Muhabbet kuşu ( yavru ) kaçıncı günde yumurtadan çıkar ?

Selam arkadaslar benim 5 tane kusum vardi cok yesillik verdim 2 kisi oldu sonra 1 ay sonra disardan mavi tuylu muhabbet kusu yakaladim , ama bu mavisi cok yaabaniii daha sonra kizla erkek yumurta yaptii simdilik 3 tane ama daha popusu sis ve bu arada 9 yasinda bir kusum var yasllli ama :)
Bu arada
Yakaldigim kuslu benim kusum ciftlsmeye basladi ..
Size birde not: butun kuslarim yani kafesteydi annesi yuvadaj ciktigi an mavisi yumurtayi kirmaya giddiyordu sonradan ayrirdik ;))1

slm kusura bakmayın rahatsız ediyorum.. ama sormak istediğim bişeyler var size.. benim yumurtlama aşamasında muhabbetim var hatta yumurtladı da sayılır.. ilk yumurtasını kafesin içine ve de kabuksuz olarak yapmış... yavruluk olduğu halde tabi.. ikinci yumurta şükür yavruluğa ve kabuklu olmuş ama onu da kırmışlar yumurtayı bile görmeden:(( erkek kuş yavruluktan nerdeyse çıkmayacak.. yuvanın içine kamera koyduk rahatsız etmeyelim diye ama ne yaptıksa nafile ya çok üzülüyorum:( ve şu anda halen dişi kuşum yuvanın içinde.. benim de yavru muhabbetlerim olsun istiyorum benim için çok önemli :( ne yapmalıyım ? yeniden yumurtlar mı ve eğeryumurtlarsa da yine kırıp yerler mi acaba? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

sana bi onerim var kafesine asla bakma cunku dişi korkar ve harektten dolayı yumurtaya zarar verir . dişi muhabbet kuşuna bol besin vermeniz gere maydonoz hariç ballı yem ve diger vitaminli yemler ver yumurtalara asla elinle ellme koku yumurtaya sinebilir ve kırabılır benimde 2 kuşum var 7 8 kez yumurtladılar ya 4 yada 3 kez yumurtladı bır anda son 3 ü dolu cıktı yavrularım oldu maalesef 1 2 ve 4 üncü yavrularım öldü 3. cü yavrum hayata tutundu suan 3 aylık oluyor 2.5 diyebiliriz öpücük atıyor konuşmasına az kaldı suan kuşlarım 1 tane daha yumurtladı daha bugun en son dogan yavrumun ilkini annesi öldürdü boynunu yedi :( gagasını parcaladı :( 2. ci yavru kendi oldu son yavru ise daha gelişemeden öldü tüyleri felan cıkmıştı :( cok uzuluyorum onlar ıcın eslı evimizdeyken muhabbet kuşumuza elektrık carptı cok agladım hastaneye falan yatırıldı kalp krizinden dolayı cok uzuluyorum ınsallah senin yavruların olur bnm suankı yavru kuşumun adı umut cok tatlı <3 onu cok seviyorum o beni hayata baglıyor herseyim benim o <3 inşallah senin yavrunda olur sana nasıp eyler ınsallah dualarım seninle olsun basarılar sende dua et olsun olan yavrunun ismini ise yaşam koy onu hayata bagla onunla eglen <3 sev onu konuş onla

YA BENİM KUSUM 3 TANE YUMURTLADI 2 TANESİNİ KIRDI SIMDI ÇOK GECTİ AMA CIKMADIIIIIIIIIII
AMA ÇIFLESTIĞI KISI YAVRUYDU AMA KENDİ YAVRUSU DEİLDİİ?

Beyler bazı arkadaslar Yumurtayı ellerseniz Yumurtaya kokunuz siner kafesi eldivenle temizleyin falan yazmıs :D Muhabbet kuslarının Ceresinde Bulunan delikler Solunum amaclıdır. Muhabbet kuslarının koku alma yetisi yok denecek kadar azdır. Yumralarını kıran kuslar genetik oldugu gibi bazı kuslar Fazla rahatsız edildigi zaman strese girip yumurta kırıp yavru öldürme olayını gercekletirir. Öyle kuslar vardırki yanında yumurtasını alsanız umrunda bile olmaz yavrusunu eline alırsınız elinizde yavrusunu besler. Önerim Gözlem yapıp Kusunuzun karakterine göre hareket etmeniz.

benim kuslar tane cıkardı dişi kalkıyo yumurtalar soğursa sorun olur mu birde çıktıktan sonra ne yapmam gerekıyor

Benimde myhabbet kusum var 6 yumurtasi var su an 10 gun oldu yumurtanin catlamasini heyacanla bekliyorum

Bir çift ingilizim var çiftleşiyolar 3 defa da yumurta yaptı hep boş çıktı en sonuncu yumurtlamada yni 3üncü yumurtlamada baktım yumurtanın sadece 1 inde siyahlık vardı o da en sona kaldı ama kırıp attılar zaten 18 günde çııkması gerekirken 3-4 geçikti kırdı galiba anlayacağınız yine hüsran ...yumurtalar bitti ama dişi hala yuvayla uğraşıyo ne yapmam gerek yardım neden olmuyo bu kuşlar nette bakmadığım yer araştırmadığım şey kalmadı gibi..yardımmmm.....

Bende de muhabbet var yumurtlayalı 20günü geçti ama hala tık yok yumurtalar öyle duruyor dişi üstüne yatıyor sizce çıkarmı bişeyler ?

Geri