Muhabbet kuşu uçamama

EzheL

Yeni Üye
Üye
Muhabbet kuşu uçamama

Muhabbet kuşum uçamıyor uçarken zorlanıyor uçarken çarpıyor sorunu nedenleri neden olur ?

Merhaba arkadaşlar, benim muhabbet kuşum son günlerde fazla uçamıyor,atıyorum salondan odama gelene kadar zorlanıyor ki sanırım tam kafesin oraya geldiginde kendini yere bırakıyor uzun süredirde duş almadığından bunu sebep kıldım ve duş alması için yardımcı oldum fakat normal kabında almıyor...kafesin demirli bölümünü içinde kuşum banyoya soktum ılık suyla duş almasını sağladım, hãl ve hareketlerinde bir anormallik yok, yiyor,içiyor, fakat iş bu uçmaya gelince eskisi gibi fazla uçamıyor ve dikkat ediyorum gözleri melül melül(uykulu gibi bakıyor) yaş:1,5(bir buçuk)
bana bir yardımcı olurmusunuz bu durum hakkında bilginiz var ise ona göre davranmak isterim,
o benim canım :cry:
teşekkürler şimdiden hayırlı akşamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar konu hãla geçerli, kuşçuya götürdüm şu takım sorular sordu;
1-korktumu? cevap:hayır,
2- cereyanda kaldımı? cevap:bilmiyorum fakat,evin camları açık.
kuşçunun cevap: ondan olabilir dedi, ve daha dikkat ettim
ishal problemini gidermiş gibiyim,
vitamin,kuş kumu aldım yemegini suyunu düzenli içiyor yiyor fakat uçamıyor...
bu hastalık hakkında tecrübesi olan lütfen paylaşsın

kardeş aynı sorun bendede var bende 2 tane kuş var ve bunlar daha önce ishal olmuştu bende aynı şekilde onu önledim ama şuan ikiside halsiz uykulu çok yemek yiyorlar ama uçarken birden yere doğru yöneliyorlar acaba ne olabilir araştırıorum ama bulamıorum

ben kuşumu alalı 1 hafta oluyor çok güzel uçuyordu canlı hareketli bir kuş yemesi içmesi güzel ishali yok korkmadı ama tüy doküyor ve artık eskisi gibi uçamıyor tüy döktüğünden mi yoksa başka bir şey olabilir mi veterinere götürmeli miyim ? şimdiden teşekkürler

arkadaslar tüy dökdüğünden felan deil. kuşlarınızı düzenli ucurursanızbir seycik olmaz egzersız gıbı..

hayır benim kuşum vardı görsen nasıl beslerdim onu bakardım kuş ömründen fazla yaşadı :D:D ben kafesindeki herşeyi cıkarıyodum kafesin altını yemlerini suyunu bi tek salıncağı kalıyodu kuşla duşu acıyodum önce elimle bakıyodum yanmasın demi yavrucak elini yakmayacak derecede ılık olacak sıcak olmasın kesinlikle sonra üstten tutuyordum bi 5 dk öyle ıslanıyodu sonra havluyla sarıyodum kurutyodum iyice iyice kurulanmazsa hasta olur

kardeşim benim kuşumda çok uçarken bi zaman hiç uçamamaya başlamıştı yaklaşık 2 hafta uçamadı sanrm kanatlarını dökmeyle falan alakalı çünkü arada yenileniyo kanatları 2 hafta sonra eskisinden daha iyi uçmaya başladı vitaminini bol koy ve sürekli havaya at bi zaman sora tekrardan alışıyo düzeliyo

Geri