Mirkelam Röpörtajı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Mirkelam Röpörtajı
mirkelam1.jpg
Mirkelam

GELENEĞİ BOZDUNUZ VE BU KEZ 3 YIL YERİNE, BİR ÖNCEKİ ALBÜMDEN İKİ YIL SONRA ALBÜM ÇIKARMIŞ OLDUNUZ ...

“Mutlu olmak istiyorum” albümünü 2006 yılının 27 Aralık’ında çıkardım. 2007 değil, 2006’da çıkarmak istiyordum. Bunun sebebini bana hep soruyorlar, neden 3 sene de bir albüm çıkarıyorsun diye. Ben de hile yaptım ve 2 sene de çıkarmış oldum albümümü. Epey acele ettim bunun için “kalbimde parmak izin var” 2004’te çıkmıştı. Böylece ben de iki sene de albüm çıkarmış oldum.

BİR YANDAN DA 10. YILINIZI KUTLADINIZ BU ALBÜMLE. PEKİ ALBÜM ÇIKTIKTAN SONRA NE GİBİ ÇALIŞMALAR YAPTINIZ?

Albüm yılbaşında çıktı ve biz çıktığı günden beri koşturuyoruz. Aslında biliyorsunuz ben 1995’den beri koşturuyorum ama bu albüm benim 10. yıl albümüm ve çok özel olmasını istediğim için hayli uğraşıyorum. Sadece özel değil güzel olmasına da çalıştım. Bütün kış, albümü size nasıl tanıtabiliriz, nasıl başka türlü aklınıza, kalbinize girebiliriz diye düşündük. Klipler çektik. “Asuman”ın klibi, “Bir Fotoğraf Çekinebilir miyiz”in klibi. En sonunda bu yaz bir turneye çıktım. Turne de yaklaşık 18 ili gezdik. Türkiye’yi baştan sona dolaştığımızı söyleyebilirim Candan Erçetin ve Beyaz ile birlikte.

İLK İKİ KLİP HAYLİ İLGİNÇDİ. ÜÇÜNCÜ KLİBİN NASIL OLACAĞINA NASIL KARAR VERDİNİZ ?

“Elma Değil Ayva”yı da turne sırasında çekmeye karar verdim ben. Bunun yanısıra, klibin bir yol ya da konser klibi de olmasını istemedim. Konser sırasında yaşanan şeyler aslında insanın kendi hayatında olan şeyler. Yani orada yaşadığınız şeyler ve bunlar da sizin o an ne hissettiğinizi yansıtan şeyler. Dolayısıyla biraz hislerimi yansıtmaya çalıştım. Şarkının sözleri “Yediğimiz Elma Değil Ayva Galiba ” gibi espirili olunca, şarkının hem esprili tarafını hem de sözlerin düşünülmesi gereken yanlarını ortaya çıkarmak istedim. Açıkçası hareketli ve youtube’luk bir klip yapmak istedim, çünkü ben o klipleri çok seviyorum. Yani herkesin evinde, sokakta yapabileceği şeyleri seviyorum bu aralar. O yüzden böyle bir şey yapmak istedim.

ARDARDA HAREKETLİ PARÇALARA KLİP ÇEKMİŞ OLDUNUZ, SIRADA TEMPOSU DAHA DÜŞÜK BİR ÇALIŞMA VAR MI ?

Bu albümde tabiki slow şarkımız var. 3 tane hızlı parçaya arka arkaya klip çekmiş olduk. 1 tane de yavaş tempolu şarkıya klip çekmek istiyoruz. “Aşk ve Acı” var benim yavaş parçalarımdan en çok sevdiğim. O da olabildiğince özel bir şekilde sunulacak size. Bizim yaptığımız, hayal kurduğumuz bir şey olacak. Çünkü ben televizyonda klibimi seyrederken onun çok farklı olmasını istiyorum. R&B sanatçılarının klipleri gibi kliplerden çok sıkıldım. Mazim eskiye dayandığı için 80’li yılların kliplerini çok iyi bilirim. Ben o tarz klipleri daha çok seviyorum. Çok böyle üzerinde oynanmış, renkleri ile oynanmış kliplerden daha çok, enerjisi duygusallığı yüksek, orjinal kliplerden hoşlanıyorum.

KONSER PROGRAMLARINIZDAN BAHSEDELİM BİRAZ...BU KIŞ NERELERDE SAHNE ALACAKSINIZ ?

Geçen kış “Hayal Kahvesi”nde çalıştık. Yaklaşık 5 albümde 50’e yakın şarkımız var. En özellerini ve güzellerini ayırdığımızda bu da yaklaşık 30 şarkı ediyor. Bunun için gece saat 01:00’de sahneye çıksak, sabahın 4’üne kadar sürecek bir program elde ediyoruz. O yüzden bu yıl her Cuma gecesi “Hayal Kahvesi”nde şarkılarımı dinlemek isteyenler ile birlikte olacağız. Hepinizi bekliyoruz.

Geri