Neven yağı almak i̇stiyorum nerede satılır

N

neventik

Forum Okuru
Neven yağı almak i̇stiyorum nerede satılır
Neven Yağı fiyatı neven yağı nerede satılır neyden yaapılır arbutin ve neven yağı istiyorum arkadaşlarım kendim evde bir krem yapmak istiyorum ve araştırdığım forumların tamamında neven yağı ve arbutin yağı görünüyor ama bu ne yağı tam olarak neye yarıyor neyden yapılıyor daha da önemli bir husus var tüm alışveriş sitelerine baktım ama bulamadım yahu bu neven yağı nerede satılıyor faydalarını biliyorum da bir türlü bulamıyorum bilen var ise bana yardımcı olabilir mi lütfen ?

İnanılır gibi değil ama bununla ilgili türkiye aramalarında hiç bir bilgiye ulaşamadım bazı ürünleri satanlar facebook sayfalarında bu ürünün içinde neven yağı olduğunu söylüyorlarsa da ne kadar güvenilir pek bilemedim. Araştırmaya devam ediyorum umarım bulunca konuya eklerim. Eğer siz bu ürünün ya da yağın nerede satıldığını biliyor iseniz bir kaç kelime ile konumuza yazabilir misiniz lütfen ?

İnanılır gibi değil ama bununla ilgili türkiye aramalarında hiç bir bilgiye ulaşamadım bazı ürünleri satanlar facebook sayfalarında bu ürünün içinde neven yağı olduğunu söylüyorlarsa da ne kadar güvenilir pek bilemedim. Araştırmaya devam ediyorum umarım bulunca konuya eklerim. Eğer siz bu ürünün ya da yağın nerede satıldığını biliyor iseniz bir kaç kelime ile konumuza yazabilir misiniz lütfen ?
Canım ben de bulamıyorum valla ben de arıyorum ama bulunmaz hint kumaşı mübarek

Merhaba. Neven yağı = aynısafa yağı
Arbutin de doğa kimya da satılıyor.
Aynı zamanda kojic asit de cilt lekeleri için birebir, Asya ülkelerinde kullanılır ve pirinçten elde edilir. Fakat tüm bunların çok dikkatli kullanılması gerekir ve mutlaka -kışın dahil- güneş kremi beraberinde. Arnavut kremi tariflerine dikkatli bakınız. Biz yıllardır evde kendimiz yapıyoruz ve sizi temin ederim YANLIŞ kullandığınızda faydadan çok zarar görürsünüz.
Aslında bakarsanız hazır olarak almak bile mantıklı değil. Çünkü her insanın cilt yapısı farklı. Annem ve ben farklı oranlarda yapıp kullanırız mesela. Çünkü kremi fazla asidik yaparsanız derinizi inceltir bu da yüzünüzün kırışmasına sebep olur. Fazla lanolin ve vazelin kullanırsanız cildiniz yağlanır, sebum dengeniz bozulur, gözenekleriniz tıkanır, uçsuz sivilce ve siyah noktalar çıkar. Son zamanlarda internette meşhur olduğu için tarifleri paylaşılıyor fakat dikkat ederseniz bu tarifi paylaşan insanlar Arnavut bile değil? Bu krem cildin rengini açar ve pürüzsüzleştirir normalde ama kulaktan dolma tarif yüzünüze zarar verir bir de güneş kremi kullanmazsanız cildiniz lekelenir. Yıllardır yapıyor olmamıza rağmen biz bile arada cildimize fayda sağlamayacak şekilde yapıyor ve maalesef çöpe atmak zorunda kalıyoruz.

Tekrar merhaba :) şimdi annemle konuştum. Aslında neven yağı diye normalde kadife çiçeği yağı koyuyorlarmış ama biz aynısafa yağı ile yapıyormuşuz. Cildimiz hassas olduğu için. Aynı etkiyi gösteriyormuş ama kadife çiçeği daha alerjik tepki verebiliyormuş

Top gibi büyük çiçekler kadife çiçeği daha küçük papatya benzerleri aynısafa. İkisi aynı çiçek ama büyük kadife çiçeklerinde daha fazla antioksidan var. Cildi uyuşturuyor biraz. O yüzden cildiniz hassassa küçük aynısafa çiçekleirnden yağ elde etmeniz gerekiyormuş. Büyük olandan yapılan yağ cildi kızartabiliyormuş. Yani neven yağı aynısafa yağı fakat hassas ciltler küçük olan çiçeklerinden yapılan yağı kullanmalı. Arnavut kremi yapımı çok zor. O yüzden aynısafa kremi yapabilirsiniz. O da cilt lekelerine iyi geliyor. Ya da sabun yapımında uzmansanız kojic asit sabunu da yapabilirsiniz. İçinde arbutin katarak.

Geri