal bir hayat yaşamaktayım.Eğer ilgilenirse forum, hayat hikayemi ( bizi daha iyi tanıtmak ve aslında hiç de korkulacak kimseler olmadığımızı ifade etmek maksadıyla) anlatmak isterim.Ve elbette dostluklar edinmek, paylaşmak isterim.Teşekkürler ve hoşbuldum

durumunuzu yaşayan birini duymuştum bende bir yakınımdan ve kız yurt dışında yaşamak zorunda kalarak ülkeyi terketmiş..gerçekten üzücü durumlar bunlar,amacınıza ulaşmanızda site yardımcı olur umarım, rica ederim :)

Evet, bazılarımız bahtsızoluyor ne yazık ki.Yurdunu terkediyor.Zor bir şey.Dediğim gibi şanslıyım ben.Amacımsa öyle bir amaç değil tabiki sadece kadın arkadaşlarımla kaynaşmak ve paylaşmak.Teşekkürler tekrar.

Kendimi bildim bileli aslında kadın olan ben, bahsettiğim yaşlardaki müdahaleler ile sadece kendi vücudumdaki bence yanlış olan şeyleri düzelttim.

Yazınızda bu dikkatimi çekti Allah herkesi en güzel biçimde yaratmıştır onun yaptığına yanlış demek hiç hoş değil. Ama sizin düşünceniz bu yöndeyse bize saygı duymak düşer. Sonuçta herkes özgür isteyen istediğini yapar kimse de karışamaz, laf söyleyemez.
Umarım mutlu olursunuz :) Hoşgeldiniz bu arada sitemize

Teşekkürler refra.Sana katılıyorum.Tanrı herkesi en güzel şekilde yaratmıştır.Ama orda o yüzden "bence" kelimesini eklemeyi lüzumlu gördüm.Benim katlanamadığım durumlar demek istedim.Neyse, tekrar teşekkürler, hoşbuldum.:)

öncelikle aramiza hg..öyle yada böyle suan bir kadinsin :D:D

sen hayatta kendi secimini yapmis ve yolunda adim adim ilerliyosun bu yüzden önüne cikan engeller yada tepkiler seni mutlaka etkilerki normal insaniz sonucta kalp tasiyoruz tas degil...öncelikle azim ve irade sahibi olman cok hos bi durum bu hangi konu olursa olsun insanin hedefini bilipte o yönde ilerlemesi cok güzel ve bu iradeyle dahada ilerleyeceksin...reframinda dedigi gibi disaridakilerin sana sadece saygi duymasi gerekir kisiyi sadece kendi yaptigi ilgilendirir...ama öyle bi toplumda yasiyoruzki seninki kadar ciddi bi konu olmasa bile millette bi agiz var masallah heryere girip cikabiliyor...bunlari kulak ardi etmeni istiyorum...ama bence seninde önceki halinden gecis yaptigindan dolayi erkeklere karsi önyargi görüyorum..evet erkek siddeti cok fazla ama yani hersey karsilikli olabiliyo...belkide feminist im demissin onunda rolu cok..erkek kadin icin kadinda erkek icin yaratilmistir..arada sorunlar mutlaka olacak ama icimizdeki ön yargilayri yok etmeliyiz diye düsünüyorum...sitede ii vakit gecireceksin eminim..ve kimse seni dislamayacaktir en azindan bi cogu .... ii forumlar diliyorum...

Iyi Gunler,

Oncelikle Forumumuza hosgeldiniz,

Durumunuzun detaylarini aciklamissiniz zaten ama, bence hic luzum bile yoktu bu kadar acik acik yazmaya, Insanlarin birbiri uzerinde ozgurlugunu kisitlayacak hicbir ustunlugu yoktur, Herkesin hur iradesi ve yasam tarzi kendine gore dogru olandir, kaldiki burda bunun yorumunu yapiyor olmak bile cok aci maalesef, Genel olarak her konuda onyargisiz olup empati yapabilmeyi ah bir becerebilsek, neleri cozmus olucaz ama, biz gorurmuyuz o gunleri bilemem...Umarim birgun herkes bu iki kavrami cok iyi anlar; onyargisiz olmak ve empati yapabilmek ...

Keyifli Forumlar...

sonuçda kendi tercihin ve seçimlerin, sen iyi hissediyosan ,mutluysan şahsen bence sorun yok :) saygı duyulmasından yanayım. Artık bizden birisin sonuçda ve hayatını rahatça yaşayabilmene sevindim. Herkesin farklı yorumları olucakdır tabi ama herkese herşeyi kabul ettirmeye kalksaydık ohooo diye düşünüyorum ben.
M.M ye hoşgeldin :)

Geri