Ne kadar zamanda evlilik karari verilir ?

elcinazra

Yeni Üye
Üye
Ne kadar zamanda evlilik karari verilir ?
Merhaba melekler,

Ilk konum nereye açacagimi bilemedim ve buraya bölüme attim kendimi.
bir nisanlilik geçti basimdan. severek nisanlanmistik ama kismet olmadi evlenmedik.
Simdide bir gorucu usulu durumu var ve ben dusunceler içerisindeyim. fikirlerimiz uyarsa evet diyip evlenmek istiyorum. ama nedense birkaç gundur bu cumleyi goruyorum sosyal medyada.

"Evleneceğiniz kişiyle tanıştıktan hemen sonra nikâhlanmayın. Çünkü herkesin yağmur yağınca dökülecek boyaları vardır."

ne kadar zamanda evlilik karari verilir ? en kisa sure nedir ?

Tesekkurler simdiden

Merhaba canım .Sen anonim sözlere bakma . Peygamber efendimizin söylediğine bak Hayırlı işlerde acele ediniz demiştir. Tabi senin bu konuda tereddütlü olman normal.Daha önce kötü bir deneyimin olmuş. Adayınla kısa bir süreliğine birbirinizi tanıma adına vakit geçirin. Uyumsuzluğunuzu geçireceğiniz zamanla öğrenebilirsin. Hatta teredütünüde belirtebilir böylece fikirlerini öğrenebilirsin. 1-2 günde yoksa evliliğe karar verilmez.

her sozde snlsm cikarma kendine bu sozler gencleri evlilikten sogutmak icin kasti yapiliyor
nasibinde ne varsa onu yasarsin
sen hep hayirlisini dile
tabi hayir ve seri yalniz Allah bilir

Merhaba canım .Sen anonim sözlere bakma . Peygamber efendimizin söylediğine bak Hayırlı işlerde acele ediniz demiştir. Tabi senin bu konuda tereddütlü olman normal.Daha önce kötü bir deneyimin olmuş. Adayınla kısa bir süreliğine birbirinizi tanıma adına vakit geçirin. Uyumsuzluğunuzu geçireceğiniz zamanla öğrenebilirsin. Hatta teredütünüde belirtebilir böylece fikirlerini öğrenebilirsin. 1-2 günde yoksa evliliğe karar verilmez.

hayirli cumalar çok sagolun içimi rahatlattiniz gerçekten. Allah razi olsun sizden.
ben yurtdisindayim turkiyeden isteyen birisi var. o kisi ve ailesi için iyi sozler duyuyorum fakat turkiyeye bir ayligina gidecegim. o bir ay içinde soz nisan dugun hepsi birlikte olacak. yani ben canimli cicimli konusacak vaktim yok evlenecegim kisiyle. ciddi ciddi benim isteklerim bu, senin evlilikte dusunce ne diye soracagim. fikirlerimiz uyusursa ve ben ona oda bana isinirsa olacak hayirlisiyla. o kiside bi kez nisan atmis, hani nasrettin hocanin bi sozu vardir afedersiniz esekten dusenin halini esekten dusen anlar diye. o da dusuncelerimi anlar belki, ikinci kez için tedbirli dikkatli davranmamiz gerektigini.
yani o cumle kafami karistirdi, bi yandanda eski nisanlilik donemim cok uzamisti bi sene falan. o yuzden bu kez hemen olsun istiyorum. kafamda cok soru var hangisini soylesem bilemedim :(

Merhaba,
Alacağınız karar önemli .Sonuçta bilmediğiniz biriyle ortak bir hayat sürüceksiniz. Kötü bir deneyim yaşamanız sizi korkutmasın , bilakis bilesin. Kötü deneyimler olmasa daha iyisini yapamazdık . Talibinizle bir araya gelip karşılıklı olarak beklentilerinizi konuşun. Bir insanı çok kısa sürede tanımak mümkün. Konuşurken mimiklerine , kurduğu cümlelere , sorduklarınız karşısında verdiği yanıta ve gözlerine bakın. Kadınların hisleri kuvvetlidir. Mutlaka kişi hakkında bir takım fikirler kafanızda oluşacaktır. Takıldığınız söze gelirsek , her söylenenin altında doğruluk payı vardır mutlaka ama olumsuz düşünmemek gerekir. Talibinizle anladığım kadarıyla çok kısıtlı bir zamanda bir araya geliceksiniz. Bu zamanı iyi değerlendirin. her an birlikte olmaya konuşmaya çalışın. Hakkınızda hayırlısının tecelli etmesini diliyorum..

Merhaba,
Alacağınız karar önemli .Sonuçta bilmediğiniz biriyle ortak bir hayat sürüceksiniz. Kötü bir deneyim yaşamanız sizi korkutmasın , bilakis bilesin. Kötü deneyimler olmasa daha iyisini yapamazdık . Talibinizle bir araya gelip karşılıklı olarak beklentilerinizi konuşun. Bir insanı çok kısa sürede tanımak mümkün. Konuşurken mimiklerine , kurduğu cümlelere , sorduklarınız karşısında verdiği yanıta ve gözlerine bakın. Kadınların hisleri kuvvetlidir. Mutlaka kişi hakkında bir takım fikirler kafanızda oluşacaktır. Takıldığınız söze gelirsek , her söylenenin altında doğruluk payı vardır mutlaka ama olumsuz düşünmemek gerekir. Talibinizle anladığım kadarıyla çok kısıtlı bir zamanda bir araya geliceksiniz. Bu zamanı iyi değerlendirin. her an birlikte olmaya konuşmaya çalışın. Hakkınızda hayırlısının tecelli etmesini diliyorum..
Allah razi olsun cok guzel seyler yazmissiniz cok duygulandirdiniz beni iyiki bu siteye gelmisim sizlerin guzel sozlerini duymak bana guc verdi. cok sagolun Rabbimde sizi mutlu etsin insallah bir omur boyu. dediklerinizi cok guzel sekilde degerlendirecegim insaallah. zaten yasadigim kotu zamanlarla kiyaslayarak belki tanimak mumkun olur benimle evlenmek isteyen kisiyi.
dua edin bana nolur. yasadigim kotu olaylardan kendimi zor toparladim dua ederek rabbime siginarak. ama insaallah bir kez daha ayni duruma dusmem. oyle olacak diye cok endiseleniyorum inanin :(

Amin ecmain . Hoş geldiniz başımızın üstünde yeriniz var. Bizim sitedeki iletişim Aile ilişkisi gibidir.Sorunu olan her misafirimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dualarımız sizinle . Şu Aziz Mübarek Cuma hürmetine dilerim ki herşey gönlünüzce olur. Olumsuz düşünmemeye gayret edin. Güzel düşünün ki herşey güzel gelişsin. Sevgiyle kalın.

Amin ecmain . Hoş geldiniz başımızın üstünde yeriniz var. Bizim sitedeki iletişim Aile ilişkisi gibidir.Sorunu olan her misafirimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dualarımız sizinle . Şu Aziz Mübarek Cuma hürmetine dilerim ki herşey gönlünüzce olur. Olumsuz düşünmemeye gayret edin. Güzel düşünün ki herşey güzel gelişsin. Sevgiyle kalın.
:kiss: :kiss: :kiss:

Geri