Nişan yüzükleri takılırken nasıl konuşma yapılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Nişan yüzükleri takılırken nasıl konuşma yapılır?
Nişan töreni açıklayıcı konuşma metni nasıl konuşma yapılır diye arayanlar gelsin melekler mekanı forum
Nişan merasiminde yapılan konuşma örnekleri, yüzük takılırken nasıl konuşma yapılır konuşma metinleri ile sizlerleyim.

Evlilikten önce uygulanan resmi merasimlerden biri olan nişan töreni, bazen sade bir törenle aile arasın da kutlanırken bazen de daha kalabalık davetliler eşliğin de kalabalık bir şekil de bir mekan da kutlanır.

Her iki kutlamada da nişan yüzüklerini sevilen ve sayılan bir aile büyüğü takar. Bu aile büyüğü bazen yakın bir akraba olabilir bazen de hatırı sayılır bir büyüğünüz olabilir.

Nişan yüzükleri takarken söylenen sözler metinler siz ayarlarsınız

Nişan yüzüğü takılmadan önce yüzüğü takacak kişi mutlaka bir konuşma yapar. Bu konuşma ekseriye o anda gerçekleşen doğaçlama bir konuşma olabilir. Bu konuşma esnasın da nişanlanan çiftlere güzel temenni ve dileklerde bulunulur.

Nişan yüzüğü takılırken yapılacak konuşmayı doğaçlamaya bırakmadan daha güzel ve detaylı bir şekil de olmasını istiyorsanız sizlere örnek olabilecek nişan konuşması metin örneklerini bu konumuz da paylaşıyoruz.

Eğer misafirleri sıkmayacağınızı düşünüyorsanız ve nişan konuşması olarak uzun bir konuşma düşünüyorsanız şimdi vereceğim örnek tam da size göre;)

KISA NİŞAN YÜZÜĞÜ TAKMA KONUŞMASI SÖZ MERASİMİ YÜZÜĞÜ TAKARKEN NE DENİZ İŞTE SÖZLER CÜMLELER KIZLAR

NİŞAN YÜZÜĞÜ TAKMA KONUŞMASI ÖRNEĞİ METNİ KONUŞMASI ŞU ŞEKİLDE YAPILIR

Değerli misafirler ( SÖZ MERASİMİ METNİ SİZİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR YÜZÜK TAKAN KİŞİNİN KONUŞMASI ONA GÖRE AYARLANIR ) Elif ve Emrah’ın çağrısına duyarsız kalmayıp bu güzel günü onlarla paylaşmaya geldiğiniz için onlar adına teşekkür eder ve hoş geldiniz diyorum.

Yaşamlarını beraber geçirmeye karar veren ve bu kararlarını resmi bir zemine oturtarak herkese ilan etmek isteyen genç çiftimiz bu ilanın sembolü olan yüzüklerin takılması onuruna beni uygun gördükleri için ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum.

Elif ve Emrah’ın beraber geçirmeye karar verdikleri ömürleri boyunca birbirlerine sadakatle bağlı kalmaları , birbirlerine karşı olan saygı ve sevgilerini daim tutmaları temennisiyle yüzükleri bağlayan bu kurdeleyi sizlerin de şahitliğinde ve İzninizle kesmek istiyorum.

Bu kurdelenin kesilmesine rızanız var mı? Bu izdivaca şahitlik edip izin veriyor musunuz.

O halde her günün bugün tadından olması dileğiyle kurdeleyi kesiyor ve genç çiftimize Mutluluklar diliyorum.

team3.JPG

Son zamanlar da nişan yüzüklerinin takılacağı tepsi modelleri oldukça değişik ve şık tasarım örnekleri sergiliyor. En çok beğenilen nişan tepsisi modelleri arasın da yer alanaynalı ve çiçekli söz nişan tepsileri ile çiftlerin nişan merasimi gerçekleşiyor.

Nişan konuşma metni olarak sizlere daha farklı bir örnek konuşma metnini paylaşıyorum.

Değerli misafirler!

Evlenme kararlarını duyurmak ve sizlerin de bu güzel güne şahit olmanızı isteyen Ali ve Serap çiftine destek olmak üzere bu çiftin en mutlu günlerinde yalnız bırakmayıp geldiğiniz için onların adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz…
nisan yuzugu takma konusmasi.jpg

Evliliğin temeli olarak atılan bu yüzük takma merasiminde yüzükleri takma görevine beni layık gören Ali ve Serap'ın ailelerine sonsuz teşekkür ediyorum.

Bir ömür boyu biribirilerine sadakatle bağlanmalarını dileyerek sizlerin huzurunda takıyor ve iki alyansı birbirine bağlayan bu kırmızı kurdelayı mutlluluğun bir açılışı olarak birbirinden ayırıyorum.

