muzlu rulo pasta (çok kolay)

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
muzlu rulo pasta (çok kolay)
muzlu rulo muzlu rulo yaş pasta pasta kolay
hanımlar çok süper bitarif.çokda kolay.aynı pastahanelerdeki rulo pasta gibi oluyor.malzemeleri en az 1 saat oda sıcaklığında olacak..
keki için malzemeler:
3 yumurta
1 su bar. şeker
1 çay bardağı süt
3 yemek kaşıgı sıvı yağ
1er paket kabartma tozu ve vanilya
2 su bardağı un(elenmiş)
muhalebisi için malzemeler:
ister yarım paket kakaolu pudiğ pişirin isterseniz muhallebi tarifi:
1.5 kaşık un
1.5 kaşık pirinçunuveya nişasta
1 bardak şeker
2.5 bardak süt
2 kaşık kakao
1 yemek kaşığı margarin
içine:2 adet ince dilimlenmiş muz
üzeri için:1 paket krem şanti
1 su bardağından 2 parmak az süt
çırpılır dolabta yarım saat bekletilir.
1 avuç damla çikolata
kek hamuru yapılışı:
normal kek sıralamasına göre yapılır .ama yumurta ve şeker çok çırpılır sonra diğer malzemeler konur normal kek yapılır.yalnız kek hamuru cıvık olacak.fırın tepsisinin üzerine aleminyum folyo serilir ve yaglanır hamur dökülür yaklaşık 170 derecede pişirilir.
muhallebi yapılışı:
margarin hariç tencereye tüm malzemeler konur iyice karıştırılır.orta ateşte pişene kadar karıştırılır.sonra margarinle 2 dk.daha karıştırılarak kısısk ateşte pişirilir.10 dk sogumaya bırakılır ara ara karıştırılır.
kek hamurunun ilk sıcaklığı çıkınca aleminyum folyoyla rulo şekli verilip sarılır (alışması için)açılır.muhallebi kekin her yerine sürülür muzlar konur ve yavaşca aleminyum folyodan çıkarılarak sarılır(spatula yardımıyla)bu şekilde normal ortamda soğuyana kadar bekletilir.soğuyunca üzeri krem şanti ile sıvanır ve damla çikolatalarla süslenir..1 gece dolapta bekletilir..afiyet olsun:)

Ce: muzlu rulo pasta (çok kolay)

:)güzel bir tarif emeğine sağlık canım

aa buda güzelmiş deneyelim hemen emeğine sağlık gülü

hanımlar mutlaka deneyin..aynı dışarıdan aldığımız pastalar gibi olıuyor..benim oğlumun alerjisi olduğundan dolayı herşeyi kendim yapıyorum..özellikle çocuğu olanlar evinizde temizce yapın.dışarıdakiler pimi temiz mi belli degil..hiç olmazsa içinize sinsin..

hanımlar mutlaka deneyin..aynı dışarıdan aldığımız pastalar gibi olıuyor..benim oğlumun alerjisi olduğundan dolayı herşeyi kendim yapıyorum..özellikle çocuğu olanlar evinizde temizce yapın.dışarıdakiler pimi temiz mi belli degil..hiç olmazsa içinize sinsin..
sadminim yapıyorsa güzel olur:) kesin deneyeceğim

Geri