Nasıl dik durulur?

Herkese merhaba. Ben duruş bozukluğu problemi yaşayan insanlardan olduğum için, bu durumun çok sinir bozucu bir şey olduğunu çok iyi bildiğimden yazmadan duramadım. Yaşadığım tecrübeyi sizlerle paylaşmak istedim. Yaşım küçük olmasına rağmen, çok belirgin bir kamburum oluşmaya başlamıştı. İçine kapanık bir insan olduğum için, bu duruşumu da fazlasıyla etkiliyordu. Dik durup insanlarla göz göze diyaloğa girmekten bile utanıyordum.

Zaman ilerledikçe bu durum çevremdeki insanların dikkatini çekmeye başladı. İyice içime kapanmış ve odamdan dahi dışarıya çıkmıyordum. Sonra bu durumun bana psikolojik olarak da zarar verdiğini düşünerek araştırma yaptım ve bana mucizeyi yaşatan o sırt aparatı ile karşılaştım. Artık kendime güvenim gelmeye başladı.

Duruş bozukluğu yüzünden bir çok kişi bel ağrısı çekiyor. Özellikle bu duruş bozukluğu genç kızlarda daha sık görülüyor.Kızlarda gögüslerin çıkması ilk başlarda utanmaya sebep olduğu dan gögüslerin belli olmaması için kız dik yürümekten çekiniyor. Bu alışkanlık haline gelince kızlar kambur vaziyette dolanıyor. Ayrıca pc başında çalışanlarda da duruş bozukluğu sıklıkla görülmrkte.Mümkün mertebe doğru oturma poziyonu almalı.Böyle durumlarda bel ve boyun ağrları da kaçınılmaz oluyor.

Geri