Muğla ilinin ekonomik yapısı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Muğla ilinin ekonomik yapısı
muğla yöresel kıyafetleri muğla nın ekonomik özellikleri muğlanın ekonomik özellikleri nın hayatı kıyafet isimleri
Muğla ilinin ekonomik yapısıyla ilgili tüm bilgiler merak ettikleriniz:)

Turizm girdileri, il genelinde çok önemli bir pay oluşturur. 127.000 belgeli ve denetimli işletme, yıllık ortalama 500.000.- USD'lik döviz girdisi sağlar.

Ekonomi, il genelinde tarıma dayalıdır. Tarımsal üretim gelirlerinde en büyük payı sırası ile tarla ürünleri (buğday, arpa, pamuk, tütün ...), zeytincilik, hayvansal ürünler, bağcılık, sebzecilik, kavun-karpuz üretimi, yem bitkileri üretimi ve meyve üretimi alır.

İl sınırları içinde zeytin işletmeleri, zeytinyağı fabrikaları, maden işletmeleri, mermer fabrikaları ve çeşitli sanayi kuruluşları bulunuyor.

Muğla, tarımsal üretim değerleri itibariyle Türkiye genelinde 16. sırada yer alıyor. 1996 değerlerine göre cari fiyatlar ile tarımsal üretimde yaklaşık %71'lik oranıyla bitkisel üretim ilk sırayı alırken, bunu Canlı hayvan üretimi ve Hayvansal ürünler izler.

Yardım

Selam; alakasız biryere yazıyor olabilirim şu an ama yardımcı olcak birileri mutlaka vardır die düşünüyorum, bu sene sınavda Muğla üniversitesini kazandım, barınma konusuna nasıl bir çözüm bulabilirim? devlet yurdundan ziyade apart gibi birşeyler daha mı iyi olur ki? Muğlada apartlar nasıl ki? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Geri