nişanlıyken başımızdan geçen iyi ve kötü olaylar...

makber

Yeni Üye
Üye
nişanlıyken başımızdan geçen iyi ve kötü olaylar...
başımızdan geçen olaylar gelinliğimi kiralamak istiyorum nişanlıyken hamile kalmak nişanlıyken öpüşmek
sevgili melişler ben 10 ay nişanlı kaldım ve kötü bi dönem atlattım :uhu:
bunları paylaşıcak birini aradım ama sizden iyisini bulamadım:)
sizde benimle beraber nişanlıyken başınızdan geçen iyi kötü anılarınızı paylaşmak istermisiniz...
umarım istersiniz çünkü insan üzerinden ne kadar geçsede içinden atamıyo ve devamlı paylaşmak istiyo yani ben öyleyim...

mesela.....
en basitinden ve en can alıcısından başlayayım...
her genç kızın hayilidir beyaz bi gelinlik giymek.ve durmadan o gelinliğin hayalini kurar dururuz.kimimiz sade kimimiz kaparık şatafatlı hepimizin farklı farklı...
benimde hayalimde kaftan tarzı bi gelinlik vardı...ama sağolsun kayınvalidem tutturdu gelinşiği annem dikicek (ananemiz terzi bu arada) ben çekingen bi yapıya sahip olduğum için istemediğimi söyliyemedim keşke söyleseydim ama geçti işte...sinirlenip herkesi kendi haline bıraktım kim ne yaparsa yapsın dedim..olan bana oldu zaten..gelinliğimi hiç sevemedim 18 aylık evliyim hala rüyamda genç kızlar gibi gelinlik giyiyorum :uhu:

Son düzenleme:
Hangi birini anlatayım ki:)

Öncelikle 4 sene nişanlılık dönemi geçirdik ve asker yolu bekledim 18 ay içinizde 4 sene nişanlı durulurmu diyen olabilir durulur arkadaşlar durulur eğer evlenirken maddi desteğiniz yoksa ve herşeyi kendiniz yapıyorsanız durulur:)

Evet maddi yönden zor dönemlerdi yinede geçmişe baktığımızda inanın belkide en mutlu olduğumuz dönemlerdi bırakın bir yere oturup yemek yemeyi içmeye bile cebimizde paramız olmazd ama soğuk kış günlerinde bile çarşıda vitrinlere boş boş bakarken o sıkıca tuttuğumuz ellerimizle ısınmaya çalışırken inanın çok mutluyduk:)

Ogünleri öyle kahırla hatırlamıyorum aksine yüzümde bir tebessümle hatırlarım hep bambaşka günlerdi içimde uhde kalan olaylardan birisi varki nebilim işte her genç kız gibi evlenirken isterdimki benimde kına gecem olsun ama olmadı dedim ya yokluk ordanda vurdu ve yıllar geçmesine rağmen hala içimde kalan bir yaradır bu..

İnanın herşeyin başı sağlık yokluk varlık bunlar gelip geçici şeyler Allah öncelikle sağlığınızı ve ağız tadınızı bozmasın dimi arkadaşlar:)

Makberciğim tabi ki her genç kızın hayalidir.Ama en azından giymişin ona bak.
Ben öyle zor şeyler yaşamadım.Ama tek kız olduğum için ailem zaten çok şeyimi yaptı.Eşimde evin ilk evlenen oğlu olunca her şeyimiz oldu Allah'a şükür.Gelinliğimi kiralamak istedi kayınvalidemler.Biz eşimle gittik ve satın aldık.:D
Ben nişanlıyken eşim ve bilumum ahalisinin amca oğlu,dayı kızı,hala ...vs ziyaretlerinden bıkmıştım.Gelin kız olmak hiç güzel değildi.Gelirken ya ufak bir hediye yada harçlık veriyorlardı hahaha
Eşim Urfa 'da ben Antep 'te çalışıyordum.Ayda bir görüşürdük.Ama o günler hiç geçmezdi.Hey gidi günler hey :piha:

anılarınızı okumak çok güzel bende nişanlı olsam da yazabilsem keşke bizimde nişan süresi uzucak belli tabi olursa ;) Maddi sorun herkeste oluo önemli olan atlatmak.makbercim canım benim o düğün senin en mutlu günün o gün senin yani asla taviz veremem benim mutlu olmam için herkes çabalamak zorunda beni seviosa .

