Normal doğumun avantajları

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Normal doğumun avantajları
Normal doğum, zorunluluk olmadıı sürece dokdorlar ve hamileler tarafından tercih edilmesi gereken en uygun doğum yöntemidir...

Normal doğumun avantajları ve neden tercih edildiği konusunda bir bilginiz var mı Melek'ler? O halde buyrun, normal doğumun tüm avantajlarını öğrenelim:)

84d7a02da36e91.jpg

* Normal doğum hem kişisel hem de genel sağlık bütçesi için sezaryenden daha ekonomik

* Normal doğumdan sonra anne, bebeği ilk birkaç saat içinde rahatlıkla emzirebiliyor Bu bebekle olan iletişimini büyük ölçüde etkiliyor

* Normal doğum doğal ve fizyolojik bir süreç, sezaryen ise gerektiğinde kullanılabilecek bir ameliyat

* Normal doğumdan hemen sonra bebek ile doğrudan tensel ve duygusal iletişim mümkün, sezaryende bu ilişki daha geç gerçekleşiyor

* Normal doğumdan sonra normal yaşama ve aktiviteye geçiş çok daha hızlı ve erken, sezaryenden sonra bu süreç daha geç

* Normal doğumda annenin kanama, enfeksiyon, organ ve doku hasarı, pıhtı oluşumu riski sezaryenden daha az

size kendi deneyimimi anlatim...
bebek dogar dogmaz tüm agrilarim sancilarim bitti, cok komikti.. cigliklarimla hastaneyi salladim, bebek cikti, sanki hic birsey olmamis, demin avaz avaz bagiran ben degildim :) ayrica kizimi hemen kucagima aldim, ilk muayenesini, giyinmesini herseyi gördüm, orda hemen emzirdim.. annem ve kocamda yanimdaydi :) sonra yine kucagima aldim ve odama götürdüler :) ve kahvalti yaptikdan sonra ayaga kalktim...
ben memnunum normal dogumdan, tavsiye ederim ....

Geri