Nişasta Pek Çok Rahatsızlığa İyi Geliyor

  • Konbuyu başlatan TİTAN
T

TİTAN

Forum Okuru
Nişasta nedir
Nişastanın Faydaları
Nişasta neye iyi gelirHepimiz nişastayı daha ziyade hamur işlerinde ve tatlılarda tüketiriz melekler, kıvam tutturucu olarak. Oysa nişastanın daha pek çok faydası var sağlığımıza. :) Allah rahmet eylesin, babaannem her gece yatmadan önce nişastayı suyla kaynattırıp, şeker katarak içerdi, hayal meyal hatırlıyorum. Demek ki eskilerin bilgilerine de saygı göstermek lazım :tik:Nişasta ;Tahıl tanelerinden ve patatesten elde edilen una benzer bir maddedir.


Nişasta Nasıl Kullanılır?

Besin olarak kullanılmasının yanında, güzellik için ve hekimlikte tedavi amacıyla kullanılır. Tertürdiyotun zararlı etkilerini ortadan kaldırdığı için tertündiyot zehirlenmelerinde, suda eritilerek içilirse faydası görülür.

Nişastanın Faydaları

İyi bir besin olan nişasta iltihapları giderir. Lapa haline getirilip cilde sürülürse cilt hastalıklarında kaşıntıyı keser ve göğüs hastalıklarına da iyi gelir. Banyo suyuna karışıtırılırsa cildi yumuşatır. Güzellik maskelerinde de kullanılır. Badem yağı ile birlikte yenirse öksürüğü keser, göğüs ağrılarını hafifletir. Sesi açar. Bağırsak ağrılarına da iyi gelir..
 
M

Murat

Forum Okuru
Anksiyete rahatsızlığı geçirdiğim yüreğin kalkmış dediler üzüntülü iken nisastali su icirdiler bana
 
M

melisomer

Forum Okuru
Ayni anksiyete sorunu ben de yasiyorum.iyi geliyor mu?
 

Üst