Muhabbet kuşunu konuşturmak için ne yapılmalıdır ?

Kuşum konuşmuyo :(

merhaba benimde bi kuşum var alalı 1 hafta oluyo ve cinsiyeti kız acaba nasıl ona konuşmayı öğretebilirim ?

ben bilgisayara sesimi kaydetip öğretiyorum 3 ay oldu ben alalı daha bugün babacık ve cicikuş ayırt edilir şeklini aldı sabah akşam 1 er saatt dinletiyorum.. kafesi biraz büyük olması hayvanı epey rahatlatıyor (2. kafesim)

benimde muhabbet kuşum var cok seviyorum onu oda beni seviyor çünkü evde benden başkasına ben elıme alıp bırakmadıgım sürece gitmiyo hep bende :) birgün gezmeye gittim sabahtan aksam ezanına kadar evde yoktum eve geldiğimde kuş o kadar tuhaftiki.sessiz hiç ötmemiş bile ben geldim dışarı cıkardım onu bana baktı durdu bir iki saat sonra ben onunla sürekli konusa konusa ötmeye başladı.mümkün oldugunca yalnız bırakmıyorum onu ama kendi kendine bişeyler söylüyo daha 3 aylıkk ben konusmayı öğretemedim ona henüz ama bu bilgisayara ses kaydetme olayını yapıcam.

Benim bir muhabbet kuşum var 4-4,5 aylık ben kuşumla ilgilenirdim fakat 1 ay ilgilenmemezlik yaptım ve güvenini de kaybettim. Parmağımı uzattığımda ıssırıyor ve ötüyor.Lütfen yardım edin ne yapmalıyım... Bir sorum daha var kuşum hala konuşmadığı için artık konuşsa bile çok birşey öğrenemez mi ? CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM SAYGILAR...

ben alalı bir ay oldu kuşu günde yüz kere diom yine de konuşmuyor uff yardımcı oolun :(

Ben kuşumu alalı 2 gün oldu erkek yavru ama çok yaramaz benden çok kaçıyo basit bir kelime söylüyorum konuşması için ama beni aldırış etmiyo kendi kafasına göre takılıyo bu normal mi değilse ne yapmaylım ? yardımcı olursanız sevinirim ??

benim bir muhabbet kuşum var konuşuyor söylediği kelimeler cici kuş aşkım fıstık çirkin pislik eşşek herif diyor daha uzun cümleler kurabilmesi için ne yapmalıyım bana yardımcı olabilirmisiniz

Geri