Minimalist halılarla gelen estetik görünümler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Minimalist halılarla gelen estetik görünümler
Her sezon değişen moda anlayışıyla evimizde değişikliğe ihtiyaç duyuyoruz. Kimi zaman modern kimi zaman klasik ev dekoru tercih ediyoruz. Bazense o yılın modası ne ise o anlayışla hareket etmek temel prensibimiz oluyor. Siz de bu sene yeni bir ev dekoru yapıyorsanız gelin bu sefer her şeyi sadeliğe bırakalım. Benim gibi fazla eşyaları bir tarafa iteceğiniz bir dekor stili benimsemek istemez misiniz? Bu konuda minimal tarz dekor karşımıza çıkarak adeta imdadımıza koşuyor. Siz de minimal halılar, minimal eşya düzeni ve minimal dekor objeleri ile yepyeni bir ortama yaratabilirsiniz. Sizleri mutlu edip huzurlu bir odada zaman geçirmeye teşvik edici ortamlarda yer almak tamamen sizin elinizde. Beklediğiniz minimal tarz görünümleri bu yazımda sizlere halı seçenekleri ile verme gayreti içine giriyorum. Minimal halı seçeneklerinden faydalanarak en özel halı görünümlerini minimal tarzda istediğiniz odada kullanabilirsiniz. Resim galerimde de karşı karşıya kalabileceğiniz pek çok seçenekle sizleri baş başa bırakırken ben de minimal tarzın insanıyım diyecek pek çok bayan bulacağımdan eminim.
1.jpg

Genel anlamda beyaz, kahve gibi sade renklerin hakim olduğu minimal tarzda kafa karıştırıcı desen karmaşaları yoktur. Zaten minimal halı modelleri genel anlamda kaliteli marka mağazalarda sık karşılaştığınız sade halı modelleridir. Üst resimdeki model de bana göre tam da hol gibi bir girişe konabilecek evin havasını hissettirebilecek harika bir halı örneği.
2.jpg

Üst resimde de kahve tonu ve bu renk ile bütünlenebilecek renk seçeneklerine yer vermeye çalıştım. Sizce de halı olarak göze hitap edebilecek bir örnek olmamış mı? Bu tar<z bir halı genel yaşam alanı olarak tercih edilen ortak odalarda gönül rahatlığıyla kullanılabilecek örneklere çok benziyor bence. Sizce de öyle değil mi?
3.jpg

Mavinin huzuruna ne dersiniz? Üstteki foto için bence salon ya da mutfak çok ideal. Tabii oda içinde kullanacağınız renk tercihine göre bu durum değişkenlik arz edebilir.
4.jpg

Doğadan esintilere yer veriyor hissiyle yaprak figürü ve yeşilin en beğenilen tonunu da sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim. Şimdi soruyorum sizce minimal halılar evinize yakışır mı yakışmaz mı? Haydi yoruma gelin….
5.jpg

Geri