Meteoroloji Uzmanı Uyardı Salı Günü Evinizden Çıkmayın

  • Konbuyu başlatan SadmiN
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bir türlü kış gelmek bilmedi... Yurt genelinde özellikle Akdeniz bölgesinde yaşayanlar çok iyi bilirler ki, daha dut ağaçlarının üzerinde yaprakları duruyor dökülme olmadı, kış bir türlü gelmek bilmedi. Tabiki bunda özellikle dünyamızın son derece ısınmasının büyük etkisi var. 12. Ayın sonlarına sayılı günler kaldı ama Meteoroloji Uzmanları Yılbaşında hava nasıl olacak sorularınızın cevaplarını sizlere verdiler. Özellikle söylenen bu salı günü kesinlikle evden dışarı çıkılmaması hususu... Dilerseniz haberin devamına bir göz atalım arkadaşlarım.

Yeni haftanın hava durumu raporu belli oldu. Türkiye yeni haftada Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre iç ve doğu bölgelerinde hava sıcaklıkları 8 - 12 derece arasında azalacak.

SALI VE ÇARŞAMBA GÜNÜNE DİKKAT!
Yılbaşında Ankarada hava nasıl olacak ?
Ankara'da salı günü sabah saatlerinde yağmur şeklinde başlaması beklenilen yağışın zamanla karla karışık yağmura döneceği ve akşam saatlerinden itibaren çarşamba günü sabah saatlerine kadar kar yağışı şeklinde devam edeceği öngörülüyor. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalmasıyla gecenin en düşük sıcaklıklarının çarşamba sabahı sıfırın altında 3, perşembe sabahı ise sıfırın altında 9 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.
muz-jpg.84320 Meteoroloji Uzmanı Uyardı Salı Günü Evinizden Çıkmayın Melekler Mekanı Forum

İstanbul'da 24 Aralık Pazartesi günü akşam saatlerinden sonra başlaması beklenilen yağışın zaman zaman kuvvetlenerek yağmur şeklinde olması, hava sıcaklığının azalmasıyla önce kentin yüksek kesimlerinde, zamanla il genelinde karla karışık yağmur, çarşamba günü ise aralıklarla hafif kar yağışının görülmesi bekleniyor. Pazartesi günü 14 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklığının çarşamba ve perşembe günleri, 1-2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. İzmir'de de sadece salı günü yağmur ve sağanak, diğer günlerde ise havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki düşüşler, İzmir ve Kıyı Ege'de de hissedilecek.

ÜNLÜ METEOROLOJİ UZMANI UYARDI
Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü Mikdat Kadıoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada salı günü yoğun kar yağışının beklendiğini söyledi. Kadıoğlu, " Vay vay! 850 mb soğuma tam kıvamında. Böyle devam ederse Salı günü öğlenden sonra kar topu da oynayabiliriz. Salı günü derste sonra vın eve. "Akşam trafiğini düşünmek bile istemem... Pazartesi dosyaları, alın Salı günü evden çalışın. Benden söylemesi" ifadelerini kullandı.
 

Üst