Müziğin En İyileri Seçiliyor

kaprisli

Yeni Üye
Üye
Müziğin En İyileri Seçiliyor

1994 yılında yayına başlayan müzik kanalı Kral TV, Ekim 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine katıldı. Bu yıl 15. kez verilecek Kral Müzik Ödülleri ile 7. defa MÜ-YAP tarafından dağıtılan Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri ortak törende sahiplerini bulacak.
KRAL ÖDÜLLERİ CANLI YAYINDA BELLİ OLACAK
15. Kral Müzik Ödülleri'nin sahiplerini; gazetecilerden köşe yazarlarına, söz yazarlarından yönetmenlere, meslek birliği temsilcilerinden DJ'lere, kulüp işletmecilerinden magazin gazetecilerine alanlarında seçkin 50 ismin yarışma gecesi elektronik sistemle kullanacakları oylar ve müzikseverlerin SMS'leri ile belirlenecek. Jüri ve halk oyları birleşerek ödül alacak sanatçı canlı yayında açıklanacak.

Dokuz kategoride 50 kişilik jürinin belirlediği beşer aday Kral Müzik Ödülleri için yarışacak. Kral Müzik Ödülleri; Yılın Klibi, Yılın Fantezi Arabesk, Sanatçısı, Yılın Halk Müziği Sanatçısı, Yılın Grubu, Yılın Yeni Yeteneği, Yılın Dizi - Film Müziği, Kral FM Ödülü, Yılın Pop Sanatçısı, Yılın Şarkısı kategorilerinde dağıtılacak.
Jüride Kimler var?
Ödülleri belirleyecek jüri yaklaşık 50 kişiden oluşuyor. Ön elemeyi yapan jüri üyeleri 5 Mayıs gecesi canlı yayın sırasında oy kullanarak kazananların belirlenmesinde en etkin rolü oynayacak.
Jüri; Söz yazarları, yönetmenler, sanatçılar, meslek birliği temsilcileri, radyocular, DJ'ler, gazeteciler / köşe yazarları, kulüp işletmecileri ve magazin gazetecilerinden oluşuyor. Büyük jüri şu isimlerden oluşuyor: Ahmet San, Ahmet Selçuk İlhan, Ahmet Hakan, Ali Eyüboğlu, Ali İşitmez, Ali Kocatepe, Ali Rıza Binboğa, Ali Tekintüre, Aşkın Tuna, Atilla Özdemiroğlu, Ayhan Güngör, Ayşe Ersayın, Bedirhan Gökçe, Burak Yeter, Cem Ceminay, Cengiz Semercioğlu, Deniz Akel, Ebru Köktürk, Ömer Faruk Sorak, Selim Çaldıran, Suat Ateşdağlı, Suat Aydoğan, Gönül Şen , Taşkın Sabah, Görgün Taner, Güneri Civaoğlu, Hüseyin Karadayı, Garo Mafyan, Füsun Alkan, Feyyaz Kuruş, Fehmi Koru, Mehmet Barlas, Mehmet Teoman, Koray Kasap, Mesut Yar, Michael Kuyumcu, Murat Meriç, Nihat Odabaşı, Zeynep Talu, Yüksel Aytuğ, İzzet Çapa, Lütfü Bayülgen, Umur Turagay, Hıncal Uluç, İskender Paydaş, Tolga Akyıldız, Orhan Kahyaoğlu, Nihat Sırdar, Naim Dilmener, Mustafa Oğuz...
MÜYAP ÖDÜLLERİ ALACAK SANATÇILAR
Uluslararası kriterler dikkate alınarak oluşturulan ve ülkemizde albümlerin baskı rakamları esas alınarak yapılan ilk ve tek ÖDÜL SİSTEMİ ile dağıtılan. "MÜYAP-Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri'ni alacak sanatçılar açıklandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da albümlerin yorumcuları ve yapımcıları birlikte ödüllendiriyor. Dört kategoride verilen ödülleri alacak sanatçılar satış rakamlarına göre şu isimlerden oluşuyor:

DIAMOND ÖDÜL: Tarkan, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç.
PLATİN ÖDÜLLER: İbrahim Tatlıses, İsmail YK, Ebru Gündeş.
ALTIN ÖDÜLLER: Sezen Aksu, Demet Akalın, Kazım Koyuncu, Rafet El Roman, Behzat Gerçeker, Gülben Ergen, Alişan.
DIGITAL ÖDÜLLER: Aslı Güngör, İsmail YK, Mustafa Ceceli, Serdar Ortaç, Ferhat Göçer, Rafet El Roman, Gülben Ergen.
Yasal satış rakamları 100.000 adedi geçen albümler Altın, 200.000 adedi geçen albümler Platin ve 300.000 adedi geçen albümler Diamond kategoride ödüle hak kazanıyor.

