Mide Bandı İlk Kez Çocuklarda Denendi

nisan

Yeni Üye
Üye
Mide Bandı İlk Kez Çocuklarda Denendi
Mide bantları, ABD’de yaşları 13-17 arasında değişen 53 çocuk üzerinde denendi. Çocuklar yüzde 50 oranında kilo kaybetti. Türk uzmanlar ise çocuk ve gençlerde kelepçeye karşı çıkıyor.

ABD’de yaşları 13-17 arasındaki 53 çocuk takılan mide bandıyla yüzde 50 kilo kaybetti.
Türkiye’de ve dünyada yetişkin ölümlerine neden olduğu için çok tartışılan mide kelepçesiyle zayıflama yöntemi, şimdi ABD’de yeni bir denemeyle gündeme geliyor. Kelepçeyle benzer bir yöntem olan “mide bandı” operasyonu, Cincinati Çocuk Hastanesi’nin liderlik yaptığı 4 tıp merkezi ortak bir çalışmasıyla çocuklarda deneniyor. Araştırmaya katılan New York Üniversitesi doktorlarının cevap aradığı soru şu: “Mide bantı takılarak çocuklar zayıflatılabilir mi?” Üniversite, erkek ve kızların oluşturduğu ve yaşları 13 ile 17 arasında değişen 53 kişilik bir denek grubuna mide bandı ameliyatı uyguladı. Gençlerin neredeyse yüzde 50 oranında kilo kaybettiği görüldü. New York’da yaşayan 17 yaşındakiÇek asıllı Cyrstal Kasprowicz de bu kişilerden biri. Genç kız bir yıl önce olduğu ameliyattan bu yana tam 50 kilo vererek 75 kiloya indi.
FDA ONAY VERMİYOR
Kasprowicz “Şu anda tamamen farklı biriyim. Artık kalp ilaçları kullanmıyorum. Düzenli olarak tırmanış yapıyorum. Yürüyorum. Hayatımdan çok memnunum’ diyor. Chicago’da bulunan İllionis Üniversitesi Tıp Merkezi’de 18 yaş altındaki 50 kişi üzerinde benzer operasyonları gerçekleştireceğini açıkladı. Amerikan İlaç Ve Gıda Dairesi (FDA) henüz reşit olmayanlara mide bandı takılmasına onay vermiyor. Ancak test çalışmaları için izin verildi. Mide kelepçesi ameliyatlarında ölüm riski ise 50′de bir.

Ce: Mide Bandı İlk Kez Çocuklarda Denendi

ne kadar bünyeye olumlu bilmiyorum
yinede olumlu bazı tarafları var sanırsam
emeğine sağlık canım

Ce: Mide Bandı İlk Kez Çocuklarda Denendi

emeğine sağlık paylaşım için saol

Geri