Hayırlı Olsun…

NİŞAN YÜZÜĞÜ YA DA EVLİLİK YÜZÜĞÜ TAKARKEN OKUNACAK DUA GÜZEL SÖZLER İÇİN ŞUNU KULLANABİLİRSİNİZ
nisan dugun evlilik nikah duasi okuma _1_.jpg

"Allahummec'al haze'l-akde meymunen mubaraken vec'al beynehuma ulfeten ve mehabbeten ve karara; ve la tec'al beynehuma nefraten ve fitneten ve firra. Alliihumme ellif beynehuma kema ellefte beyne Ademe ve Havvae ve kema ellefte beyne Muhamınedin ve Hadi'cete'l- Kubra ve kema ellefte beyne Aliyyin ve Fahımete'z-Zehra.

AlHihumma'ti lehuma evladen salihan ve rızkan vasi'an ve 'umran tavila.

Allahumme yessir emrahuma ve kessir 'umrahuma verzukhuma rızkan ya hayra'r-razikln. Ve kerrim hulukahuma ve hassin halkahuma vahluf lehuma halefen ya ahsene'l-halikın.

Allahummesturna bisetrike'l-cemili bi'n-nikahi ani's-sifahi ya settar. Ve la tekşif sırrahuma vağfir şerrahuma ya ğafuru ya ğaffar.
Allahumme kessir ummete Muhammedin bihurıneti nebiyyike Muhammedin sallallahu aleyhi ve sellem.
Rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrate a'yunin vec'alna li'l-muttakine imama.
Rabbena atina fi'd-dunya hasaneten ve fi'l-ahirati haseneten ve kına 'azabe'n-nar."

Allah'ım! Huzurunda nikahlarını kıydığımız şu iki genci ömürleri boyunca mesud ve bahtiyar eyle; ömürlerine bereket, vücutlarına sıhhat, rızıklarına genişlik ihsan eyle; ahlaklarını güzelleştir, kendilerine yararlı çocuklar lütfeyle. Kendilerini doğru yoldan, İslam'ın yolundan ayırma; kötü yollara sapmaktan koru; sırlarını faş eyleme; günahlarını bağışla ey bağışlaması bol Rabbimiz! Allah'ım! Muhammed aleyhi'sselam yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul buyur. Peygamberimize bizden salat ve selam ulaşıir. Rabbimiz! Bizi cehennem azabından koru.
Subhane rabbike rabbi'l-'izzeti amma yasiffın, ve selaimun ale'l-murselln, ve'l - hamd u lillahi rabbi'l-alemıne'l-fatiha

Moderatör tarafında düzenlendi:
bizim nişan merasiminde eşimin dayısı bir konuşma yaptı maşallah adamın edebiyatı gayet güzelmiş konuş konuş bitiremedi konuşmayı ayakta beklemekten belim ağrımıştı neyse sonunda güzel bir şekil de bağlayarak nişan yüzüklerimizi takıp kurdelayı kestiğinde bayağı bir rahatlamıştım

Bizim herifin dayısı gelmişti istemeye neyse baya heyecanlı sarı bi tipti eşim duymuyor okumuyor tip diyeyim çünkü isteyecek bizi şöyle başladı konuşmaya
Allahın emri peygamberin müsadesiyle beni aldı bi gülme rezil ettim kendimi ama o da bu deli neye gülüyor dedi yaptığı hatayı anlamadan işte öyle anı kaldı :) Şimdi iki kızımız var geçti gitti yazmaz istedim kızlar

hahaha gerçekten güzelmiş anı olmuş işte bu geleneklere göreneklere bağlılık gerçekten çok güzel. Harika hissediyorsunuzdur şimdi hatırladıkça o günü :)

Benim nişan yüzüklerimi amcam taktı ama o kadar heyecanlıydımki hiç bi şey anlamadım etrafım kalabalıktı herkes bi şeyler söylüyordu ama yinede çok güzeldi:cah:

TAMAM anlatıyorum tabi kış günü
beni görmeye gelmis dediler içeri gir hoş geldininiz dersin ben yok işim yok hoş geldin diyecegim dedim tabi anam beni göndermeye çalışıyor baktı girmiyorum odaya dedi bari ayıp olmasın şeker ve kolanya getir yeter dedi seni hemen vermiyoruz ya dedi içeri gitti evin en büyüğü benim tabi neyse sekeri ve kolanya aldım elime kapı kapalı dirsegimle kapıyı açmaya çalışırken kapı açılır açılmaz şekerdenlikteki şekerle odaya dağıldı bir kısmı ben içi istifimi bozmadan dağıtıp çıktım ve icerdekileri bir gülme tutu anlatamam tabi bende dışarıda gülüyorum dedim giderler gelmezler kurtuldum dedim ama kader işte olunca oluyor ;):p :haha: :haha: :huhe: :huhe: :D:D

Geri