Mevlana'nın Hazreti Şems'e yazdığı şiir ve hikayesi

Gerçekten çok güzel bir şiir , Mevlananın meslevisinden sonra en sevdiğim eseri

Benim için çok değerli olan birinin sayfalarının arasında bulmuştum öylesine bu şiiri,
bu iki zatın tatlı sohbetlerinin nasıl ilah-i aşkla bütünleştiğine tanık olunca kaynaklardan
hayranlığım gözümdeki yücelikleri binbir kat artmış, ve ilahi aşkım sonsuzlaşmıştır...
maneviyatım güçlenmiştir...
Ayrıca değerli kişinin bana itafen ve benzer bir aşka düştüğümüze inandırmıştır beni...
Nurlar içinde, yeşil çayırlıklarda olsunlar...

guzel kardesım ozaman onlara o kotulugu yapanlar sımdıdıde zıkır ceken allah dıyenlere yapıyor hıc supe yokkı hz mevlana onların aralarından cıkmasın..

ben dinletide bu şiiri okuyacağım okulda ve hikayesini de okuyunc şiiri daha bir anladım daha bir sevdim... insan böyle dizeleri okuyunca kendine çeki düzen veriyor açıkçası..
teşekkürler ..
ve ayrıca bu konu ile ilgi AHMET ÜMİT BAB-I ESRAR ELİF ŞAFAK-AŞK VE SİNAN YAĞMUR-AŞKIN GÖZYAŞLARI öneririm ...

mevlana olmak ah onun gibi olmak una ve şemse uzanan dillerr cehennemde yaansınn

Ben hayatim da Şems ve Mevlana kadar hak a aşık olan insanlar görmedim . Elif Şafak ín yazdığı aşk romanıyla başladı herşey ve taa bu sitelere kadar geldi

Geri