Müftüden 8 yaşındaki kızlar için evlenebilir fetvası!!!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Müftüden 8 yaşındaki kızlar için evlenebilir fetvası!!!
thumbnail.php
Geçtiğimiz aylarda, 8 yaşındaki Nojoud, ailesi tarafından kendisinden 20 yaş büyük birisiyle zorla evlendirilmiş, ancak kaçarak karakola sığınmıştı.

Suudi Arabistan baş müftüsü, 10 yaşındaki kız çocukların evlenebileceğine dair fetva verdi...
El Hayat gazetesi haberine göre, bir konferansta konuşan baş müftü Şeyh Abdül-Aziz Bin Baz, 10 yaşındaki kızların evlenebileceğini ve bunun çok erken bir yaş olduğunu düşünülmesinin kızlara haksızlık olduğunu söyleyerek, kadınların 25 yaşından sonra evlenmesi gerektiğini söyleyenlerin de yanlış yolda olduklarını belirtti.

Suudi Arabistanlı insan hakları savunucularının, kızların küçük yaşta evlendirilmelerinin engellenmesi için çaba gösterdiği ve hükümete evlilik için yaş sınırı getirilmesi yönünde baskı yaptığı da alınan haberler arasında.

Devlet kontrolündeki Ulusal İnsan Hakları Komisyonu, yaptığı bir açıklamayla, kızların küçük yaşta
little.jpg
evlendirilmelerini kınamıştı.

Daha çok politik konularda verdiği fetvalarla tanınan Suudi din adamı Abdülaziz Bin Baz, daha önce de yurtdışına giden Suudi öğrencilerin yabancı kadınlarla seks yapmak için yalan söylemesinde bir sakınca olmadığı yönünde verdiği fetva ile basında yer almıştı. Baz'ın fetvasında, yurtdışına okumaya giden Suudi gençlerin gayrimüslim kadınlarla seks yapmak amacıyla evlenmesinde ve bunu yaparken yalan söylemesinde bir sakınca olmadığını söylemişti. Bu gençler eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine dönmeden önce, fetvaya göre, kadına yalan söylediğini belirtip boşanmak zorunda. Baz'ın fetvası akla, İran'da uygulanmakta olan muta nikahı modelini getiriyor. Muta nikahında, erkek rızası olan bir kadınla ücret karşılığında anlaşarak bir süreliğine evlenebiliyor.

inanılır gibi değil bunlar daha çocuk.Yaşıtları hala evcilik oynarken onlar evliliğin içine itiliyorlar.Nasıl bir zihniyet nasıl bir düşünce buu

Bu kız çocuklarının ne günahı var..çocuk diyorum çünkü gerçekten çocuklar ve düşünsenize adet bile olmamış daha bu çocuklar ve evlendiriliyorlar...Böyle bir fetvayı şiddetle kınıyorum!!!

Aileleri şiddetle kınıyorum!!!

ve bu çocuklarla evlenen erkekleri şiddetle kınıyorum!!!

Geri