BeyazMelek

Daimi Üye
Mikrodalgada hızlı börek tarifi
Mikrodalgada börek nasıl pişirilir mikrodalgada ne pişer mikrodalgada börek nasıl yapılır ?

Daha neler diyenler vardır belki de :D:D evet meleklerim her güne yeni bir tatla uyanmaya alıştık ama her güne farklı bir pratiklikle uyanmak mükemmel keyif verici oluyor. Özellikle çalışan meleklerimiz bu fikirleri çok sevecekler, çünkü vakit nakittir diyerek kısa zamanda ortaya harika börekler çıkıyor.

salcali-borek-23e.jpg

Mikrodalgada börek yapabilmek için öncelikle : 2-3 yufka didiklenir bir kaba 1 yumurta, 1 bardak süt, yarım bardak sıvı yağ, iki kaşık beyaz peynir, 1 kaşık yumurta bir tutam maydanoz çırpılır,ezilir didiklenen yufkalar karışıma atılır ve iyice karıştırılır kuru yufka kalmamalı mümkünse bekletmek en güzeli, fazla derinliği olmayan salta ya da kahvaltı tabağı benzeri bir kaba bastırmadan düzeltilerek börek yayılır üzerine bir fırça ile salça sürülür ve mikrodalgada yüksek ısıda 4-5 dakika pişirilir, (mikrodalganın gücünü göre + 2 dakika ilave edilebilir )
Not: Klasik böreklerde olduğu gibi 6 yufka bir mikrodalga için çok gelir ve içi pişmez denemeyin, ikiye ya da üçe bölüp kendi tariflerinizi deneyebilirsiniz.. Mikrodalgada börek yapan kadınlar sizlerin de tariflerinizi duymak isterim hadi bakalım bekliyorum mis oldu miiiis

Vallahi hiç denememiştim denemek lazım mikrodalgada bir çok dalga oluyor ama bunu ilk kez duyuyorum deneyeceğim görüntü de unutmazsam atacam mrk ettim şimdi :)

Geri