Modern ev dekoruna uygun halı modelleri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Modern ev dekoruna uygun halı modelleri
Halılar ev dekorunda tamamlayıcı görevini üstlenen en önemli unsurlardandır. Ev dekorasyonunuzda yeniliğe gidecekseniz halı seçimlerinizde modernliği yansıtan seçimlerde bulunmayı ihmal etmemelisiniz. Ev dekorasyonlarınızı çeşitlendirici roldeki birçok halı tasarımı arasından gerçekleştireceğiniz seçimlere resim galerime eklediğim örnek görsellerle eklemelerde bulundum. Farklı bir görünüm arayan hemen herkesin seçimi olabilecek tasarımlar arasında yer alan halı modelleri arasında bilindik markalardan örnekleri görebileceksiniz. İstikbal, Bellona, Pierre Cardin, Atlas, Doğtaş, Padişah gibi pek çok markadan seçmelerle karşınızdayım. Seçimlerinizle ev dekorasyonlarınızda yeniliğe gitme yarışınızı daha özel görünümlerle süsleyebilirsiniz.

9527148347442.jpg

Modern ev dekorundan bir kesit olarak sunulan üst resimdeki görünümde açık tonlu koltuklarla uyum gösteren renkli halı tasarımı farklı bir kişilikten yansımayı tam anlamıyla karşımıza çıkarmışa benziyor. Sizlerin seçimlerinizi tamamlarken bu tarz patchwork halı modasını canlı tutacak bir tercihiniz olacaksa modern anlayışın yanında farklı dekoratifliklerden de faydalanıyorsunuz demektir. Aksi taktirde modern bir oda için bu tarz bir halı fazla abesk kaçar gibi geliyor. Beğeni sizlerin olsa da dekorasyonda uyuma önem veren tercihlerle daha özel görünümlere yer açabileceksiniz.

hali-modelleri2.jpg

Çiçekli görünümüyle üst resimdeki görselde dekora uyumlu renklerle bütünlük kendiliğinden odada kendini kanıtlıyor. Sıcak renkler ve krem renklerin hakim olduğu halı tasarımlarında beğeniyi kazanmış olan görsele benzer örnekleri pek çok halı marka mağaza vitrinlerinde bulabilmeniz mümkün.

İstikbal-Melodi-Serisi-Halı-31.jpg

Alt ve üst resimde yer alan çiçekli halı modelleri de pek çok kişi tarafından beğeni kazanmış modellerdendir. Görünümlerindeki sade tasarımlar bazı yerlerde yer alan belirgin kabarık görünümlerle çiçeklerin ortay çıkarılışı modernliğin ev dekorunda ben burdayımını ortaya koymuşa benziyor. Sizler için tavsiye edilebilecek en güzel halılar listesine girebilecek bu halılar bence modern anlayışın ta kendisi dedirtecek model zenginliklerindendir.
merinos-hali-modelleri5.jpg

Biraz farklı bir örnek olarak aşağıya eklenen tasarımda patchwork tarzı bir çalışma gözler önüne seriliyor. Derinin açık tonlu halıyla buluştuğu çalışmada beğeni hak edilen düzeyde gözler önüne serilmiştir. Farklılığı elde tutabilecek olan bu halı tasarımıyla kendinizden geçebileceğiniz harika görünümleri kısa sürede yakalama şansınız olabilecektir. Yorumlar bölümünden bana ulaşarak seçtiğiniz halı modelleri ve modern dekora uyumuyla ilgili her konuda yardım teklifinde bulunabilirsiniz.
yama-simli-hali.jpg

Son düzenleme:
Geri