Nezle ve grip farkı nedir belirtilerde neler görülür?

• Konbuyu başlatan Zehra.e
  • Başlangıç tarihi
Z

Zehra.e

Forum Okuru
Nezle ve grip farkı nedir belirtilerde neler görülür?

Nezle ve grip farkı melek kadınlar kulübü farkı nedir forum'da.​

Arkadaşlar bu kışın 3 kez hasta oluşum inanın korkuyorum artık Corona mı grip mi nezle mi soğuk algınlığı mı bilemiyorum. Şu anda yine endişeliyim test yaptırmadım ama ağır geçiriyorum biraz nezle ve grip farkı nedir ben grip mi geçiriyorum yoksa yine Corona mı oluyorum bilemedim. İkisinin arasındaki fark nedir belirtirseniz sevinirim?

Merhabalar
Nezle grip soğuk algınlığı birbirinden farklıdır hatta belirtileri de ne kadar birbirine benzese de belirtileri de farklıdır örneğin ben hep nezle olduğunda daha hafif geçiririm ama grip olduğumda daha ağır geçirdiğim olmuştur hatta grip beni yatağa kadar yatırır o kadar söyleyeyim. Nezle ve grip farkına ve belirtilerine bakacak olursak aşağıya farklarını yazalım merak edenler de bilgilenmiş olsunlar.

"Nezle ve grip farkı nedir"​

• Nezle daha hafif geçirilir ve burun akıntısı görülür
  • Gripte burun akıntısı görülmez ve biraz daha ağır geçirilebilir
  • Nezlede yüksek ateş görülmez hatta hiç ateş olmayabilir
  • Grip influenza virüsünün neden olduğu yüksek ateş görülen bir durumdur
  • Nzd baş ağrısı eklem ve kas ağrısı görülmez nadirdir
  • Grip de şiddetli bir baş ağrısı eklem ve kas ağrıları görülür
  • Nezle ayakta ve hafif kırgınlık şekilde geçirilir
  • Grip ise aşırı yorgunluk kırgınlık ve yatarak geçirilir çoğunlukla
  • Nezlede boğaz ağrısı öksürük görülmez
  • Grip de tam tersi öksürük sık görülür hatta akut bronşit ve zatürre gibi ciddi hayatı tehdit eden durumlar görülebilir

İki durumunda farkını yazdık artık ne geçirdiğinize siz karar verebilirsiniz corona tamamen bambaşka bir şey biliyorsunuz ki yüksek ateş çok boğaz ağrısı çok fazla halsizlik burun akıntısı olmayan bir durumdur ve en önemli özelliği de tat ve kokunun kaybolmasıdır. Dilerseniz aşağıdaki linkten "grip ve faranjit için bitkisel tedavi yöntemleri" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri