Mutfaktaki hamam böceklerinden nasıl kurtulurum?

  • Konbuyu başlatan LaViNYaM
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Mutfaktaki hamam böceklerinden nasıl kurtulurum mutfakta hamam böceği var ne yapmalıyım? ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

MUTFAKTA HAMAM BÖCEĞİ NEDEN OLUR?


Mide bulandırıcı böceklerin başında gelir hamam böcekleri. Özellikle nemli iklime sahip bir memlekette yaşıyorsanız bunlarla karşılaşmamak imkansızdır. Ben antalyada 9 yıl yaşadım ve kabusum olmuştu hamam böcekleri. İlk oturduğum evde görmedim ama ikinci evimde hamam böcekleri ile sık sık karşılaşıyordum. Ne kadar temizlediysem de gitmediler. Çareyi tabii ki ilaçlamada bulduk biz. Hamam böceği neden olur önce buna bakalım. Özellikle banyo mutfak gibi alanlara gelen ve hızlı üreyen hayvanlardır. Eğer eve girerlerse işiniz zor söyleyeyim. Biz eve taşındığımızda hiç farketmedik ama zaten evde hamam böceği sürüsü varmış taşındıktan sonra gördük ve iş işten geçti. İğrenç hayvanlardı gerçekten mide bulandırıcılar. Her an her yerden karşınıza çıkabiliyorlar. Eğer komşunuzda varsa bu size de uğrayacağı anlamına geliyor. Biz ilaçlama çağırdığımızda çalışanın bize söylediği bütün apartmanın ilaçlanması gerektiği demişti. Yani borulardan en ufak çatlaklardan girebiliyorlar bunlar. Ama biz ilaçlama yaptırdığımız için çalışan bize iki yıl garanti verdi iki yıl eve uğramazlar demişti ve öyle de oldu. İki yılın sonunda yine yavaş yavaş görünmeye başladılar. O evi hiç unutmayacağım hamam böcekli bir maceramızda oldu böylece.

mutfakta-hamam-bocegi-jpg.86680 Mutfaktaki hamam böceklerinden nasıl kurtulurum? Melekler Mekanı Forum


MUTFAKTA HAMAM BÖCEĞİ VARSA?


Dediğim gibi ilaçlara kökten çözüm ama evinizi mutlaka temiz tutmalısınız özellikle mutfakta ekmek kırıntısı yiyecek bırakmamalı, banyoyu da sık sık temizlemeli hijyen sağlamalısınız. Hamam böceklerinin dışkıları döküntüleri evde çocuk bulunuyorsa hastalıklara da sebep olabilir. Onun için evde görüldüyse acil bir çözüm bulunmalıdır. Dediğim gibi hızlı akıl almaz şekilde üreme sistemleri vardır. Eğer ilaçlama değil de bu jel tarzı ilaçlardan alacaksanız evde bebek ya da çocuk bulunmaması gereklidir. Özellikle ilaçları yerleştirdikten sonra asla artık kırıntı filan bırakmamalısınız ki böcek gidip ilacı yesin. O açıdan mutfak iyice derinlemesine temizlenmeli ekmek yemek dışarıda bırakılmamalıdır. Ocak üstünü de sık sık silin ovun ki üzerinde yağ damlaları varsa hamam böcekleri buna bayılır bilginiz olsun. Ayrıca şu hatayı sakın yapmayın. Hamam böceği gördüğünüz anda onu öldürmeyin öldürdüğünüz anda yumurtalarını oraya bırakırmış. Bırakın aç kalsın ve zehiri yesin ve yuvasına da götürsün kökten çözüm. Bu ilaçları buzdolabı altına fırın altına yerleştirebilirsin. Birçok alacağın ilaç buna geçici çözüm olabilir ama en garantisi bu böceklerin evden uzaklaşmasını sağlayan yöntem evin tamamının ilaçlanması. Bu yazımızda da karıncalardan nasıl kurtulursunuz inceleyebilirsiniz.

mutfakta-hamam-boceginden-kurtulmanin-yolu-png.86681 Mutfaktaki hamam böceklerinden nasıl kurtulurum? Melekler Mekanı Forum
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Aslında yaza hemen girişte hemen ilaçlatmak lazım ama ilaçlayacak firmaya aman özen gösterin bizim bir kere başımıza geldi ilaçtan sonra her yerimiz kaşıntı ve kabar kabar oldu düzgün yer seçin mutlaka.
 
Üst