Muhabbet kuşu uçamama

evet arkadaşlar kuşa düzenli hemen hemen her gün evde uçurmanız gerekiyor benim kuşumda aynı yavaş yavaş uçmaya başladı uçurmazsanız ilgisiz kalırsanız zamanla hantallaşır ve yerden 1 metre havaya uçamaz yorulur sağa sola çarpmaya başlar.

benm kuşumda uçamıyor ve halsiz önceden hep oyun oynardı kafama konardı şimdi hiç olmuyor. öelcek diye de korkuyorum ne yapacamda bilmiyorum lütfen bir el atın

kUŞUM

aRkadaşlar bundan 2 ay öönce muhabbet kuşu alduım ve düzenlice yiyip içiyordu ve bi banyo yapalım dedim elime aldım suya soktum ve hemen sobanın yanına koydum ondan beri kuşum uçamıyor neden kaynaklana bilir

Kuş

Kardes seninki çok çabuk olmus hastalıklı almısındır kusu ? olabilir

kus

benim kus korktuktan sonra ucamamaya basladı
nedeni ve cözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

benim kuşumun göğsü yumuşadı uçamıyor tam uçcak yere düşüyor + ishal :/ o deyilde niye uçamıyor be .ss ?

kuşum uçamıyorr

aynen arkadaşlar kuşum uçmuyor kafesin dibinde düşünceli ve uykulu bi şekilde bekliyor uçmak istiyor ama uçamıyor cırcır az yem yiyor uçsa bile bir yere çarpıp düşüyor sebebi ne olabillir biri bana söyleyebilirmi şimdiden teşekürler

benim kuşum benle konuşurdu adını söylerdi adını söylediğimde yanıma gelirdi bir 2 gün kafesten çıkarmadık kuş benden korkuyo ailemden kaçıyo adını unutmuş halsiz durmadan uyuyan şekilde yanıma geldi lütfen yardım edin herşeyi yaparım

benim 3 yaşındakuşum var ama 1 senedir kardeşim olduğu içn ayda bir iki kere saldık şimdi uçamıyor sağa sola çarpıp düşüyor sizce ne yapmam gerek?

arkadaşlar benim iki kuşum var biri erkek aldığımızda 15 günlüktü. şimdi ise 1 buçuk yaşında. adı boncuk. konuşup duruyor.( annecim, boncuk, nerede bakayım, hanimiş, güzel kuş, cici kuş, şaşkın seni, abicik, cerenn, ceyhun koş koş koş...) yani öğretilen her şeyi söylüyor hatta adı gibi bazen bizimle muhabbet ediyor.

diğeri ise dişi aldığımızda 1 aylıktı şimdi 4 aylık. adı limon. yavaş yavaş o da konuşuyor.( cicikuş..) daha yeni olduğu için bir şeyler geveleyip duruyo:hula:

yaklaşık iki hafta önce limon boncuğu öpmeye başladı. daha sonra yani 3-4 gün sonra ise boncuk limonu öpüyor.:kiss:

biz onların öpüşmeye başladığını görünce yavruluk koyduk. bu bütün kuşçularda satılıyor.

yavruluğu koyduktan 2-3 gün sonra yavruluğu çıkardık. tabii kuşları da dışarı çıkardık. baktık limon uçuyor ama boncuk uçmuyor. halbuki konuşuyor,başımızı ağrıtıyor. yiyor, içiyor, uyuyor, ısırıyor yani eskiden yaptığı herşeyi yapıyor uçmak dışında. yardımcı olursanız sevinirim

Geri