Meyveleri tarım ilaçlarından temizlemek için nasıl yıkamalıyız

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Meyveleri tarım ilaçlarından temizlemek için nasıl yıkamalıyız
meyveleri nasıl yıkamalıyız, meyvelerin faydaları, meyveler nasıl yıkanır, meyveleri temizlemenin yolları, pratik bilgiler, faydalı bilgiler

Meyvelerin inanılmaz faydaları vardır. Ama onları doğru bir şekil de yıkamadığımız takdir de meyveler faydaları yerine sağlığa zarar verecektir.

Her mevsimin kendine has meyveleri vardır. Gerçi günümüz de mevsimi bile olmasa yine de aradığımız her meyveleri bulabilmemiz mümkün olabiliyor.

Fakat uzmanlar sebze ve meyvelerin mevsimin de tüketmemiz konusun da uyarıyorlar.

Hepimizin evin de mevsimine uygun meyveler bulunur. Bazen onları buzdolabın da muhafaza ederiz bazen de dışar da tutarız. Eğer eviniz de çocuk varsa mutlaka dolap yada dışarda tuttuğunuz meyveyi alıp yemişliği vardır. Ama bunları iyi bir şekil de yıkayıp temizlemezsek üzerin de bulunan tarım ilaçlarının zehiri sağlığınızı tehdit edecektir.

Meyvelerin yetişip olgunlaşmasını sağlayan tarım ilaçlarını meyve üzerinden en iyi şekil de temizlemenizi sağlayaçak bir takım önerileri sizler için paylaşıyoruz. Bu yöntemlerle güvenle yıkadığınız meyveleri tüketebilirsiniz.

1.jpg

Meyveleri yıkamak için birinci yöntem:

Meyveleri geniş bir su dolu kabın içine alarak bu suyun içine iki tatlı kaşığı karbonat koyarak yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Daha sonra meyveleri durulayın ve bu sayede tarım ilaçların zehir oranı en aza inecektir.

Meyveleri yıkamak için ikinci yöntem:

Meyveleri sirkeli suyun için de bekletin ve yıkarkende bol sirke ile yıkayın bu yöntemle meyveleri durulamadan da tüketebilirsiniz. Sirkeli su iye yıkamak meyvelerin vitaminini öldürmeyecek ve zirai tarım ilaçların zehirinden arındıracaktır.

Zirai ilaç artıklarını sebze ve meyvelerden sirkeli su ile arındırıyorum. Meyve ve sebzeleri geniş bir kaba alıyorum üzerine su ve sirke ilave edip 10 dakika bekletiyorum daha sonra iyice duruluyorum. Bir dönem organik bir ürün kullanmıştım gerçekten çok etkiliydi ama ismini şu an hatırlayamadım . Onu döker dökmez ilaç kalıntıları olan beyaz tortular anında kayboluyordu. Memlekette iken organik ürün satan bir yerden almıştım. İnternette araştırayım ürünü bulabilirsem burdan paylaşırım.

Bende tarım ilaçalrını meyve ve sebzelerden çıkarmak için sirkeli karbonatlı çözelti kullanıyorum. Çoğu sebze ve meyvede tarım ilaçları bu şekilde gideriliyor fakat elma da çıkmıyor. Elma alırken çok parlak olanlarını almayın. Mumsu bir madde kullanıyorlar parlak ve cazip görünmesi için. Elmadaki mumsu tabakayı tırnağınızla hafif kazın bu maddeyi göreceksiniz. Bu mumsu madde kansere yol açabiliyor. Bu nedenle genelde yaralı lekeli elmalardan alın. Bunlar organiktir.

Geri