Nefis Kremalı Haşhaşlı Çıtır Tatlı Tarifi İçin Buyrun Sayfamıza Melekler

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Nefis Kremalı Haşhaşlı Çıtır Tatlı Tarifi İçin Buyrun Sayfamıza Melekler
Bu konu; kremalı haşhaşlı çıtır tatlı tarifi hakkında bilgiler içermektedir.

Sevgili melekler, Türk mutfağının vazgeçilmez tatlılarından biri de hiç kuşkusuz revanidir. Ayarında verilmiş şerbetiyle revani, hala bayram ikramlarımızdan ya da misafir sofralarımızın vazgeçilmezlerinden biri olarak hak ettiği yeri korumaktadır. Şöyle bir etrafınıza baktığınızda revaniyi hemen herkes sever. Bu muhteşem lezzetin değişik bir versiyonu bu sayfamızın konusu. Sizlere bu sayfamızda Kremalı Haşhaşlı Çıtır Tatlı tarifi vermek istiyoruz. Revaninin üzerine sıvanan nefis krema ile damağınıza, revaninin içine katılan haşhaşlarla gözünüze hitap edecek bu harika tatlının tarifi ise şöyle...

kremali_hashasli_citir_tatli-8a.jpg

Kremalı Haşhaşlı Çıtır Tatlı İçin Malzemeler:

3 yumurta

1 su bardağı şeker

1 su bardağı sıvıyağ

1 su bardağı süt

1 su bardağı irmik

1 su bardağı haşhaş

2 su bardağı un

1 paket vanilya,1 paket kabartma tozu

3 su bardağı su

Kreması için

3 su bardağı süt

2 çorba kaşığı un

5 çorba kaşığı şeker

1 çorba kaşığı labne peyniri

Şerbeti

1,5 su bardağı şeker

Üzerine

1 poşet krem şanti, haşhaş

Kremalı Haşhaşlı Çıtır Tatlı Yapılışı:

İlk önce şerbeti hazırlayın, suyu ve şekeri bir tencere koyup 15 dakika kaynatalım.İnmeye yakın birkaç damla limon sıkalım.

Yumurta ve şekeri iyice çırp. Süt ve sıvıyağı ekle çırpmaya devam edin. İrmiği ve haşhaşı ekle, aldığı kadar unla , kabartma tozunu ve vanilyayıda ekleyerek kek kıvamında bir hamur elde edin. Yağlanmış orta boyutta bir tepsiye döküp, 180 derecede pişirin. Keki ilk sıcaklığı çıktıktan sonra soğumuş şerbetle buluşturun.

Krema için, sütü, unu şekeri tencereye alıp karıştırarak pişirelim.Pişen kremaya labne peynirinide ekleyip iyice karıştıralım. Kekin üzerine hazırladığımız kremayı ilave edip çırptığımız krem şantiyide sürüp haşhaş serpip süsleyelim.Dolapta dinlendirin.

aaa titan bu günlerde bende haş haşlı revani yapmayı düşünüyordum.Hatta resimlerini çeker siteye atarım diye düşünmüştüm:hhh:sen benden hızlı çıktın vallahi.En sevdiğim tatlıdır haş haşlı revani.Emeğine sağlık canımcım:)

Resimlerini bekliyoruz Beyzam, ben de hiç yapmadım ama arkadaşlarımda çok yedim, harika birşey :D:D

Geri