En çok satan yabancı kadın ve erkek vokaller ayrıca ödüllendiriliyor. Bunun dışında her yıl olduğu gibi, Yaşar Kekava Onur Ödülü de gecede sahibini bulacak.
Adaylar
• Yılın Klibi:
Sanatçı: Demet Akalın / Şarkı: Mucize / Yön: Tamer Aydoğdu / Aday no: 101
Sanatçı: Ferhat Göçer / Şarkı: Biri Bana Gelsin / Yön: Murat Küçük / Aday no: 102
Sanatçı: Feridun Düzağaç / Şarkı: Beni Bırakma/Yön: Geoffroy Barbet Massin / Aday no: 103
Sanatçı: Rafet El Roman / Şarkı: Sevdim ama Sonu Yoktu / Yön: Rafet El Roman/Aday no: 104
Sanatçı: Tarkan / Şarkı: Dilli Düdük / Yön: Murat Onbul / Aday no: 105

• Yılın Fantezi Arabesk Sanatçısı:
Sanatçı: Alişan / Albüm: Aşkın Vurduğu Yere / Aday no: 201
Sanatçı: Ebru Gündeş / Albüm: Kızıl Mavi / Aday no: 202
Sanatçı: Gülben Ergen / Albüm: Sürpriz / Aday no: 203
Sanatçı: İbrahim Tatlıses / Albüm: Kop Gel / Aday no: 204
Sanatçı: İsmail YK / Albüm: Bas Gaza / Aday no: 205

• Yılın Halk Müziği Sanatçısı:
Sanatçı: Orhan Hakalmaz / Şarkı: Aşığım Ben Türkiyeme / Aday no: 301
Sanatçı: Sevcan Orhan / Şarkı: Nazlı Yar / Aday no: 302
Sanatçı: Şevval Sam / Şarkı: Karadeniz / Aday no: 303
Sanatçı: Yudum / Şarkı: Dertler Kervanı Haber Saldım Azraile / Aday no: 304
Sanatçı: Zara / Şarkı: Tez Gel / Aday no: 305

• Yılın Grubu:
Sanatçı: Gece Yolcuları / Albüm: İhtimal / Aday no: 401
Sanatçı: Gripin / Albüm: Dalgalandım / Aday no: 402
Sanatçı: Hepsi / Albüm: Peynirli Pizza / Aday no: 403
Sanatçı: Mor ve Ötesi / Albüm: Deli / Aday no: 404
Sanatçı: Yüksek Sadakat / Albüm: Aşk Durdukça / Aday no: 405

• Yılın Yeni Yeteneği
Sanatçı: Esma Er / Şarkı: Kimi Kimi / Aday no: 501
Sanatçı: Gökhan Türkmen / Şarkı: Büyük İnsan / Aday no: 502
Sanatçı: Kemal Doğulu / Aday no: 503
Sanatçı: Murat Dalkılıç / Şarkı: Kasaba / Aday no: 504
Sanatçı: Yasemin Mori / Aday no: 505

• Yılın Dizi Film Müziği
Sanatçı: Ayla Dikmen / Şarkı: Anlamazdın / Aday no: 601
Sanatçı: Kıraç / Şarkı: O.Çocukları / Aday no: 602
Sanatçı: Pinhani / Şarkı: Kavak Yelleri / Aday no: 603
Sanatçı: Toygar Işıklı / Şarkı: Dudaktan Kalbe Kalbimdeki Sancı / Aday no: 604
Sanatçı: Toygar Işıklı / Şarkı: Yaprak Dökümü / Aday no: 605

• KRAL FM Ödülleri
Sanatçı: Ayla Dikmen / Şarkı: Anlamazdın / Aday no: 701
Sanatçı: Ebru Gündeş / Şarkı: Kızıl Mavi / Aday no: 702
Sanatçı: Ferhat Göçer / Şarkı: Biri Bana Gelsin / Aday no: 703
Sanatçı: İbrahim Tatlıses / Şarkı: Kop Gel Günahlarından / Aday no: 704
Sanatçı: İsmail YK / Şarkı: Yar Gitme / Aday no: 705

• Yılın Pop Sanatçısı:
Sanatçı: Ajda Pekkan / Albüm: Aynen Öyle / Aday no: 801
Sanatçı: Demet Akalın / Albüm: Bebek / Aday no: 802
Sanatçı: Ferhat Göçer / Albüm: Biri Bana Gelsin / Aday no: 803
Sanatçı: Hadise / Albüm: Deli Oğlan / Aday no: 804
Sanatçı: Rafet El Roman / Albüm: Sevdim ama Sonu Yoktu / Aday no: 805
Sanatçı: Serdar Ortaç / Albüm: Şeytan / Aday no: 806
Sanatçı: Sezen Aksu / Albüm: Beşik / Aday no: 807

• Yılın Şarkısı:
Sanatçı: Ajda Pekkan / Şarkı: Aynen Öyle / Söz ve Müzik: Şehrazat / Aday no: 901
Sanatçı: Demet Akalın / Şarkı: Bebek / Söz ve Müzik: Ersan Üner / Aday no: 902
Sanatçı: Ferhat Göçer / Şarkı: Biri Bana Gelsin / Söz: Müzik: Sinan Akçil/ Müzik: Kyriakos Papadopoulos / Aday no: 903
Sanatçı: Hadise / Şarkı: Deli Oğlan / Söz: Sezen Aksu / Müzik: Hadise ve Yves Gaillard / Aday no: 904
Sanatçı: İsmail YK / Şarkı: Bas Gaza / Söz ve Müzik: İsmail YK / Aday no: 905
Sanatçı: Rafet El Roman /Şarkı: Aşkı Virane / Söz ve Müzik: Yusuf Güney / Aday no: 906
Sanatçı: Serdar Ortaç / Şarkı: Şeytan / Söz ve Müzik: Serdar Ortaç / Aday no: 907

Geri