Spermiogram testi yaptıranlar lütfen yardım edin

gulumsunl

Yeni Üye
Üye
Spermiogram testi yaptıranlar lütfen yardım edin
Merhaba adim Gulce. 38 yasindayim. Bir birlikteligim var ve biz iki yildir bebek istiyoruz olmuyordu. Birlikte oldugum kisinin onceki esinden 2 kizi var.

Iki yildir tum denemelerimize ragmen gebe kalamadim. 3 veya 4 kez kolomen verdiler ve catlatma ignesi buna ragmen olmadi.

Burayi sadece okuyarak takip ettim. Bircok sey okudum,duydum. sogan kurunden tutun incir kurune.
Sutun icine maydonoz koyup kaynatip buharina oturmaya kadar. lakin hicbirini yapmadim.

Sadece Hacettepede cok iyi bir profosore gittim. HSG denilen ilacli ulturoson yapti . Kendimi kasmak istememe ragmen bayagi agrili bir islem oldu. Orda tuplerimden birinden sivi gecisi oldu digerinden belli olmadi.

Sonraki gunde doktorum sana ofis operasyonu yapalim bir dedi.
Cunku hormonlarim iyi idi. Yumyrtlamamda cok guzeldi.
Spermografide yapildi birlikte oldugum kisiye . Hersey cok normal cikti.
Yanliz sag tupun kapali sanirim dedi doktor. Ama belkide Hsg ile basincli ilac verildiginde o bile acilmis olabilir dedi doktorum. Laporoskopiye simdlik gerek yok dedi doktorum.

Ofis operasyonunda iki uc adet en
Yani bana tup bebek olabilir diyen dolu doktor vardi. kesinlikle ofis operasyonu ve hsg ulturosonu ise yariyor.
Endometerial polip bulundu. Doktorum bunun genelde kadinlarda rahim icindeki et beni oldugunu soyledi. Temizledik dedi. Birkac ay daha deneyin olmazsa tup bebek yapariz dedi. 3-subat 2015 te ofis operasyonunu oldum.

Hatta 15 subatta kaplicaya gittik. Ben korktum hani belki bu kukurtlu su rahime kacarsa hastalik olur diye.

kendim gidip eczanedenfollup tupu iltabi icin antibiyotik aldim o ay ve 5 gun kullandim.

Bugun itibari ile 4 gun adetim gecikti. Bugun Ankara Guven hastanesinde gittigimde 4 haftalik gebe kaldigimi ogrendim.

Allah herkesin gonlune gore versin. Tek tuplede hamile kalinabiliyormus. Ama gercekten koca kari isleri yapmak sacma. Yok sut buharina otur yok su otu kaynat ic vs vs. sadece doktorun dediklerini dinlemek yeterli.

Geri