Namaz kılarken cinsellik düşünmekle ilgili sorum var

N

nmzklr

Forum Okuru
Namaz kılarken cinsellik düşünmekle ilgili sorum var
Namaza durduğumuzda aklımıza cinsellik geliyorsa cinselliği düşündüğünüzde ne yapmamız gerekiyor. bu da bir vesvese şeytan belasının ama bu durumda ne yapmak doğru olacaktır teşekkürler

Birde namazda cinsellikle alakalı youtube de bi video izlemiştim. Hocanın birisi yada hoca olan birisi tam olarak bilemiyorum. Hz. Peygamberin bir gün namaza duracağı sırada mescitten çıkıp gittiğini, döndüğünde ise sakallarının ıslak olduğunu anlatmıştı. Yani aklınıza vesvese ile böyle bir durum gelirse namazı bırakın o işi yapıp yıkanın namaza durun diyor bu doğru mu böyle bi hikaye var mı ? Ne yapmam ilazım.

Selamlar, dediğiniz videoyu bende izledim siz yazınca hatırladım. Bu durumda ne yapmak gerektiği hususu tam olarak kafamda net değil Yazar arkadaşımız konuyla alakalı daha aydınlatıcı ve net bilgiler verecektir diye düşünüyorum.

Merhaba. Bütün ibadetler yapıldığı esnada dikkat Ve itina ister. Namaz ibadetinde ise aşırı şekilde dikkat etmeli taharetiyle giyim kuşamıyla titiz olmalıyız. Bunlat elimiz de olan muamelat. Birde irademizde olmayanlar varki kişi namazda düşüncelerini kontrol edemez ve En çok düşünce yoğunluğu yaşadığı evrelerden biri de Namaz esnasındadır. Namazda insanın aklına her şey gelebildiği gibi, cinsellik de gelebilir. Cinsellik düşündük diye namazımıza bir zeval gelmez. Lakin bu düşünce ile oluşan hareketlenme sebebiyle ıslaklık oluyorsa bittabi abdest dolayısıyla da namaz bozulur. Lakin İnsan namaz da iken Okuduğu sürelerin manasını düşünürse, veya Namaz esnasında Rabbinin huzuruna durduğunu hissederse bu gibi düşüncelerden sıyrılabilir.
Bu düşünceler Hasıl olan kişi namazı terketmesi gerekmez. Şayet gerçekten aşırılık varsa buda tabii olarak namaza zarar vereceği için O durumdan kurulması gerekir. Yoksa kıldığı namaz kabul olmaz.

Geri