en guzel donemler neyse bende anlatayım biz ailece tatile gelmiştik daha nişanı yapmammıştık soz vardı aramızda ve eşim askerdi 4 aylık ve izin almıştı nişanı yapmak icin 10 gun kalabildi neyse onun ailesi bizde toplandı yedik ictik falan sonra herkes gitti evde bi tek ben ve o kaldık sonra ev işlerinin yapmam gerekiyodu odaya gittim odayı topladım neyse geldi arkamdam ne olduysa opuşmeye başladık baktım annem sesleniyor artık nasıl cıktım anlamadım odadan bi bakyım babam karşımda bizi opüşürken görmüş yerin dibine gectim tabi bide o gun nişan elbisesi bakmaya gidecektik offff ne gündü ya gecmek bilmedi

Hangi birini anlatayım ki:)

Öncelikle 4 sene nişanlılık dönemi geçirdik ve asker yolu bekledim 18 ay içinizde 4 sene nişanlı durulurmu diyen olabilir durulur arkadaşlar durulur eğer evlenirken maddi desteğiniz yoksa ve herşeyi kendiniz yapıyorsanız durulur:)

Evet maddi yönden zor dönemlerdi yinede geçmişe baktığımızda inanın belkide en mutlu olduğumuz dönemlerdi bırakın bir yere oturup yemek yemeyi içmeye bile cebimizde paramız olmazd ama soğuk kış günlerinde bile çarşıda vitrinlere boş boş bakarken o sıkıca tuttuğumuz ellerimizle ısınmaya çalışırken inanın çok mutluyduk:)

Ogünleri öyle kahırla hatırlamıyorum aksine yüzümde bir tebessümle hatırlarım hep bambaşka günlerdi içimde uhde kalan olaylardan birisi varki nebilim işte her genç kız gibi evlenirken isterdimki benimde kına gecem olsun ama olmadı dedim ya yokluk ordanda vurdu ve yıllar geçmesine rağmen hala içimde kalan bir yaradır bu..

İnanın herşeyin başı sağlık yokluk varlık bunlar gelip geçici şeyler Allah öncelikle sağlığınızı ve ağız tadınızı bozmasın dimi arkadaşlar:)

evet adminim tabiki maddiyet sağlıktantan huzurdan sonra gelir ama sana gelip bizim şuyumuz var buyumuz var diyip diyip kaçabildikleri kadar masraftan kaçmaları ne kadarda olsa insanın sinirlerini yıpratıyo.bide tek erkek başka çocuk evlendirme dertleri yok.ama geçti işte.bizde eşimle çok güzel unutamadığım anılarımız oldu.fakat bunun tam terside çok oldu.
mesela;kayınvalidem bize bi gelişinde çeyizimi sordu napıcaksın diye bende dedimki tabikide götürücem (bileciğe) kayınvalidem evin çok küçük olduğunu eşyaların bile çok zor sığdığını söyleyince bende eşimden alt katta olan dairelerini dayayıp döşemelerini istedim,ben baba evinden çıktıktan sonra çeyizim orda kalmasın istedim neyse eşim biraz düşünelim dedi ve ayrılkldık artık evde çocuğa nasıl baskı yaptılarsa eşim 1hafta sonra nişanı attı hemde birbirimizi çok severken...velhasıl şuan hamdolsun bilecikteki lojmandayız ve yatak odasından başka eşyam yok tabii çeyizimde baba evinde :uhu:

biz 5 ay nişanlı kaldık bu 5 ay içnde her buluştuğumuzda kavga ederdik çok zıttık birbirimize evden gülerek çıkar ağlayarak girerdim ama rabbim yazmış her türlü olumsuzluğa rağmen 8 senedir beraberiz.iyisiyle kötüsüyle 8 sene seviyorum kocişimi

Ay meli$lerim :)

Ben daha evli degilim Ni$anlida degilim =)

Ama rabbim yazdiysa, bende yazarim insallah zamanla buraya :):)
canım Allah gönlüne göre versinde bol bol yazrsın biz burdayız seni dinlemeye hazırım diyeyim kendi adıma ama diğer melişlerimin de dinleceğinden emin bahtın güzel olsun inşallah canım

edalı gelinim;rabbim kocişinle beraber ömrünüzü uzatsın nazarlardan esirgesin rabbim bozmasın inş....

hercaicim inş en hayırlı bi şekilde nişanlanır en güzel anılarını bizimle paylaşırsın canım benim...

Geri